Autor Wątek: Radia  (Przeczytany 28274 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Radia
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 23, 2007, 16:50:06 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
dobra znajdź mi do  deh 3600mp  za 30 zeta prowizja dla ciebie 20 zł tylko ma być sprawny i podświetlony na zielono.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Radia
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 23, 2007, 19:49:11 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Najpierw trzeba wiedziec co to za radio jest :D Na moim jest tylko numer seryjny i tyle... :D
A pozatym 2920MP bez panela wyglada jak "idź stąd i nie wracaj" :) Czyli jak tania bazarówka :D

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Radia
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 23, 2007, 19:59:42 pm »

tomallus1

  • Gość
Mnie buchnęli pionka 1430 bez panela, w sobotę. Będzie nowy, a ojciec ma plan jak go skutecznie przytwierdzić do auta :D .

Co do tematu to śmieszą mnie hasła Pioneer, Alpine, Sony itp. Są to puste oznaczenia nie mówiące zbyt wiele o posiadanym modelu. Sam mam dużo lepsze radyjko - wysoki model (oczywiście nie podam w czym i jaki - ale ja głupi jestem :) ) od tego pionka, którego mi zajumali.

Radia
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 23, 2007, 23:14:53 pm »

waldek_x

  • Gość
Mariusz, No oczywiście na najlepszym heheh No widzisz niestety ale prawka nie zdałem, bo jakbym zdał to bym wpadł chętnie na spot. Może w grudniu :)

Radia
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 24, 2007, 07:53:59 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
tomalus  jak przytwierdzisz radio do słupka i nie życze ci żeby ci wleźli do samochodu ani nikomu innemu. to ci sk........y jak nie będą mogli wyjąć włożą na chama wkrętak w otwór na płyte. Jedyny plus to taki żę matkoje...ca nie wyjmie go i niesprzeda :).
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Radia
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 24, 2007, 12:11:38 pm »

K@mil

  • Gość
Mojemu tacie włamali się do poldka jakieś 5 lat temu. Miał tam dobre radio jak na tamte lata. Włamali się podważając zamek śrubokrętem i to dość mocno bo blacha w drzwiach była lekko wgnieciona w miejscu klamki. Radio było zamontowane tak, że miało z tyłu taką blaszkę poprzeczną i wyrwali na chama i to włamanie było w ŚRODKU miasta okolice grunwaldzkiego.

Radia
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 18, 2007, 15:55:42 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "Mariusz"
 tzw radia z dziurą w panelu  jak ja to nazywam to najniższa półka


nie zawsze radia z "dziurą" są z najnizszej półki ;)

u mnie gra Pioneer
wczesniej miałem tez Pionka Deh-1500 i byłem równiez zadowolony z niego.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Radia
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 20, 2007, 10:13:13 am »

benek78

  • Gość
A ja posiadam radyjko NO NAME ale za to z DVD I oczywiscie z ekranem 7"  do tego 1500 watt glosniki z tylu 10" X 2szt. wysokotonowe, aktywna zwrotnica, drzwi z przodu Sony no i oczywiscie tweeterki - efekt super , ale za maly wzmacniacz niestety........


Radia
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 20, 2007, 21:09:58 pm »

K@mil

  • Gość
Cytat: "benek78"
do tego 1500 watt glosniki z tylu 10" X 2szt.


NO COMENT

A ja od paru dni JVC posiadam :)

Radia
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 20, 2007, 21:27:14 pm »

Cycu_E30

  • Gość
tez mam JVC najnowszy model KD-G 331 czy tam 332 niepamietam  :mrgreen:

ogólnie jestem bardzo zadowlony,więcej pisał nie będę  :)

Radia
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 20, 2007, 21:46:25 pm »

PEPCIO

  • Gość
Cytat: "mastah22"
Oczywista sprawa ze nie ma sie co licytowac odnosnie marki bo wazny jest model...
Ja juz mialem osobiscie mase roznych modeli roznych producentow.Wiem jedno nikt mnie nie namowi na Sony(chyba ze xes-ale to inna bajka) bo tak jak z zasady nei tankuje na Orlenie,tak jak nie podoba mi sie bryła golfa II tak nie chce soniaka...
W sumie uzywam tez JVC bo na czasy kiedy sie na nie decydowalem nie widzialem mądrzejszego rozwiazania w tym przedziale cenowym,tym bardziej ani Blaupunkt ani Sony czy tez Pioneer nie miał porownania...


