Autor Wątek: Problem z Poldkiem(Nie pali, strzela)  (Przeczytany 2066 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z Poldkiem(Nie pali, strzela)
« dnia: Luty 07, 2007, 22:14:01 pm »

Cezza

  • Gość
Witajcie posiadam Poldka 92rok 1.6 GLE non-lpg (nie ma LPG)
Problem polega na tym, że ostatnio wracałem sobie spokojnie do domu i POldi zaczoł strzelać silnik zgasł. nie mogłem praktycznie go uruchomić a jak się udało to pracował ledwo na jednym garze. Wziołem ziomka z samochodem i scholowaliśmy go w spokojniejsze miejsce.Najpierw wymieniliśmy świece(kable nowe) no i go na hol i jedziemy (akumlator za słaby juz do kręcenia ) Na holu odpal lecz jak tylko gaz wcisnołem to strasznie strzelał naprawde bardzo głośno. Zmieniliśmy moduł próbujemy dalej to samo - strzela ,i pracuje jak maluch bez tłumika  wymieniliśmy cewke na nową -dalej to samo. Zmieniliśmy cały aparat zapłonowy dalej nic chodz troche niby lepiej nie ustawiliśmy zapłonu bo nie potrafiliśmy ale myśle że nawet na nie ustawionym chodz na gazie wciśnietym o własnych siłach by silnik pracował. Już nie wiem co robić Błagam POMÓŻCIE .z góry dziękuje Pozdrawiam

Temat oraz model auta poprawiony. Liczne błędy pozostawiam do poprawienia autorowi
Van#1860

Problem z Poldkiem(Nie pali, strzela)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2007, 22:52:07 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)

Witajcie posiadam Poldka 92rok 1.6 gli

 oraz
Cytuj (zaznaczone)
Zmieniliśmy cały aparat zapłonowy

Te dwa stwierdzenia sie wykluczaja.


Przyczyna takeigo zachowania moga byc:
- kable
- swiece
- modul (cewka)
- WILGOC


Jesli stalo sie to "nagle" to masz problem podobny do tego jaki ja mialem ostatnio, jechaem sobie spokojnie i poldi zaczal prychac kichac i gasl przy naglym dodaniu gazu komunikujac swe zejscie strzalem w puszke filtra powietrza...
Przyczyna byla wilgoc ktora dostala sie miedzy fajki kabli a modulocewke.

Proponoje zrobic reset kompa tak na poczatek, skoro wymiana kabli i swiec nie pomaga.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Problem z Poldkiem(Nie pali, strzela)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2007, 23:02:30 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
Zielony kabelek przy aparacie też był zmieniany??
Skoro był zmieniany cały układ zapłonowy a auto dalej nie zapala tylko strzela stawiam na jego niepoprawną regulację, albo ktoś pomylił kolejność przewodów

Problem z Poldkiem(Nie pali, strzela)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2007, 08:22:42 am »

Cezza

  • Gość
Czy kabelek może być przyczyną

Problem z Poldkiem(Nie pali, strzela)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2007, 11:17:13 am »

Gregs

  • Gość
Sprawdźcie czy pływak w gaźniku się nie przetarł.
Miałem to samo.

Problem z Poldkiem(Nie pali, strzela)
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2007, 00:56:45 am »

elektrokiler

  • Gość
Gdybym ja miał taki problem to sprawdziłbym czy iskrzy na wszystkich świecach a jak tak to do roboty gaźnik.

Problem z Poldkiem(Nie pali, strzela)
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2007, 18:42:17 pm »

Cezza

  • Gość
własnie dzwonił do mnie mój znajomy który się zajmuje moim poldkiem, z tego co wiem poszedł  rozrząd rozwaliło klin .  teraz zastanawiam sie co robić czy cos jeszcze mogło rozwalić i czy wymieniać albo moze drugi silnik jz sam nie wiem

[ Dodano: 13 Lut 2007 18:19 ]
Zmieniony został rozrząd auto nie odpala dalej. co robić. Podobno po zmianie aparatu trzeba ustawić palec?? czy to moze być ten problem