Autor Wątek: Pytanie odniosnie ringów  (Przeczytany 8762 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pytanie odniosnie ringów
« dnia: Październik 10, 2007, 11:58:17 am »

Poldekfan

  • Gość
Mam pytanko odnosnie ringów.Dla jednych moze sie wydac oczywiste ja jednak tego nie wiem.Mam do kupienia fajne halogeny przeciwmgłowe w chormowanej obudowie po korzystnej cenie i mam zamiar je wsadzic w zderzak zamiast seryjnych.Jednak halogeny te posiadaja niebieskie diodowe ringi swiecace mocnym jaskrawym niebieskiem swiatłem i moje pytanie brzmi : za diody w spryskiwaczach zabieraja dowod rejestracyjny a jak jest z takimi własnie ringami wie ktos :?:  bo niby pisze ze auto powinno miec z przodu swiatla biale ale hella np tezs produkuje takie halogeny maja one atest itd i ludzie jezdza.Jak to jest? Z góry dzieki ;)

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2007, 12:14:55 pm »

Cycu_E30

  • Gość
ringi są brane jako postojowki - moj kolega przynajmniej tak ma we wszystkich - czterech - lampach  :)


niemniej jednak do poloneza ringi mi sie nie widza - to tak jakby dac mu zlote felgi i niebieski lakier

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2007, 12:21:24 pm »

e_gregor

  • Gość
Poldekfan#1903, przerób te ringi na białe LEDy albo jeszcze lepiej na żółte - bedzie ciekawiej niż udawanie nowych BMW

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2007, 12:24:23 pm »

Poldekfan

  • Gość
robiac małe ot :P pomaranczowe sa ładne na jakiejs terenówce na miescie widziałem :P i moze na takie sie skusze tylko najpierw chce wiedziec co i jak z ta legalnoscia bo juz katalizatora nie mam co mi sie na dowod kwalifikuje  :P

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2007, 13:51:45 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Pomarańczowe nie mogą być.

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2007, 13:59:40 pm »

alex

  • Gość
jeżeli już jesteśmy przy światłach nie będę robił niepotrzebnie osobnego tematu i zapytam tutaj...

Mam pęknięty lewy przedni reflektor i muszę go w najbliższym czasie wymienić. Chciałbym się dowiedzieć czy są gdzieś do dostania jakieś przeróbki ( inne typy ) reflektorów dla poloneza ( tak aby się wyróżniać :) ). Chodzi mi o inny typ świateł w środku reflektora.

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 10, 2007, 14:03:47 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Raczej nie.

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 10, 2007, 14:09:52 pm »

Poldekfan

  • Gość
utek to jak tylko białe te ringi moga byc ?

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 10, 2007, 16:16:28 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Białe na pewno. Żółte selektywne  pewnie też. Pomarańczowe nie, bo to nie USA.

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 10, 2007, 16:57:07 pm »

Buton

  • Gość
"Barwa biała, dopuszcza się barwę żółtą, selektywną, jeżeli jest połączone ze światłem mijania lub światłem drogowym barwy żółtej selektywnej."
Tyle na temat świateł przednich pozycyjnych mówi Rozporządzenie Ministra Transportu I Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.
Jest tam też napisane, że z przodu mogą być tylko dwa światła pozycyjne.

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 10, 2007, 18:56:21 pm »

bruns

  • Gość
Cytat: "Buton"
Jest tam też napisane, że z przodu mogą być tylko dwa światła pozycyjne.
W zasadzie tak jest ale pałki się zbytnio nie czepiają jak pozycyjnych jest więcej np. w dodatkowych halogenach . Przykładem są ciężarówki , czasem taki TIR jest oświetlony jak choinka pod warunkiem że z przodu ma swiecić na biało . Niebieskie żaróweczki lub ledy działają na pałki jak czerwona płachta na byka bo niebieski jast zarezerwowany bla pojazdów uprzywilejowanych .

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 10, 2007, 19:48:13 pm »

Poldekfan

  • Gość
czyli wszystko jasne trezba sie poprostu udac do najblizszego elektronicznego i diody wymienic z niebieskich na białe  :wink:  Temat chyba do zamkniecia  :wink:

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 10, 2007, 19:57:37 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
niektóre "białe" LEDy mają lekko niebieskawe światło, mam takie w pozycyjnych ... miały być białe ale trochę im do bieli brakuje  :? jeszcze nie miałem (wątpliwej) przyjemności poznać opinii Panów Policjantów :wink: na ich temat ...
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 10, 2007, 20:03:54 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
CyCu, a ringi u Jaro  :?:
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 10, 2007, 20:24:42 pm »

Cycu_E30

  • Gość
nie pamietam jak wygladaly,pokaz fotke, ale zdania nie zmienie ze jest to to samo co pomalowanie felg na zloto i auta na niebiesko........

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 10, 2007, 20:26:19 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
fotka mała ale jest w jego podpisie
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 10, 2007, 21:17:43 pm »

Poldekfan

  • Gość
CyCu nie zebym tu jakies burdy wtrzymał czy cos ale od kiedy kupiles tą szkopską padake (bez urazy) to odnosze takie wrazenie jakby ci cos odbiło  :wink:  O ile jeszcze do niedawna byles pozytywnie nastawiony do tuningu polonezow i sam grzebales przy swoim tak teraz cos odnosze wrazenie jak bylbys do nich wrogo nastawiony. A zobaczysz mniej bys narzekał na poldka niz bedziesz jeszcze narzekał na to BMW  :wink:

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 10, 2007, 21:21:30 pm »

e_gregor

  • Gość
Poldekfan#1903, CyCu katował ale nie wieśniaczył poldka. Dla mnie ringi też wieś. Nic nie dają, wyglądaja tak sobie, narażają na problemy. Inna kwestia czy poldek Jaroo był taki super i czy warto go brać jakow wzorzeć dobrego tuningu...

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 10, 2007, 21:26:48 pm »

Cycu_E30

  • Gość
Poldekfan#1903, odnosisz złe wrazenie.

mialem okazje wlozyc ringi do siebie jak mialem rozklejone lampy - przyciemnialem je, ale nie uczynilem tego,chyba nie musze tlumaczyc dlaczego :?:

w bmw tez ringow nie wloze,po pierwsze to ma byc cichociemny youngtimer, po drugie wygladalbym jak wiesniak probujacy zrobic wrazenie na dupach spod remizy  :)

Pytanie odniosnie ringów
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 10, 2007, 22:47:55 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jak dla mnie, to ringi nawet w nowszych BMW są bez sensu.


OT: W jaki sposób ostatnie BMW serii 5 zostało dopuszczone do ruchu po drogach Europy? Każdy egzemplarz jaki widziałem, świecił obrysówkami w reflektorach (bo nie wiem jak to nazwać) na pomarańczowo do przodu.