Autor Wątek: Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej  (Przeczytany 8782 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« dnia: Grudzień 19, 2007, 15:37:13 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Witam,
mam pęknięty wężyk tylnego spryskiwacza, na przejściu pomiędzy błotnikiem a klapą, chciałbym go wymienić w całości. Dużo jest z tym roboty, zwłaszcza z tą częścią wężyka biegnącą w klapie, wzdłuż szyby, jak tam jest z dojściem? Z tą częścią która idzie w błotniku koło szybki chyba dam sobie radę. Sama końcówka spryskująca szybę jest połączona z wężykiem tylko na wcisk, czy jest tam jakiś inny patent?

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2007, 22:02:58 pm »

florek1987

  • Gość
Witam. Powiem tak, chciałem wymienić. .............padłem(zrezygnowałem)

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2007, 22:27:39 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
A przy czym padłeś konkretnie, gdzie sie tam spodziewać problemów?

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2007, 22:28:29 pm »

Offline Master82

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 234
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pabianice
Niech wypowie się ktoś kto to zrobił bo mnie też się przyda pomoc w tej sprawie  :P
wszyscy mają tajne projekty, mam i ja ;)

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2007, 22:35:48 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Ja u siebie wymieniałem, trochę sie trzeba nagimnastykować ale da radę. Musisz wyjąć spryskiwacz, a jak bedziesz wyjmować stary przewód przywiąż do jego końca jakiś sznurek czy coś, wówczas bedzie Ci łatwiej nowy przewód przeciągnąć. Przez błotnik to u mnie było łatwiej, bo ja nie mam tego trójkątnego okienka, ale proponuję to samo zrobić co z kłapą, czyli do starego przewodu przywiązać sznurek i przeciągnąć.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 19, 2007, 22:59:40 pm »

Fistasz

  • Gość
moze miec problem przeciągnąc na sznurku. Wyciągnij te gumowe przelotki przy błotniku i klapie. Wyjmij stary przewód. Nowy zacznij wkładac w błotnik od strony klapy. Pozniej łapa w błotnik i musisz go chwycic i wyciągnac na odpowiedną długosc. Z wsadzeniem do klapy nie powinno byc problemu. Mi odało sie trafic w ta dziurke w klapie za drugim razem. Mozesz pomóc sobie cienkim sztywnym drutem i płaskim sróbokrętem o wąskiej głowce

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 19, 2007, 23:03:53 pm »

Offline Master82

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 234
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pabianice
Czyli panowie jak ten wężyk dokładnie idzie w np Caro??
wszyscy mają tajne projekty, mam i ja ;)

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 20, 2007, 01:22:25 am »

maras

  • Gość
ze zbiornika wychodzi, idzie w prawy słupek D, wychodzi na samej górze w przelotce i wchodzi do klapy, a jak tam już dokładnie on przebiega to nie pamiętam, chyba pod uszczelką od środka szyby.
Ja mam razem z tym wężykiem puszczone przewody do 3 stopu, więc widać, że jest jeszcze trochę luzu :mrgreen:

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 20, 2007, 10:57:52 am »

Fistasz

  • Gość
spokojnie siepomiesci wezyk nie jest znow taki gruby.

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 20, 2007, 18:17:42 pm »

Offline Master82

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 234
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pabianice
No to już wiem tylko gdzie taki wężyk dostać?
wszyscy mają tajne projekty, mam i ja ;)

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 20, 2007, 18:24:53 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Okej, kupilem dzis dwa metry wężyka akwariowego, jutro będzie naprawa metodą "wężykiem Jasiu, wężykiem":)
A dostaniesz w kazdym wiekszym sklepie zoologicznym, jako wężyk do akwarium, powinien pasować.

[ Dodano: 23 Gru 2007 15:25 ]
Z drobym opoznieniem ale udalo sie go wymienić, przy okazji zepsułem zamek oparcia kanapy. Nie wiedzieć czemu pół wężyka od worka ma większą średnicę niż drugie pół dochodzące do dyszy, pomiędzy nimi znajduje się taka plastikowa rurka łącząca.