Z tym Sony masz rację. Ja w swoich samochodach nie jedno radyjko już miałem i z doświadczeń wynika:

 - Sony Cdx-GT410U oraz 610U a od niedawna model z bluetooth coś 2500.. - gra to średnio, średnie tony są ok, wysokie już gorzej, bas z którego czerpię największą frajdę jest płytki (bez życia).
- Blaupunkt (nie pamiętam modelu w kazdym razie miał on sporo mozliwości zmiany koloru podświetlania panela, ot taki bajer ,moc 4x45 W ) - w porównaniu do Sony gra wyśmienicie. Na głośnikach JBL GTo 6/9' bas idzie jak z tuby, poprostu bajka. Zupełnie inna klasa wzmacniacza niż te niby XPlod-y w Sony.
-Pioneer - tu modeli jakie miałem nie zliczę , generalnie praktycznie w kazdym przypadku brzmiały bezkonkurencyjnie. Świetny i głęboki bas, wyrazisty i ,,cykający' sopran, poprostu miód na uszy.
- JVC - Miałem trzy rózne odbiorniki tej marki. Co mnie w nich najbardziej wnerwiało to to że cieżko miały z czytaniem porysowanych płyt (płyta która grała na Pioneerku bez problemu potrafiła się ,,ciąć' na JVC. Dźwięk ogólnie taki sobie, coś pomiędzy Sony a Blaupunktem.
 - Clarion - miałem jedno radyjko (model coś ...434 ale nie pamietam dokładnie) - Dźwięk bardzo dobry, czytanie płyt Ok ale obsługa samego radia mało intuicyjna, regulacja tonu sprawiała kłopoty (chore menu ustawień). Takl czy siak coś pomiędzy Blaupunktem a pioneerem.

Ogólnie brzmieniowo polecam Pioneera, czego by o sprzęcie tej marki nie napisać jak dla mnie jest on bezkonkurencyjny.
Oczywiście nie samo radio jest ważne, dobre głośniki to 3/4 sukcesu, od dawien dawna wierny jestem jednej marce - JBl i każdemu je polecam. Cenowo nie są najtańsze, ale za jakość i brzmienie warto trochę więcej zapłacić.

Pozdrawiam.

Radia
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 20, 2007, 22:27:54 pm »

greg-si

  • Gość
Hehe ale teorie wysnułeś.
Napisałeś tak ogólnie że aż nie da się tego przeboleć. Nie wątpię że słuchałeś to i owo ale pisz konkretnie o modelach a nie uogólniasz. Jakbym alpine uogólnił do serii CDE to też bym mógł napisać że jest to shit. Każdy producent wypuszcza radia budżetowe tak aby zarobić jak najwięcej. Porównywanie laserów też nie ma sensu bo zapewne miałeś używane radia a kto i jak je używał to tego nigdy wiedział nie będziesz.
Jakie modele miałeś JVC że ustawiasz go między blau a pionkiem? Słyszałeś serie SH? Jeśli nie to nie ustawiaj tak marek bo JVC SH909 gra lepiej niż większość pionków w tej samej cenie a nawet droższych.
JBL? Liczą się praktycznie tylko najwyższe serie reszta to budżetowy shit w cenie którego można złożyć sprzęt o wiele lepszy i mieć kase w kieszeni.
Pozdrawiam

Radia
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 21, 2007, 20:23:06 pm »

tomallus1

  • Gość
Clarka też musiałeś mieć jakiegoś badziewnego :D , a stawianie go między blaupunktem , a pionkiem to porażka. Prawie każda, z wymienionych przez PEPCIO, marek ma modele które rzeczywiście dobrze grają, ale porównywanie jakiegoś JVC do jakiegoś clariona czy jakiegoś pioniera itd. to nieporozumienie.

Radia
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 21, 2007, 22:51:20 pm »

PEPCIO

  • Gość
quote="greg-si"]Hehe ale teorie wysnułeś.

No zdarza mi się

Napisałeś tak ogólnie, że aż nie da się tego przeboleć. Nie wątpię, że słuchałeś to i owo, ale pisz konkretnie o modelach a nie uogólniasz

Pewne uogólnienia są tu wskazane, każdy, kto przerobił kilkanaście radyjek wie, o czym pisze. Oczywiście zawsze znajdzie się ,,spec' co to opowie o udanych seriach poszczególnych producentów itp. itd.

Jakbym alpine uogólnił do serii CDE to też bym mógł napisać, że jest to shit. Każdy producent wypuszcza radia budżetowe tak, aby zarobić jak najwięcej.

