Autor Wątek: Opel w poldku  (Przeczytany 11769 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Opel w poldku
« dnia: Luty 25, 2007, 13:56:57 pm »

czubus

  • Gość
Mam panowie pytanko. Próbował ktoś wcisnąć silnik z opla np: Omegi A lub B do poldasa. Koniecznie trzeba by wciskać cały blok razem ze skrzynią. I o ile wygląda że na rozmary sie motorek z rrudem ale zmieści o tyle problem widze w rozdzielaczu zapłonu z tyłu silnika. I zastanawiam się jeszxcze nad koniecznością zmian w elektryce. Sam morduje sie 1,6 gli z boschem więc sądze że oprócz osprzęru reszte elektryki by zgrał.

A jeśli nie jakie silniki pasują od fiata lub forda. Myśle o troszke nowszych niż sciera lub 132.
Prosze o wasze opinie na ten temat.
Mojego taty oma ma 136 km. Ten silnik mi sie marzy w atusie

Opel w poldku
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2007, 14:07:33 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Cytat: "czubus"
A jeśli nie jakie silniki pasują od fiata lub forda. Myśle o troszke nowszych niż sciera lub 132.
Prosze o wasze opinie na ten temat.

Wejdzie kazdy który sie zmiesci wymiarowo pod maske. Z nowszych bez duzych nakładów to tylko rover 1,4

Cytat: "czubus"
Mojego taty oma ma 136 km. Ten silnik mi sie marzy w atusie


Od marzen do realizacji daleka droga, ale jak sie bardzo chce to mozna :)  Masz silnik u taty w aucie to bierz miarke i aparat i zasuwaj. Pomysl co moze byc problemem i wtedy napisz co i jak i bedziemy myslec. Bo jezeli chodzi ci o to czy ktos ma taki silnik u siebie - to nie ma ale fabryka zrobila prototyp z silnikiem opla  :)  Temat był juz kiedys poruszany na tym forum -szukajka sie klania...
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Opel w poldku
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2007, 14:14:01 pm »

tomallus1

  • Gość
U nas na forum nikt nie ma poldka z silnikiem Opla. Jeśli chcesz go tam wsadzić to to zrób. Zaraz pewnie pojawi się klika postów odradzających i polecających starego Fiata, nowego Rovera, albo Forda. W poldroverze też aparat zapłonowy jest z tyłu silnika i dojście jest nie za ciekawe. Zanim się za to wezmiesz dobrze wszystko wymierz. Naprawdę bym chciał, żeby ci się to udało. Przetarł byś nowe szlaki w temacie swapów w poldku.

Opel w poldku
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2007, 14:16:55 pm »

banan_125p

  • Gość
pomysł jest dobry też kiedyś na ten temat myślałem o Oplu Omedze a jakoś nie mogę znaleźć konkretnego tematu bo w szukajce mi wyskakuje dwa tysiące z czymś jakby ktoś mógł podać linki do tych tematów to byłbym wdzięczny

Opel w poldku
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2007, 14:28:59 pm »

czubus

  • Gość
w porównaniu z poldoroverem poldoopel miałby ten aparacik dużo bardziej wciśnięty. roverek mam mniejszy motorek. a w omie ciężko jest łapy wsadzić do aparatu zapłonowego. Chyba żeby go troszke odchudzić. I problem wielowtrysku doszedłby jeszcze

Opel w poldku
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2007, 14:29:05 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
skoro ma to byc nowszy silnik ,to moze cos na elektronicznym zasilaniu i zaplonie  8)
a przelozenia skrzyni biegow ktos zna ? ,bo to moze byc sporym problemem

JA tam jak zawsze jestem za silnikiem od niemieckiego krewniaka ,czyli BMW ,np M42/43 ,najlepiej 1.9 16v  (koncowka E36) spiety ze skrzynia od E30 (bo ma przelozenia praktycznie takie same jak w Polonezie)
jezeli silnika sie nie posiada to koszty podobne
jezeli masz juz silnik opla to pozostaje rzezbienie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Opel w poldku
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2007, 14:32:07 pm »

czubus

  • Gość
skrzynia opla z tego co mi wiadonmo jest szybsza. Ale to właśnie dla mnie jest plus. przyśpieszył bym dziadka. tylko kto gwarantuje że wytrzyma mi mój most? już śpiewa powyżej 60

Opel w poldku
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2007, 14:36:53 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Cytat: "czubus"
tylko kto gwarantuje że wytrzyma mi mój most?

