Autor Wątek: Pytanie odniosnie ringów  (Przeczytany 8656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 10, 2007, 22:50:56 pm »

waldek_x

  • Gość
utek, Sporo samochodów jeździ ze świecącymi kieruinkowskazami jako obrysówki, ale ony tak mają oryginalnie i im wolno :)

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 10, 2007, 23:40:02 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
No własnie nie wolno. Przepisy zabraniają.

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 11, 2007, 00:44:23 am »

ToM

  • Gość
Wracając do białych ledów to misiaczki moga nas pocalowac gdzies :mrgreen: Bo biale ledy w lampie daja swiatlo wrecz niebieskie :) Ale jezeli policja sie do tego czepia to sie wyciaga leda i go sie pyta jaki to jest kolor jak powie ze jest niebieski to znaczy ze jest daltonista i nie ma sie do czego doczepic - za biale ledy nie ma prawa nic zrobic jezeli bedzie cos chcial to odrazu mozna pisac jego nazwisko i zglosic tam gdzie trzeba :wink:

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 11, 2007, 07:54:21 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Chyba żartujesz. A co kogo obchodzi, że led są białe, tylko daja niebieskie światło. Liczy się to, jaki jest rzeczywisty efekt.

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 11, 2007, 19:12:37 pm »

bruns

  • Gość
Cytat: "ToM"
biale ledy w lampie daja swiatlo wrecz niebieskie
mi chodziło o to że widuję na mieście bryki co mają  pozycje ewidentnie niebieskie a nie białe ledy to dają białe zimne światło coś jak xenony lub jarzeniówka . Takie białe pozycje z ledami są jak najbardziej OK.
Cytat: "waldek_x"
Sporo samochodów jeździ ze świecącymi kieruinkowskazami jako obrysówki, ale ony tak mają oryginalnie i im wolno
Wolno ale w Ameryce w Europie nie . Ale żyjemy w "kraju cudów" to auta sprowadzone z Ameryki jakoś przechodzą badania techniczne i spokojnie sobie jeżdzą . Mało tego ostatnio widzę sporo drogich luxusowych wanów i  wielkich terenówek co mają z tyłu całe lampy na czerwono i przy skręcie cała lampa razem z pozycją i stopem miga na czerwono . Auto ma nowe polskie tablice i przeszło badania ,czego to dowodzi ? Chyba tego że w "państwie prawa "przepisów muszą przestrzegać biedni bo bogaci mający  kasę i układy to  przepisy mają w d....  i są nietykalni

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 14, 2007, 15:07:46 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Dokladnie,Tobie haka z auta sprowadzonego nie wbija bo wymysli jeden z drugim kretynem ze nie wolno bo nie spelnia polskich norm,ale tacy bogacze to inna historia i im wolno.

Co do ringów to pomijajac wzgledy estetyczne w polonezie ograniczylyby i przesłąniałyby strumien swiatła,a i tak jest słaby...
  • Jef
  • Czaku

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 16, 2007, 18:54:37 pm »

bruns

  • Gość
Cytat: "mastah22"
Co do ringów to pomijajac wzgledy estetyczne w polonezie ograniczylyby i przesłąniałyby strumien swiatła,a i tak jest słaby
Ringi to mały pryszcz ! A co powiesz na temat wieśniackich brewek i bad-luków zasłaniających sporą pow. szkła reflektora ?

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 16, 2007, 20:21:13 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ale trafiłeś z tym badlookiem. Akurat Mastah miał badlooka.

Po drugie nie sądze żeby brewka przysłoniła światło na tyle, zeby osłabić zasięg reflektorów.

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 16, 2007, 21:17:55 pm »

bruns

  • Gość
Jak kogoś obraziłem to sorki ! Dla mnie tuning to właśnie wywalenie zbędnych bzdur a nie dokładanie kolejnych kilogramów plastiku i nakładanie dodatkowych kilogramów szpachli .
Cytat: "utek"
Po drugie nie sądze żeby brewka przysłoniła światło na tyle, zeby osłabić zasięg reflektorów.
No i na pewno nie poprawia  , jednak coś tam zasłania . Mi się nie podoba ale to jest tylko moje zdanie . Co do ringów to był gdzieś opis jak to srobić . Jak pamiętam na jeden ring trzeba kupić dwa "oczojebne "ledy z rezystorami , przeżroczystą rurkę i żel do włosów (jest w kioskach taki cytrynowo-zielonkawy mocno fluoroscencyjny ) Do tego kabelki i koszulki termokurczliwe . Koszt wykonania czterech ring-angel to kilka zetów . Jak jest ktoś zainteresowany to zamieszczę dokładny opis tego gadgetu .