W pewnym sensie masz rację, ale tylko w pewnym. Moje opinie pisałem dla ,,średniaków' którzy kupują coś po środku a nie super wypasione modele.

Porównywanie laserów też nie ma sensu bo zapewne miałeś używane radia a kto i jak je używał to tego nigdy wiedział nie będziesz.

Używane radia to w życiu miałem może dwa, tak się składa, że od dłuższego czasu zmieniam sobie radyjka jak przysłowiowe rękawiczki (nie dla tego, że sram kasą, ale dlatego że mam ku temu okazję- przysłowiowe warunki) Opisywane problemy z czytaniem płyt były bolączką fabrycznie nowych radyjek o symbolach - JVC KD 331, KD-G521 (W TYM MODELU DODATKOWO MOCOWANIE PANELA TO Z LEKKA DZIWNY I UPIERDLIWY PATENT), JVC KD-G612

Jakie modele miałeś JVC, że ustawiasz go między blau a pionkiem?

Wymieniłem powyżej.

Słyszałeś serie SH?

Słyszałem, nie u siebie, ale u znajomego. Owszem grało wyśmienicie, ale pod zewnętrznymi wzmacniaczami, więc ocena nie jest adekwatna do poziomu grania samego radia + nawet bardzo dobre głośniki.

Jeśli nie to nie ustawiaj tak marek, bo JVC SH909 gra lepiej niż większość pionków w tej samej cenie a nawet droższych.

To oczywiście Twoja teoria, czy słuszna czy nie któż to wie. To trochę uogólnianie, o które mnie posądzasz.

JBL? Liczą się praktycznie tylko najwyższe serie reszta to budżetowy shit w cenie, którego można złożyć sprzęt o wiele lepszy i mieć kase w kieszeni.

Głośników też się w życiu nasłuchałem, moja prywatna ocena (uogólniona) mówi mi  - nigdy nie kupuj głośników nie markowych z serii Boshmann, Dalco, First itp, omijaj szerokim łukiem głośniki Pioneera (bynajmniej większość średnio budżetowych konstrukcji dostępnych na rynku) bo to badziew straszny, dobrze grały i byłem z nich zadowolony głośniki JBL z zserii GTO , Magnat (nawet seria LS czyli niskobudżetowa grała bardzo przyjemnym, nisko schodzącym basem który lubię). Oczywiście wybór głośników, sposób i miejsce ich zainstalowania to bardzo indywidualna sprawa. Większość moich ,,testów' przeprowadzana była w warunkach najczęściej występujących u przeciętnego Kowalskiego, czyli fabryczne miejsca montażu + półka z tyłu+ jakieś tam grubsze kable do podłączenia + jakieś tam radyjko (zdecydowana wiekszość osób nie ładuje do samochodu sprzętu o cenie przewyższającej wartość samochodu, a już napewno nie w Polonezie - to pojedyncze przypadki ,,maniaków')

Temat car-audio to rzeka, czego by tu nie napisać zawsze można próbować to podważać. Moje ,,wypociny' mają na celu powierzchowne zwrócenie uwagi na problem znany nie od dziś czyli Tanio nie koniecznie znaczy dobrze, jeśli jakaś firma chwalona jest przez setki osób to pewnie na to zasługuje (piszę tu np. o firmie Pioneer do okoła której tworzy się oststnio dziwna atmosfera, dużo osób ceni ten sprzęt, ale gro różnej maści ,,speców' podważa jak tylko się da jego niezaprzeczalne walory i zalety).


Pozdrawiam[/quote]


Ja również pozdrawiam i życzę spokojnych, ciepłych Świąt.

[ Dodano: 2007-12-21, 23:01 ]
Cytat: "tomallus1"
Clarka też musiałeś mieć jakiegoś badziewnego :D , a stawianie go między blaupunktem , a pionkiem to porażka. Prawie każda, z wymienionych przez PEPCIO, marek ma modele które rzeczywiście dobrze grają, ale porównywanie jakiegoś JVC do jakiegoś clariona czy jakiegoś pioniera itd. to nieporozumienie.


Fakt, że Clariona miałem z średniej półki(model DB 348 RM) , grał bardzo dobrze, co z resztą napisałem. Moja ocena i porównanie go do JVC to konsekwencja nie tylko samego odsłuchu, ale i walorów użytkowych. Sterowanie tym Clarionem było porażką, wejście w menu ustawiania parametrów dźwięku wymagało sporego ,,myślenia' gdzie w innych markach podstawowe jakby nie było funkcje są intuicyjne.