NIKT
ale zawsze mozesz przespawac od 132- do wyboru 4,1(PN 1500) lub 3,72(PN 1,9D) Wyciem sie nie sugerój mój wyje ostatnie 2 lata a ma sie dobrze i wytrzymuje upalanie od czasu do czasu  8)
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Opel w poldku
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2007, 14:40:49 pm »

czubus

  • Gość
jak do oplowskiego silnika zapne most 3,72( czy jakoś tak) to ja blachy pogubie. bo 200 to przekroczy na trójce 8) . jak wygląsda szerokość mostu 132. czy spasuje mi na miejsce mojego poszerzanego od plusa. a jak nie to jeszcze truck ma most. i to mocniejszy.
Ale narazie panowie wróćmy do sprawy silnika i skrzyni

Opel w poldku
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2007, 15:09:18 pm »

ikwus

  • Gość
most od 132 jest raczej ciężko zdobyć chyba będzie łatwiej zdobyć od traka :-) chodź do twardości (trwałości) do daje wiele do życzenia :-)

Opel w poldku
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 25, 2007, 15:26:54 pm »

czubus

  • Gość
a co panowie myślicie wepchać silnik od tej omegi wraz ze skrzynią automatem?
Już sobie wyobrażam napis z tyłu mego atu: 2,0 16V automat.
albo bez tego 16 V.

Opel w poldku
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 25, 2007, 16:15:26 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wiedzialem ,ze jak mowa o silniku z omegi to zaraz bedzie pomysl z automatem
jak dla mnie to  :lol:
jak bardzo chcesz to najpierw pomierz czy automat wejdzie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Opel w poldku
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 25, 2007, 16:19:00 pm »

czubus

  • Gość
jutro wieczorem panowie dam na forum wyniki pomiarów. narazie dla zwykłej skrzyni. Posiedze i pod poldkiem i pod oplem i wymierze dokładnie

Opel w poldku
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 25, 2007, 16:19:49 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
A silnik 1.8 IS z BMW 318IS z 88roku ?

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Opel w poldku
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 25, 2007, 16:22:29 pm »

czubus

  • Gość
nie wierze w bmw. A jeśli któryś z panów ma jakieś pomysły poza forum zapraqszam na gg. Podyskutujemy w węższym gronie

Opel w poldku
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 25, 2007, 16:28:52 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytat: "Stingerek"
A silnik 1.8 IS z BMW 318IS z 88roku ?

to jest wlasnie M42
a ten 1.9 16v to M44
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Opel w poldku
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 25, 2007, 16:35:47 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
omega B 2.0 wchodzi.Problematyczny jest filtr oleju wystający prosto w belkę i spore koło :P
Z ciekawostek napęd prędkościomierza jest brany z tylnego czujnika w moście(prawdopodobnie ABS)
skrzynka automat jest to wielka cięzka krowa i z nią moze być problem. Manualna jest bardzo zgrabna i malutka.
hydrauliczną pompę sprzegła można wszczepić ze starych 125p
a elektroniki toz to nie ma az tak wiele.
z mankamentów silnika- uszczelniacze zaworowe czesto znikają i silnik chla olej
Czeste wycieki z róznych miejsc
nie jest tak bardzo dopracowany jak silnik c20xe ale można go smiało podmienić :D

[ Dodano: 2007-02-25, 16:38 ]
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2318866 dla tych co nie widzieli tego na oczy

Opel w poldku
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 25, 2007, 16:39:22 pm »

czubus

  • Gość
ja  panowie skupiłbym sie  na 8 zaworowym silniku z omegi a( callibry, frontery, vectry)
nie pchał bym silnika z B- mniej pewny. Z A jest niezawodny i dość sprawny. A przede wszystkim łatwiej go zdobyć przeze mnie

Opel w poldku
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 25, 2007, 16:42:57 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
dla 8v to szkoda sobie zawracać głowe. Zbyt słaby silnik i zbyt wiele roboty by to założyc
NIEOPŁACALNE
już lepiej zakładać 2,0 fiata

Opel w poldku
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 25, 2007, 16:47:22 pm »

czubus

  • Gość
jaki słaby. Ojciec w oplu ma wersje 100 kW. i w oplu mi wychodzi 8 gazu na 100 km na trasie przy predkości 100. Bardzo dobry silnik. A pchać starego fiata to też głupota. Słabszy i nie tak sprawny. A prezedewszystkim opel rozpedza ome kombi do 200 bez bólu. A jest 300 kg cięższa od poldka. Moim zdaniem bardzo dobry silnik.