Autor Wątek: POMYSŁ !!! Zrobienia pasa przeciwslonecznego:))  (Przeczytany 3626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POMYSŁ !!! Zrobienia pasa przeciwslonecznego:))
« dnia: Maj 26, 2004, 20:13:17 pm »

POLD_CAR

  • Gość
OStatnio zatsanawialem sie jak zrobic pas przeciw sloneczny na przedniej szybie.I doszlem do wniosku ze przyklejanie foli to nie ma sensu bo bardzo trudne a kupowanie gotowych tez nie ma sensu   bo jak niektorzy oferuja to wiekszosc jest na zewnatrz  :lol: I mam pomysl ze najlepiej zrobic go lakierem do przyciemiania lamp. Nie wiem co wy o tym myslicie ale mi sie wydaje ze jest to dobry pomysl .
Czekam na opinie dotyczace mojego pomyslu?:)

POMYSł !!! Zrobienia pasa przeciwslonecznego:))
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2004, 20:22:46 pm »

Ajsza#1678

  • Gość
nie bede tego komentowal

POMYSł !!! Zrobienia pasa przeciwslonecznego:))
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2004, 21:30:24 pm »

Chudson

  • Gość
Dlaczego niechcesz komentować ?
To ma nawet plusy , można sobie wycieniować ładnie żeby  nie było widać krawędzi gdzie się kończy ( tak jak to bywa z większością pasków )

a przy okazji może ktoś wie gdzie dostane BRĄZOWĄ ( pod kolor orginalnych dymionych szybek , ewentualnie ciemniejszą )  folię do przyciemniania do chcem trójkąty dopasować do reszty szyb i niemoge nigdzie znaleŹć brązu

POMYSł !!! Zrobienia pasa przeciwslonecznego:))
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2004, 21:33:31 pm »

Wafel

  • Gość
a ja mam zielony pas przeciwsłoneczny :d - ładnei schodzący kolorek w dół i tez nie widac końca - ale tak szybka zrobina była.

POMYSł !!! Zrobienia pasa przeciwslonecznego:))
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2004, 21:36:00 pm »

Ajsza#1678

  • Gość
lakierem szybe czy wy poszaleliscie, a zreszta ropta jak kceta :)

POMYSł !!! Zrobienia pasa przeciwslonecznego:))
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2004, 08:45:35 am »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1210
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
a co jest trudnego w klejeniu paska od środka? odkręcasz lusterko - bierzesz odpowiedniej szerokości pasek który pozostał po przyciemnianiu szyb (może po jakimś znajomym który ma kaszla? u mnie jest taka ekipa bujająca się malaczami - mają chyba abonament na te folie - zawsze mają coś do "zdania"  ;) ) bierzesz rozpylacz np po jakimś płynie, nalewasz wody - może być z odrobiną płynu (ja akurat leją samą wodę) zaznaczasz na szybie - np sznurek na zewnątrz albo pisakiem na jakiej wyskości ma być pasek, i tak by był równy, przymierzasz na oko - odcinasz tak by były naddatki po kilka centymetrów - zraszasz dokładnie szybkę, odklejasz po troszku taśmę i dokładnie zraszasz - przykładasz, zraszasz (wody nigdy mało ;) ) jak masz już cały pasek na szybie ładnie go sobie dopasowywujesz, jak jest mokry da się idealnie nim "manewrować" potem od środka na zewnątrz wypychasz wodę napierw szmatką , potem dobrze mieć plastikową łoptakę (są zazwyczaj w pudełach z folią) przy "wypychaniu" trzeba się postarać by nie pozostawić bąbli i nie porobić rys, ważne jest doładnie podociskanie przy brzegach, resztą odcinasz nożykiem do tapet i gotowe :roll:
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

POMYSł !!! Zrobienia pasa przeciwslonecznego:))
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 27, 2004, 09:43:03 am »

Wafel

  • Gość
Cytat: "Alien#174"
a co jest trudnego w klejeniu paska od środka? odkręcasz lusterko

lusterko jest zdejmowane :D

POMYSł !!! Zrobienia pasa przeciwslonecznego:))
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 27, 2004, 10:31:55 am »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1210
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
to ja mam innego poldka bo mam lusterko mocowane na dwa wkręty do dachu... (chyba że mówisz o zdjęciu samego lustra a pozostawienie stopki... ale po co??? ...)
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

POMYSł !!! Zrobienia pasa przeciwslonecznego:))
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 27, 2004, 10:58:40 am »

Wafel

  • Gość
w każdym sie zdejmuje - lusterko wisi na bolcu - trza troche siły użyć zeby to zdjac i wiecej żeby założyć, ale sie da. a na srónach to jest podkładka mocowana na której jest ten bolec.

POMYSł !!! Zrobienia pasa przeciwslonecznego:))
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 27, 2004, 14:55:37 pm »

Chudson

  • Gość
No fakt , lusterko można sciągnąć bez odkręcania dlatego zawsze mnie zastanawiało poco są te śrubki i otwory żeby łatwy był donich dostęp

POMYSł !!! Zrobienia pasa przeciwslonecznego:))
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 27, 2004, 15:18:50 pm »

Woj-o#772

  • Gość
bo to jest bezpieczne lusterko - po to jest na zapczep żeby jak łbem go ktoś zaatakuje w czasie wypadku nie łeb ale lusterko odpadło ;)

POMYSł !!! Zrobienia pasa przeciwslonecznego:))
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 27, 2004, 15:31:45 pm »

Wafel

  • Gość
ja sie własnie prawie w ten sposób dowiedziałem ze ono sie zdejmuje - przywaliłem łbem jak sie rozbijałem po aucie (w czasie postoju :D )