Oczywiście, że praktycznie każda firma ma w swojej ofercie dobry sprzęt. Mnie chodziło głównie o porównanie tej powiedzmy średniej półki, czyli radyjek najczęściej kupowanych. Moje wrażenia odsłuchowe oraz opinie, są tylko i wyłącznie moją prywatną oceną, a to, że jednemu podoba się ,,Brunetka' a drugiemu ,,Blondynka' to oczywiście zupełnie inna sprawa.

Radia
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 22, 2007, 09:56:45 am »

greg-si

  • Gość
Spox.
Faktycznie głośniki pod zewnętrznym wzmacniaczem grają sporo lepiej (jak wzmacniacz też jest dobry a nie jakiś first) ale miałem okazje słyszeć (niestety nie u siebie) różne radyjka pod tym samy sprzętem wkładane jedno po drugim. Nie zawsze jest tak że tylko i wyłącznie głośniki podpięte pod samo radio ukażą nam jakość danego klocka. W naszym wypadku było tak że najgorzej wypadły pionki 40MP, DEH do 5900 kilka modeli całkowicie nie przypadły mi do gustu, Clariony nie były najgorsze fakt nie bawiliśmy się nimi tylko płytka z muzą i jazda modele DXZ 368, 468, 379 Alpine chyba ze 3 sztuki z serii CDE nie zachwycały, Kenwoody W3537 nawet ok a model W5534 grał bardzo przyjemnie jak w tej cenie nowego bardzo polecam. JVC G631 i G731 przyzwoicie porównywalnie do Kenia.
Jeszcze kilka radyjek jak wspominany JVC SH909 Pionek 77MP grały dla mnie najfajniej. Stylistyka bardzo fajna w połączeniu z bardzo dobrą kulturą gry poprostu powala. Nawet padło stwierdzenie że JVC gra lepiej od tego pionka. Ja osobiście tego nie słyszałem bo dla mnie grały tak samo wyśmienicie. Nawet na innym forum potwierdził to jeden z użytkowników. Osobiście nawet przy tych dwóch radyjkach chowa się CDA 9812 w której góra jest jakaś dziwna. O stylistyce nie wspominam bo to istna choinka.
Trochę się słyszało ale to było wszystko tak szybko (dwa góra trzy utwory na radio) odsłuchiwane że nie sposób poznać dokładne walory dźwiękowe danych modeli lecz wyobrażenie jako takie można złapać.
Po tych odsłuchach stwierdziłem że moim radiem będzie JVC SH909 lub Pioneer 77MP. Dla mnie są to ideały.
Co do głośników to również nie polecam pionka. Za te pieniądze można mieć Helix`a Blue Powerbass`a serii S.
Pozdrawiam i wesołych  :wink:

Radia
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 22, 2007, 15:20:46 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytat: "tomallus1"
ale porównywanie jakiegoś JVC do jakiegoś clariona czy jakiegoś pioniera itd. to nieporozumienie.
ale nie wmawiaj mi głupot w tatmym czasie w tej  klasie mozna było dostac serie deh 6xxx ktore nie dosc ze byly duzo drozsze to jakosc dzwieku była wyraznie gorsza...

[ Dodano: 2007-12-22, 15:22 ]
a polka ta sama...
  • Jef
  • Czaku

Radia
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 22, 2007, 20:37:45 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
ale pier...cie aż sie zygać chce radio ma być funkcjonalne łatwe w obsłudze, komponować sie z elementami samochodu co wy k....a chcecie od wzmacniacza w radiu 4x27W żeby wam dach zerwało. Macie jakieś badziewne instalacje głośnikowe  i tak piszecie  bzdury,  każde radio markowe powtarzam markowe  wypuszczone z fabryki macierzystej nie tam jakiś chinol  zagra naprawde ładnie, pod warunkiem że  instalacja będzie dobrze wykonana i scena muzyczna w aucie ustawiona odpowiedno, (a nie montowanie głośników gdzie sie da i firm typu alphard i boshman) Dodam że Poldek nie jest autem zbyt dobrym w sensie akustyki a już atu to wogóle.
Więc jeśli chodzi o same radia pod względem które ładniej gra to to jest gówno nie opinia.. bo jednemu będzie to samo ładniej w aucie grało niż 2 a komu innemu jeszcze gorzej.  Ja osobiśćie  najgorsze doświadczenie mam do firmy VDO - Dayton ze względu nie jakośći dżwięku jak już wspomniałem tylko do ścierających się szybko guzików, Kenwooda do niefunkcjonalnego joysticka w niektórych modelach szczególnie niższa póła.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Radia
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 22, 2007, 22:09:40 pm »

tomallus1

  • Gość
Cytat: "mastah22"
Cytat: "tomallus1"
ale porównywanie jakiegoś JVC do jakiegoś clariona czy jakiegoś pioniera itd. to nieporozumienie.
ale nie wmawiaj mi głupot w tatmym czasie w tej  klasie mozna było dostac serie deh 6xxx ktore nie dosc ze byly duzo drozsze to jakosc dzwieku była wyraznie gorsza...

