Autor Wątek: Skrzynia biegów i most - pomocy  (Przeczytany 5540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Skrzynia biegów i most - pomocy
« dnia: Maj 22, 2004, 20:56:36 pm »

Speedy#1133

  • Gość
Otóż sprawa wygląda następująco!Niedawno w moim poldolocie zmienialem olej w skrzyni i moście, nie świadomy niczego zalałem półsyntetyk!Po przejechaniu ok 700km skrzynia i most zaczeły lać,oczywiście doszedłem do tego,ze w skrzyni byl olej mineralny i obydwa mechanizmy rozszczelniło - mój błąd!Do tego jeszcze doszły szumiące dość mocno łożyska na 2 i 4 biegu!Zalalem spowrotem mineralnym i przestało się lać,natomiast nie mam pojęcia co zrobić z tymi łożyskami,bo nadal szumią!Bardzo proszę o jakąś radę,bo boję sie,że kiedys jak będę jechał to zostawię skrzynię na drodzę!

Z góry za wszystko dzieki!!!

Pozdrawiam

Skrzynia biegów i most - pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2004, 00:04:55 am »

Chudson

  • Gość
Dobra rada: WYMIEŃ ŁOŻYSKA :D  
albo jeŹdzij aż padną i kup drugą skrzynię.

Skrzynia biegów i most - pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2004, 19:04:00 pm »

Anonymous

  • Gość
jak znasz swoja skrzynie to lepiej wymien łożyska.bo ja kupisz inna penie używaną to tez nie bedziesz wiedział co wniej jest.i popparu miesiacach padnie .a co swoja to swoja.koszt wymiany lożysk jes porownywalny z zakupem uzywanej skrzyni.

Skrzynia biegów i most - pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2004, 19:47:51 pm »

Jaski#40

  • Gość
tak jak koledzy radza, wymien lozyska :)
ja chyba tez musze to zrobic bo u mnie jak olej w skrzyni sie nagrzeje i jak puszczam sprzeglo stojac samochodem to slychac jak szumi :( na zimnym oleju tego nie ma, jaka diagnoza??

Skrzynia biegów i most - pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2004, 20:51:37 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "Jaski#40"
tak jak koledzy radza, wymien lozyska :)
ja chyba tez musze to zrobic bo u mnie jak olej w skrzyni sie nagrzeje i jak puszczam sprzeglo stojac samochodem to slychac jak szumi :( na zimnym oleju tego nie ma, jaka diagnoza??

Łożysko oporowe do wymiany, ale można z tym żyć.

Pozdrawiam

Skrzynia biegów i most - pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2004, 20:53:43 pm »

Jaski#40

  • Gość
Maciek fajny post :) pol tysiaca :P
a jaki koszt wymiany??

Skrzynia biegów i most - pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2004, 21:12:22 pm »

Wafel

  • Gość
Cytat: "Jaski#40"
Maciek fajny post :) pol tysiaca :P

a ja mam wiecej - 1465 :D

Skrzynia biegów i most - pomocy
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2004, 09:48:29 am »

Cyneq

  • Gość
Cytat: "Maciek#938"
Cytat: "Jaski#40"
tak jak koledzy radza, wymien lozyska :)
ja chyba tez musze to zrobic bo u mnie jak olej w skrzyni sie nagrzeje i jak puszczam sprzeglo stojac samochodem to slychac jak szumi :( na zimnym oleju tego nie ma, jaka diagnoza??

Łożysko oporowe do wymiany, ale można z tym żyć.

Pozdrawiam


OPOROWE czy WYCISKOWE???
Niech mnie ktos uświadomi bo już nie wiem. Które jest które? Na wszelki wypadek nie napisze jak mi się wydaje bo namieszam jeszcze bardziej ;)

Skrzynia biegów i most - pomocy
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2004, 14:59:41 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Chodzi o to łożysko które wyciska sprzęgło na wałku sprzęgłowym. Ostanio przy okazji zmiany sprzęgła albo zgubiłem albo mam bardzo słabą sprężynę odciągającą tą dŹwignię dociskową bo strasznie szumi jak sprzęgło jest nienaciśnięte. Nie wiem co z tym robić bo trochę mnie to drażni. Nawet założyłem na zewnątrz drugą sprężynę ale nadal nie bardzo chce ucichnąć. Cichnie dopiero jak się wejdzie pod auto i ręcznie odciągnie dŹwignię do końca.

MOże macie pomysł jak to zlikwidować bo szkoda mi nowego docisku sprzęgła. Łożysko to pryszcz najgorzej tylko że skrzynię trzeba zrzucać.

PLS HELP :help:
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Skrzynia biegów i most - pomocy
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2004, 19:38:43 pm »

zort#135

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Niedawno w moim poldolocie zmienialem olej w skrzyni i moście, nie świadomy niczego zalałem półsyntetyk!


Heeeejjj... zaraz... jaki ty tam olej zalałeś???? Wiesz, że do skrzyni, tylnego mostu i przekładni kierowniczej bez wspomy leje się mineralny OLEJ PRZEKŁADNIOWY 80W/90???? a nie olej silnikowy?

Skrzynia biegów i most - pomocy
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 24, 2004, 19:59:16 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "zort#135"
Cytuj (zaznaczone)
Niedawno w moim poldolocie zmienialem olej w skrzyni i moście, nie świadomy niczego zalałem półsyntetyk!


Heeeejjj... zaraz... jaki ty tam olej zalałeś???? Wiesz, że do skrzyni, tylnego mostu i przekładni kierowniczej bez wspomy leje się OLEJ PRZEKŁADNIOWY 80W/90???? a nie olej silnikowy?

Olej przekładniowy również może być zarówno mineralny, półsyntetyczny oraz syntetyczny. Zobacz sobie to na przykładzie olejów Orlen

Pozdrawiam

Skrzynia biegów i most - pomocy
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 24, 2004, 23:16:09 pm »

zort#135

  • Gość
Ja wiem że są takie i takie oleje, tyle, że do poloneza leje sie wyłącznie mineralny API GL-5, 80W/90. Producent jakoś nie przewidział lania innego rodzaju oleju:

Na przykładzie orlenu, jak sam wspomniałeś:
http://www.orlenoil.pl/modules/kat_show.php?id=153
http://www.orlenoil.pl/modules/kat_show.php?id=84
http://www.orlenoil.pl/modules/kat_show.php?id=154
http://www.orlenoil.pl/modules/kat_show.php?id=87
http://www.orlenoil.pl/modules/kat_show.php?id=44


Oleje syntetyczne mają inną klasę lepkości: 75W/x

a teraz jak kolega zalał półsyntetyka, to widzi tego objawy :)

Skrzynia biegów i most - pomocy
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 26, 2004, 09:49:09 am »

kan

  • Gość
Nie tak do końca. Ja przy 70kkm(teraz 140kkm) zalałem syntetykiem Mobil 1 75W90( API GL4/GL5)skrzynie i most. Przy skrzyni jak nie było problemów tak nie ma, poprawiło sie w zimie - już tak nie haczy przy zimnej skrzyni ja się redukuje z 2-ki na 1-kę zaraz po ruszeniu. A most się trochę wyciszył choć i tak pracuje bardzo cicho jak na Poldka. Jak most jest zajechany to zaden olej nie pomoże.

Skrzynia biegów i most - pomocy
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 26, 2004, 15:34:35 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytuj (zaznaczone)
Jak most jest zajechany to zaden olej nie pomoże.


AMEN   :sad:
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.