Autor Wątek: Wyłączanie radia ze stacyjki  (Przeczytany 16982 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 08, 2007, 13:39:10 pm »

Buton

  • Gość
Podepnij żółty kabelek z radia do + fabrycznej instalacji radiowej, a czerwony do żaróweczki o której wspominałem. Pod miejscem na radio masz żaróweczki podświetlające strzałeczki. Wciśnij kabel we wtyczkę przy niej. Dzięki temu, że podświetlenie włącza się razem z zapłonem masz sygnał ze stacyjki.
Jeśli radio ma inteligencję zapłonu to wylączy się jak zgasisz silnik, ale będzie można je wlączyć bez zapłonu.

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 08, 2007, 13:41:40 pm »

Johns

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
ale będzie można je wlączyć bez zapłonu.
ale chodzi mi o to żeby odcinać zasilanie i żeby radio nie traciło pamięci i żeby nie dało się go włączyć bez kluczyka w stacyjce

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 08, 2007, 13:50:35 pm »

Buton

  • Gość
To, że będziesz mógł je włączyć bez włączania zapłonu to bardzo dobra rzecz. Np. jak chcesz posłuchać radia na postoju. I tak wyłączy się samo po godzinie, więc nie zostawisz włączonego np. na noc.
Przy gaszeniu silnika będzie się wyłączać, ale będziesz mógł je spowrotem włączyć. Jak włączysz zapłon to włączy się też radio pod warunkiem, że było włączone jak gasiłeś silnik.
Wiem, że piszę mało zrozumiale, ale inaczej nie potrafię. Na tej stronie http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/  wszystko jest wyjaśnone w bardziej przystępny sposób.

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 08, 2007, 14:01:27 pm »

Johns

  • Gość
Dzięki za pomoc  spróbuję i zobaczymy...

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 08, 2007, 17:14:36 pm »

greg-si

  • Gość
Cytat: "Johns"
Cytuj (zaznaczone)
ale będzie można je wlączyć bez zapłonu.
ale chodzi mi o to żeby odcinać zasilanie i żeby radio nie traciło pamięci i żeby nie dało się go włączyć bez kluczyka w stacyjce

czyli nie jest potrzebna inteligencja zapłonu. Wystarczy że stały plus dasz pod ten fabryczny kabel a zapłon pod jakąś żarówke.
Moim skromnym zdaniem to nie jest fajne rozwiązanie bo żeby słuchać muzyki za każdym razem będziesz musiał w stacyjce przekręcać kluczyk. A jak coś się majstruje czy coś to po co ma się wszystko ustawiać do uruchomienia silnika?
Pozdrawiam

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 01, 2007, 11:37:27 am »

misiekl

  • Gość
Cytat: "e_gregor#1917"
Cytat: "Johns"
Z tego co mi sie wydaje żółty do aku a czerwony do stacyjki

[ Dodano: 30 Maj 2007 14:31 ]
chciałbym wiedzieć jeszcze jedno, który to jest ten kabel od stacyjki? ? jaki ma kolor ?


Poszukaj w instalacji gdzie pojawia sie +12V po stacyjce. Nie wiem jakiego masz poldka ale niektóre majatak że podswietlanie dechy włacza sie zawsze po stacyjce. Do wielu przełaczników idzie tez plus po stacyjce. Woltomierz i do dzieła


a Czy to zasilanie wytrzyma od podświetlenia np. tej strzałeczki od nawiewów bo narazie mam podłączone na stałe ale chciałbym właśnie żeby po wyłączeniu silnika radio się wyłączało tylko nie wiem czy te przewody od podświetlenia wytrzymają bo są dużo cieńsze pozdrawiam i dziekuję za odpowiedź z góry

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 01, 2007, 11:44:29 am »

Buton

  • Gość
Już kilka lat mam podłączone do kabelka od tej strzałeczki właśnie i jest dobrze.

