Autor Wątek: Jak wymienić krzyżaki? - POMOCY!!!  (Przeczytany 2445 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak wymienić krzyżaki? - POMOCY!!!
« dnia: Czerwiec 07, 2004, 15:08:14 pm »

pwrob

  • Gość
wziąłem się za wymianę krzyżaków na wale.  wał mam wyciągnięty ale nie mam pojęcia jak zdemontować stare krzyżaki ? I jak póżniej założyć nowe?  :help: Acha jeszcze jedno pytanko jak ściągnąć łożysko podporowe??

Jak wymienić krzyżaki? - POMOCY!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2004, 16:18:44 pm »

Bodzioo

  • Gość
a oglądałeś krzyżaki jak wyglądają?? tam są takie zamki

Jak wymienić krzyżaki? - POMOCY!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2004, 17:46:29 pm »

Piotrek_

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
wziąłem się za wymianę krzyżaków na wale. wał mam wyciągnięty ale nie mam pojęcia jak zdemontować stare krzyżaki ? I jak póżniej założyć nowe?


Zaznacz najpierw położenie kawałków wału względem siebie. Wydłub pierścienie zabezpieczające z końcówek rozwidlonych. Młotkiem i przedłużką (lub mocnym wkrętakiem) bij w miseczkę - wyleci ta z przeciwnej strony.

Jak już będziesz miał rozpięty wał, to możesz odkręcić tą dużą nakrętkę na wale i zdjąć końcówkę i dopiero wtedy możesz wybić łożysko. Techniki Ci nie podam, bo sam tego nie robiłem.

Zakładanie krzyżaków w odwrotnej kolejności. Tylko sprawdŹ, czy w miseczkach igly są równo poukładane i ewentualnie dosyp trochę smaru (producenci jakby żałują tego specyfiku...). włóż krzyżak w końcówkę i dopiero na niego nałóż miseczki. Nie wal w nie za mocno - muszą wleŹć pod zdecydowanym naciskiem, ale bez przesady. Pierścienie zabezpieczające - o ile nie są zeżarte przez rudą - warto wykorzystać ponownie. Nowe nie zawsze chcą pasować.

Jak wymienić krzyżaki? - POMOCY!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2004, 19:52:01 pm »

pwrob

  • Gość
dzięki za rozjaśnienie mi trochę tego tematu