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 25, 2007, 23:31:36 pm »

marcij

  • Gość
To ja zadam troszke inne pytanie. Czy to normalne , ze tylny spryskiwacz nie "spryskuje", tylko wylewa sie z niego plyn ? No i czy to normalne , ze aby plyn zaczal sie lac , trzeba chwile popompowac "na sucho", tzn plyn w wezyku nie trzyma cisnienia ?

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 26, 2007, 01:00:10 am »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Cytat: "marcij"
To ja zadam troszke inne pytanie. Czy to normalne , ze tylny spryskiwacz nie "spryskuje", tylko wylewa sie z niego plyn ? No i czy to normalne , ze aby plyn zaczal sie lac , trzeba chwile popompowac "na sucho", tzn plyn w wezyku nie trzyma cisnienia ?

Niestety jedno i drugie normalka, pompka od spryskiwacza umieszczona jest nisko i dlatego spyskiwacz leje, a nie spryskuje szybę. Drga sprawa na wężyku nie ma żadnego zaworka zrotnego i caly płyn z wężyka wraca do zbiorniczka. Można to rozwiązać stosując zaworek zwrotny tuż za pompką oraz mocnejszą pompkę lub dwie zwykłe pompki umieszczone szeregowo - nie praktykowałem, ale chyba nic mądrzejszego nie da się wymyśleć. :P
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 26, 2007, 01:18:02 am »

Długi

  • Gość
Mam taki zaworek u siebie zamontowany (od cieniasa) przy zbiorniczku. Bardzo fajna sprawa bo płyn nie wraca do zbiorniczka tylko pozostaje w przewodzie aż pod spryskiwacz.

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 26, 2007, 01:46:30 am »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
A to ciekawe, drogi jest taki patent, tzn zaworek? Mnie najbardziej drażni to że strumień spływa w górnej części szyby, i tam jest od razu rozgarniany przez ramię wycieraczki, czasem trudno oczyścić szybę nieco niżej. Chyba muszę zmodyfikować włącznik tak, żeby w momencie wciśnięcia spryskiwacza wycieraczka stawała.

Długi, Ty jak rozumiem masz na myśli przedni spryskiwacz?:)

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 26, 2007, 10:58:11 am »

Długi

  • Gość
tak, mówię tylko o przedniej szybie tzn. o tym zaworku (koszt 7 zł) a z tyłu u mnie wycieraczki brak. Mam chyba jakiś wybrakowany model (ubogi)  :mrgreen:

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 31, 2007, 16:48:12 pm »

Arnold

  • Gość
Też miałem pęknięty ten wężyk pomiędzy klapą a błotnikiem. Na szybko chciałem to zrobić więc poszedłem do domu, uciąłem słomkę do picia (średnicę ma ciut większą), włożyłem pomiędzy pęknięte przewody i włożyłem te przewody do jej środka. Zaizolowałem. Wuala! :D Już 2 lata tak śmiga :P :)

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 01, 2008, 19:39:02 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Arnold#1910, bo prowizorki w naszym kraju sprawdzają się najlepiej :mrgreen:
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 02, 2008, 02:04:06 am »

maras

  • Gość
Cytat: "Długi"
z tyłu u mnie wycieraczki brak. Mam chyba jakiś wybrakowany model (ubogi)  :mrgreen:

Faktycznie, atu z tyłu bez wycieraczki, ja bym to zgłosił do FSO i żądał wymiany na nowego poloneza, co z tego,ze nie produkują  :wink:

Wymiana wężyka spryskiwacza szyby tylnej
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 02, 2008, 22:57:28 pm »

marcij

  • Gość
A probowal ktos montowac druga pompke z tylu ? Mysle ze najprostszym rozwiazaniem byloby zamontowanie drugiej pompki na wezu , wtedy dwie tloczylyby szeregowo. Nie wiem tylko czy zdaloby to egzamin ? Dostanie takiej pompki nie jest problemem, koszty tez nie za duze , wiec mam zamiar poeksperymentowac , ale moze ktos juz tak robil i nie da rady w ten sposob ?

A drugie pytanie , to jak usztywnic wezyk w miejscu przechodzenia z blotnika do klapy ? U mnie on sie zawija i jest przytrzaskiwany przez klape.