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 01, 2007, 12:13:49 pm »

misiekl

  • Gość
Cytat: "Buton"
Już kilka lat mam podłączone do kabelka od tej strzałeczki właśnie i jest dobrze.


dziękuje za pomoc w takim razie tak zrobie pozdrawiam

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 24, 2007, 12:21:56 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
a z innej strony patrząc - napisałeś że spalił Ci się prostownik przył ładowaniu aku, może nie złe podłaczenie radia jest winne tylko właśnie aku ? może zwarcie na celach? bo to jakiś dziwny zbieg okoliczności że aku ci się "sam" rozładował a przy ładowaniu pał prostownik.
Co do prostownika- najlepsze są trakie z możliwością regulacji prądu ładowania - wiadomo im mniejszy prąd (idłuższe ładowanie) tym aku lepiej doładowany
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

montaz radia caro+
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 16, 2009, 22:33:09 pm »

tobi223

  • Gość
Witajcie dzisaj zakladalem radio w caro+ i trafilem na problem po wyciagnieciu starego radia, wlutowaniu kostek iso wszystko pieknie smigalo wsunalem radio i juz niedzialalo doszedłem do tego ze niedziała wzbudzenie radia (+12 po stacyjce) po prostu przestalo sie na nim pojawiac napiecie. Podlaczylem radio z ominieciem +12 po stacyjce. Sprawdzilem kabel od stacyjki czy nie jest przypadkiem przeciety (podczas wsuwania radia), bezpieczniki (niby w tej wersji radio jest pominiete przy bezpiecznikach). Pytanie nastepujace jak odzyskac 12v po stacyjce ? skad idzie ten kabel moze ktos z Was spotkal sie z podobnym przypadkiem. Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 17, 2009, 08:24:26 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
A co ci się świeci po włączeniu zapłonu ? Stamtąd weź 12V :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 17, 2009, 13:18:12 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Cytat: "Stingerek"
A co ci się świeci po włączeniu zapłonu ? Stamtąd weź 12V :)

Chociażby z podświetlania wskaźników ;) Będzie blisko do ciągnięcia przewodu.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 17, 2009, 15:11:12 pm »

tobi223

  • Gość
zastanawia mnie tylko jak to sie stalo ze napiecie bylo i nagle zniklo :) a podswietlenie wskaznikow z tego co sie orientuje uruchamia sie dopiero po wlaczeniu swiatel ?

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 17, 2009, 15:29:18 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Piszesz, że masz Caro +. Przekręcasz kluczyk i klawisze się podświetlają ( u mnie tak jest i chyba wszystkie + tak mają ).
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 17, 2009, 15:50:15 pm »

szczaw

  • Gość
Na środkowej konsoli się po przekręceniu kluczyka w plusach zapalają światełka, a oświetlenie zegarów po włączeniu świateł. Pociągnij od któregoś guziczka ;)

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 17, 2009, 15:59:51 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Myślałem o guziczku a piszę o wskaźnikach :P

Co nie zmienia faktu, że u mnie się one i tak zawsze świecą.... Ciekawe to FSO  :wink:
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 17, 2009, 17:51:56 pm »

wito

  • Gość
albo od podświetlenia zapalniczki jeszcze łatwiejszy dostęp

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 17, 2009, 21:02:14 pm »

tobi223

  • Gość
no chyba caro+ rocznik 99 niestety dokladnie niewiem gdyz niejest to moje auto, dzieki za wszystkie odpowiedzi jutro zobacze jak jest z ta zapalniczka po przekreceniu kluczyka no i jak bedzie tak jak piszecie to podlacze pod to radio

włączenie radia po przekreceniu stacyjki polonez plus
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 25, 2009, 23:12:05 pm »

Jacek262

  • Gość
witam
chcem podłączyć radio aby właczało się po przekreceniu stacyjki na I poziom ( nie do uruchomienia podswietlnenia) zastanawiam się gdzie podpiąc kabel z napieciem idący od stacyjki
od czego są złącza oznaczone 15a , P, KA
mam oczywiscie poloneza plus tam sa trzy poziomu przekrecenia

[ Dodano: 25 Mar 2009 23:12 ]
jaki kolor kabelka
moze ktos to juz robił mam radio Sony

Wyłączanie radia ze stacyjki
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 25, 2009, 23:16:04 pm »

Jacek262

  • Gość
witam
nie wiesz gdzie jest podłaczony u Ciebie kabel w stacyjce idacy do radio
aby sie uruchamiało po przekreceniu stacyjki na I poziom (nie wlaczając podswietlenia)
do którego pinu 15 A, P, KA
dzieki