[ Dodano: 2007-10-16, 21:21 ]
tam co jest cenzura to miało być " o c z o j e b n e " ledy znaczy super jasne

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 16, 2007, 21:31:02 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
A co powiesz na temat wieśniackich brewek i bad-luków zasłaniających sporą pow. szkła reflektora ?
a to akurat nadaje wdzieku i jest fpyte fajne :)
Zdaje sobie sprawe z tego ze cos tam ogranicza ale....w sumie mam to juz w d.. bo go nie mam :)
  • Jef
  • Czaku

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 18, 2007, 00:05:55 am »

mateuszOBR

  • Gość
A ja jakoś jeżdżę z niebieskimi postojowymi i mnie łapali w nocy i nic nie mówili ze są niebieskie tak samo jak kolega z technikum jeździł i jezdzi z neonami pod podwoziem i wiele razy przejeżdżali kolo niego i mu uwagi nie zwracali ze ma niebiesko  8)

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 18, 2007, 00:16:01 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
To tylko i wyłacznie świadczy o toleracji policjantów lub ich dosknałej znajomości przepisów. A myślisz że policjanci w swoich prywatnych autach nie maja niebieskich postojówek, czarnych wszystkich szyb, lamp bez atestu itd.?

Ja też jeździłem ok. 20000km ze światłami obrysowymi (+ tablica podświetlona na niebiesko) po całej Polsce i nic mi nikt nie powiedział. A zatrzymali mnie kiedyś 20km od domu i im się nie spodobało. Zabrali dowód. A koleś z mojej okolicy w trucku ma też obrysówki od dłuższego czasu, i jeździ z nimi.

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 18, 2007, 07:39:00 am »

Russell

  • Gość
Cytat: "mktuningcar"
A ja jakoś jeżdżę z niebieskimi postojowymi i mnie łapali w nocy i nic nie mówili ze są niebieskie tak samo jak kolega z technikum jeździł i jezdzi z neonami pod podwoziem i wiele razy przejeżdżali kolo niego i mu uwagi nie zwracali ze ma niebiesko  8)


Spoko. W mojej mieścinie też policjanci mnie często mijają, więc znają z widzenia. I nie zatrzymująza brak zderzaków. Ale w mieścinie obok juz mnie nie znają i zatrzymali dwa razy.  Tyle ze przepisy dopuszczają jazde bez zderzaków i mój samochód te przepisy spełnia.......
... znajdzie sie amator i na twoje lampeczki

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 18, 2007, 18:15:02 pm »

bruns

  • Gość
Cytat: "Russell"
Tyle ze przepisy dopuszczają jazde bez zderzaków i mój samochód te przepisy spełnia.......
A jesteś tego pewny ? Bo jak ja chciałem wywalić w kancie zderzaki to wyczytałem ze niestety ale taki numer nie przejdzie .

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 18, 2007, 19:34:40 pm »

Cycu_E30

  • Gość
bruns, przejdzie,zderzaki są obowiązkowe jesli zwis tyłu pojazdu znajduje się wiecej niz iles tam cm nad ziemią  :)

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 18, 2007, 19:43:33 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
kant przeszedł homologacje ze zderzakami i nie przejdzie. a przepis ileś tam od ziemi dotyczy aut ciężarowych.

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 18, 2007, 20:20:18 pm »

bruns

  • Gość
Cytat: "Van#1860"
kant przeszedł homologacje ze zderzakami i nie przejdzie. a przepis ileś tam od ziemi dotyczy aut ciężarowych
No właśnie gdzieś miałem te znowelizowane przepisy , ale zmieniłem kompa i znikły stare zakładki . Były tam ciekawe zeczy inm. o obowiązku kompletności auta (obowiązkowe zderzaki i klamki) oświetlenia (zakaz czegokolwiek niebieskiego na zewnątrz i podświetlenia podwozia ) oraz takie coś jak urządzenia sterowania (np. kierownica musi być  , nie tylko z atestem ale musi być konkretnie do tego samochodu i modelu ) Jak uda mi się znależć to zamieszczę albo dam linka .

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 24, 2007, 09:22:25 am »

Mlody_dnb

  • Gość
MOj fiat jedzi bez zderzakow i bedzie jezdzil bo nie musi ich miec bo tak mowia warunki techniczne odnosnie urzytkowania pojazdow.Po pierwsze odnosnie przedniego zderzaka niema nic napisane a o tylnym jest i jezeli zwis tylny auta nie przekracza 60 cm to auto nie musi byc wyposazone w zderzak a to ze auto dostalo homolagacje ze zderzakami nie wnosi nic do sprawy.Ostatnio w Łodzi zagiolłoem policjanta i poszedl do auta czytac warunki techniczne.Oczywiscie pamietajcie ze nie moze byc ostrych i wystajacych krawedzi bo wtedy dowodzik moze poleciec !  :mrgreen:  :mrgreen: