Autor Wątek: Coś z tylu stuka przy kole. Diagnosta nic nie znalazł. HELP!  (Przeczytany 3703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Coś z tylu stuka przy kole. Diagnosta nic nie znalazł. HELP!
« dnia: Grudzień 21, 2007, 08:49:46 am »

Frogulus

  • Gość
W moim poldziu coś ładuje przy tylnym prawym kole. Głuche uderzenia z różną częstotliwością. Brzmi to tak jakby ktoś czymś twardym uderzał w oponę (przynajmniej siedząc w środku mam takie wrażenie). Najgorsze jest to, że nie zawsze (ale coraz częściej).
Czasami zdarza się na równej drodze przy skręcaniu, czasami zaczyna się przy hamowaniu, czasami przy przyspieszaniu.
Ostatnio gdy zaczęło stukać, spróbowałem się tego pozbyć. Hamowanie i przyspieszanie nie pomogło. Pomahałem na boki kierownicą - i na chwilę znikło. W końcu zatrzymałem się, ruszyłem ponownie i - było ok (do czasu).
Byłem na diagnostyce - sprawdzili amorki, test na hamowni, wytrzęśli go, oblookali i stwierdzili że zawieszenie jest git (tuleje, mocowania itp.)
Problem musi być więc gdzieś wewnątrz - coś z tylnymi hamulcami, albo jakieś łożysko... Czy macie jakieś pomysły?

Coś z tylu stuka przy kole. Diagnosta nic nie znalazł. HELP!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2007, 00:27:08 am »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Wymien to koło na zapas(na próbe). Czasami podobne objawy czyli walenie, stuki itp daje krzywa felga- nawet jezeli na wywazarce nic nie wykaze ! Felga moze byc wywazona idealnie a mimo to daje taki własnie efekt
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Coś z tylu stuka przy kole. Diagnosta nic nie znalazł. HELP!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2007, 09:36:34 am »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1210
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
może poleciał któryś drut w osnowie opony ( tak to się nazywa?  :P ) zrób jak napisał Elwood - to nic nie kosztuje a może się okazać że wyglądająca zdrowo opona ba wadę w środku.
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Coś z tylu stuka przy kole. Diagnosta nic nie znalazł. HELP!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2007, 11:17:15 am »

Frogulus

  • Gość
Hmmm... O tym nie pomyślałem.

Ale problem się nasilił. Gdy wracałem z roboty, to stukanie (i poprzedzające każde stuknięcie szuranie) towarzyszyło mi przez pół drogi... Pod sam koniec poczułem, że odbija mi pedał hamulca (samochód hamował normalnie). Poszperałem po forum - podobne objawy były przy problemach z hamulcami oraz przy zużywającym się łożysku półosi (o ile pamiętam).

Zaznaczam, że te odgłosy nie mają wpływu na działanie samochodu (nie ściąga na boki, nie zarzuca itp.). Czuję tylko, jakby mi ktoś w podwozie od spodu uderzał gumowym młotkiem...

Coś z tylu stuka przy kole. Diagnosta nic nie znalazł. HELP!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2007, 14:25:01 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
krzywa półoś i rozwalone łożysko. cała do wymiany. tez tak mam

Coś z tylu stuka przy kole. Diagnosta nic nie znalazł. HELP!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2007, 14:55:30 pm »

-Automatic-

  • Gość
Cytat: "Frogulus"
W moim poldziu coś ładuje przy tylnym prawym kole- coś , albo jakieś łożysko...
raczej łożysko !

Coś z tylu stuka przy kole. Diagnosta nic nie znalazł. HELP!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2007, 16:04:45 pm »

Frogulus

  • Gość
Gdybym chciał wymienić, to zrobiłbym to z dwóch stron.
Ile to wszystko może mnie kosztować? Tzn. półoś, łożysko, ew. szczęki hamulcowe? Pytam o ceny w normalnym sklepie typu Polmozbyt. Nie wiem ile kasy szykować, a w Święta są nieczynni żeby sprawdzić...

Coś z tylu stuka przy kole. Diagnosta nic nie znalazł. HELP!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 23, 2007, 14:28:33 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
a mi jak cos z tylu stuka i puka to sie okazuje ze musze kola dokrecic po driftach  :mrgreen:

Coś z tylu stuka przy kole. Diagnosta nic nie znalazł. HELP!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 23, 2007, 15:10:19 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2282
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
łożysko i może być półoś pod łożyskiem wytarta jak dzieje sie to od dłuższego czasu radze nie zwlekać tylko wymieniać jak najszybciej. jak nie znalazł to znaczy że gówno nie diagnosta bo wystarczyło by żeby wzioł go na bieg rozpędził  na podnośniku (za most) i by wyszło.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Coś z tylu stuka przy kole. Diagnosta nic nie znalazł. HELP!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 24, 2007, 09:20:32 am »

Offline Łukasz!842!

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 609
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO POLONEZ 2000/TC/MPI
    • http://www.fso.ptk.prv.pl
nie wiem czy jest w lukasie ale u mnie też podobnie było z waleniem na 13stkach a okazało się że przez sezon letni jedna z osłon tarczy się ździebko wykrzywiła  :wink:

Coś z tylu stuka przy kole. Diagnosta nic nie znalazł. HELP!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2007, 12:49:55 pm »

Frogulus

  • Gość
Przyczyną okazało się padnięte łożysko. Wg mechanika było trudne do wykrycia bez rozbierania hamulca - dlatego diagnosta nic nie widział.
Mój mechanik dopiero po rozebraniu wszystkiego stwierdził przyczynę. Łożysko było pęknięte i przy odpowiednim układzie zachowywało się poprawnie, a po kilku obrotach koła dopiero można było wyczuć luz...

Wymiana zakończona sukcesem. 1,5h pracy, łączny koszt - 83 zł.

Dzięki wszystkim za pomoc i rady.