[ Dodano: 2007-12-22, 15:22 ]
a polka ta sama...


Chodziło mi o porównywanie modeli z różnych półek, nie o same marki.

Radia
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 22, 2007, 22:26:45 pm »

greg-si

  • Gość
Cytat: "Mariusz"
ale pier...cie aż sie zygać chce radio ma być funkcjonalne łatwe w obsłudze, komponować sie z elementami samochodu co wy k....a chcecie od wzmacniacza w radiu 4x27W żeby wam dach zerwało. Macie jakieś badziewne instalacje głośnikowe  i tak piszecie  bzdury,  każde radio markowe powtarzam markowe  wypuszczone z fabryki macierzystej nie tam jakiś chinol  zagra naprawde ładnie, pod warunkiem że  instalacja będzie dobrze wykonana i scena muzyczna w aucie ustawiona odpowiedno, (a nie montowanie głośników gdzie sie da i firm typu alphard i boshman) Dodam że Poldek nie jest autem zbyt dobrym w sensie akustyki a już atu to wogóle.

Zgodzę się tylko z tym że poldek do nagłośnienia jest bardzo ciężki a co do reszty to sam pier&*% głupoty. Jakbyś trochę siedział w tym temacie to byś wiedział że większość producentów zleca wykonanie swoich produktów azjatom ze względów ekonomicznych. To było jedno. Druga rzecz to to że nie wszystkie radia grają tak samo! Człowieku słyszałeś wogóle jakieś dobre radio? Możesz rzetelnie porównać kilka modeli? Co masz na myśli pisząc instalacja dobrze wykonana i scena dobrze ustawiona? To jakie ma być radio nie Ty decydujesz na szczęście. Z jakich funkcji radia korzystasz? Cały czas zmieniasz coś w nim? Nie wydaje mi się. Radio ustawia się raz na początku w trakcie użytkowania tylko detale i później tak gra aż coś się w systemie nie zmieni. Dlatego głupotą jest pisanie że niefunkcjonalne itd.
Pomyśl trochę człowieku. To że Ty nie masz Ferrari nie oznacza że ktoś inny ma go nie mieć. To że Tobie jest coś zbędne czegoś nie widzisz nie oznacza że wszyscy tak mają i myślą identycznie jak Ty. Dzięki temu że każdy inaczej postrzega świat rzeczywistość jest piękniejsza. Trochę dystansu.
Pozdrawiam

Radia
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 23, 2007, 07:56:03 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
:shock:  :roll:  :lol: jakbyś trochę siedział w temacie to byś wiedział że każda nowa seria jest wypuszczana z macierzystej fabryki dopiero  następne serie w zależności jak ukształtuje sie sprzedaż danego produktu są klepane w chinach czy taiwanie. Weź sobie przykład firmy Coca-Cola marka znana na całym świecie  firma amerykańska a w Polsce pijesz szczyne a nie Cole, bo rozlewana jest mdn. w Polsce. Wiec nie wciskaj mi durnoty o radiach  markowych  z Chin. Sprawdziłeś kiedyś oryginalnego japońskiego Pionnera i Pioneera z Taiwanu ten sam model pod względem elektroniki w sensie mechanizmu lasera? a juz o spasowaniu elementów typu panel nie wspomnę. JA rozebrałem 1 i 2  był to swego czasu deh 1400r różnica w mechanizmach jest taka  że produkują je 2 różne firmy w japończyku jest to Firma Hitachi nawet mają swoje logo na mechanizmie podczas gdy w tajwańcu nie ma nic.
2 sprawa długo by o niej mówić twierdzisz że raz sie ustawia radio a potem sie nic nie zmienia :D  dobre to bo chyba nigdy nie słyszałeś o kompresji plików tak wiec i o próbkowaniu, pozostawię cię w tej nieświadomości. Trochę wiedzy a nie dystansu może ten dystans odsunął cię od wiedzy Pozdrawiam również.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem