Autor Wątek: 1.9 diesel - nie zapala  (Przeczytany 1366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

1.9 diesel - nie zapala
« dnia: Grudzień 27, 2007, 18:43:18 pm »

gaddss

  • Gość
Witam
Mój poldex  wyposażony w citroenowskiego diesla ostatnio zaczął odmawiać posłuszeństwa. Otóż ciężko go zapalić (a wcześniej palił na dotyk) a gdy już to się uda to po przejechaniu jakiś 100 - 150 metrów gwałtownie słabnie i gaśnie. I tak w kółko :) Dowiedziałem się że trzeba odwodnić filtr paliwa, i w instrukcji piszę że gdy z korka wyleje się woda i zacznie lać sie paliwo to trzeba zakręcić, natomiast u mnie jest dziwnie, gdyż cały korek mogę wykręcić i nic nie wycieka.... czy to dobrze ..?

1.9 diesel - nie zapala
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2007, 18:47:41 pm »

marcij

  • Gość
zacznij od sprawdzenia swiec zarowych , oraz sterownika swiec. Jesli filtr nie jest bardzo stary i jezdzisz na w miare dobrym paliwie , to moze sie z filtra nic nie wylewac. U mnie przynajmniej tak wlasnie bylo, nic sie nie wylewalo.

1.9 diesel - nie zapala
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2007, 19:08:01 pm »

gaddss

  • Gość
a jak je sprawdzić...? znaczy czy fizycznie można poznać że są sprawne..? a sterownik świec raczej w porządku, gdyż słychać przekaźnik który załącza.
A może zapobiegawczo wymienić filtr paliwa..? jeżdżę od ponad roku a czy poprzedni włąsciciel wymieniał to też nie wiadomo.

1.9 diesel - nie zapala
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2007, 19:20:31 pm »

Offline mis

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 51
    • 1,6GLE
świece nie mają nic do tego potrzebne są tylko przy rozruchu zimnego silnika.

jak na mój gust to coś z układem paliwowym może przewód się przetarł i ciągnie powietrze z paliwem
1.6 GLE

1.9 diesel - nie zapala
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 27, 2007, 20:09:31 pm »

tomallus1

  • Gość
Filtr paliwa zdecydowanie wymień. Później możesz dalej szukać. Jeśli filtr będzie mocno zalepiony to nic nie poleci.