Autor Wątek: Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej  (Przeczytany 8780 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 03, 2008, 01:10:45 am »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
A co chcesz uzyskać? Bo według mnie sensowniejsze już byłoby połączenie równoległe - albo założyć drugi zbiorniczek i rurki z dwóch zbiorniczków łączyć w jedną (wydaje mi się że z przodu tam gdzie rurka ze spryskiwacza rozchodzi się na dwie dysze, jest odpowiedni trójnik). Albo można by z jednego zbiorniczka odciąć pompkę razem z kawałkiem gumy dookoła, i przykleić ją porządnie do zewnętrznej ścianki drugiego, wycinając w środku odpowiednią dziurkę żeby pompka miała któredy zassać płyn.

A usztywnić wężyk, owinąć go milion razy taśmą izolacyjną?:)

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 03, 2008, 01:20:21 am »

marcij

  • Gość
Chce uzyskac silniejszy strumien. Wiem , ze polaczenie rownolegle byloby lepsze , ale nie za bardzo widze mozliwosc upchniecia tam drugiego zbiornika, a i opcja klejenia nie za bardzo mi sie podoba. Takie polaczenie szeregowe jest bardzo proste do wykonania i calkowicie bezinwazyjne. Dlatego pytam, czy ma to jakiekolwiek szanse spelnic moje oczekiwania.

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 03, 2008, 11:43:48 am »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Maurer, łącząc dwie pompki w szereg uzyskujesz większą wysokość podnoszenia (czyt. ciśnienie), natomiast łącząc dwie pompki równolegle uzyskujesz wiekszą wydajność czyli większą ilość płynu. W zależności co chcemy uzyskać, to tak łączymy. Poza tym bez sensu jest łączenie szeregowe, jeżeli nie zmienimy średnicy "rurociagu", opory przepływu będą tak duże, że ani wydajność ani ciśnienie nie wzrośnie.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 08, 2008, 20:24:47 pm »

Offline Master82

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 234
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pabianice
Odkurze nieco temat. Wężyka nie musiałem wymieniać, została ucięta jedynie końcówka bo zagięła sie przy spryskiwaczu. Dzięki i pozdro.
wszyscy mają tajne projekty, mam i ja ;)

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 02, 2008, 22:07:55 pm »

miras404

  • Gość
Oto zdjęcie które ułatwi wszystkim wymontowanie spryskiwacza tylnej szyby.

Po prostu ciągniemy za okręcającą się część na silę w górę kombinerkami.

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 02, 2008, 22:44:23 pm »

marcij

  • Gość
Ciagniesz na hama. Niestety ja po takim zabiegu i zalozeniu ciut wiekszego wezyka zgubilem dysze
;P

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 02, 2008, 23:04:35 pm »

Offline Master82

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 234
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pabianice
ja tą dyszę po prostu przykleiłem kropelką do karoserii  :mrgreen:  i się trzyma  :P
wszyscy mają tajne projekty, mam i ja ;)

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 03, 2008, 18:34:52 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Jesli dobrze pamietam, to podwaza sie tylko tą jego bardziej zewnętrzną czesc, w srodku jest taki zaczep, ze w calosci sie go naraz nie wyjmie, przynajmniej tak mi swita.

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 03, 2008, 21:03:23 pm »

Offline Maxiu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro MR 91
Ciągniesz bardzo mocno do góry..na boki, obracasz (tylko nie w koło bo sie weżyk pozakleszcza) i powinien wyjść. Mocowanie go w nadwoziu wygląda podobnie do spinek od tapicerki (wcisk). U mnie słabe działanie spryskiwacza bylo spowodowane cześciowym zapchaniem sie dyszy, spreżone powietrze, możesz go odmoczyć w płynie i powinno chulać.
ps. siedzi bardzo mocno
FSO Polonez Caro 1.6 k16 :) lpg 92' L-46
4 elektryczne szyby , wspoma, lusterka elektryczne, podgrzewane, IG Standard podgrzewane, podłokietnik
były #1935

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 05, 2010, 10:41:22 am »

micho83

  • Gość
Witam.
Odświerzę trochę temat.Otóż też mi się ten wężyk przerwał i zacząłem nawet wymianę,tylko mam pytanie czy mieliście problem z przeciąganiem wężyka przez klapę,pod tą uszczelką?U mnie gdy wyciągałem spryskiwacz to musiałem mocno ciągnąć za niego i myślałem że wężyk się trochę wysunie,a tu nagle pyk-dysza została mi w ręce,a wężyk w srodku.Stąd moje pytanie,czy to normalne czy może po prostu wężyk przywarł do uszczelki ze starości albo od mrozu?Nowy wężyk też się ciężko przesuwa?Jeśli chodzi o wymianę to mam zamiar za pomocą kupionej w tym celu złączki połączyć stary wężyk z nowym i wyciągając stary wciągnąć nowy,a póżniej tylko podłączyć do zbiornika i założyć spryskiwacz.

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 05, 2010, 17:24:33 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Na pewno ogrzanie tej uszczelki do temperatury pokojowej ułatwiloby Ci zadanie umieszczenia wężyka pod nią. Trochę trzeba się pobawić, ale jest to jak najbardziej do zrobienia. Wężyk pod uszczelką jest tylko upchnięty, nie klejony.
Pomóżmy Jackowi!

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 05, 2010, 17:47:34 pm »

micho83

  • Gość
Niestety garażu brak,więc z ogrzaniem lipa.W najgorszym razie poczekam do wiosny :) Jak dobrze pójdzie to jeszcze może tylko miesiąc :) Wcześniej myślałem że może wężyk do klapy trzeba wkładać przez podważoną uszczelkę-jechać po kawałku i upychać.Lepiej jednak żeby się dało przeciągnąć.

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 05, 2010, 19:29:26 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Bo dobrze myślałeś. Ale wcale nie jest to takie trudne, dwa duże śrubokręty płaskie albo większe zaostrzone drewienka i bez problemu sobie radzisz.
Pomóżmy Jackowi!

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 05, 2010, 21:33:26 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
a ja nie mam tego wlozonego nigdzie. Jest kolo uszczelki. Kupilem taki wezyk gumowy (za 1m dalem 12zl :| ) i on jest gruby dosyć, ma grube scianki. W te otwory w klapie wchodzi akurat, na wcisk i sie samo trzyma.

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 06, 2010, 06:21:28 am »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: "FaZi_Fr"
za 1m dalem 12zl :|

To z czego jest ten wężyk? Ostatnio za 1m płaciłem 30 groszy.
Pomóżmy Jackowi!