Autor Wątek: "Chromowane" listwy wzdłuż szyb - jak to zrobić?  (Przeczytany 9314 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

"Chromowane" listwy wzdłuż szyb - jak to zrobić?
« dnia: Styczeń 03, 2008, 12:11:21 pm »

Frogulus

  • Gość
Jak wiadomo z blaszanych listew wokół szyb w drzwiach pomalowanych fabrycznie na czarno lubi odchodzić farba (zwłaszcza tych poziomych, wzdłuż nasady szyb). Ostatnio widziałem kilka poldków, w których farba w tych listwach była całkowicie usunięta i listwy wyglądały jak nowe, chromowane. U mnie ostatnio też zaczęła odchodzić farba - i pomyślałem że też tak sobie zrobię. Na początku chciałem farbę zdrapać (łatwo odpada), ale niestety rysuje się też metal pod spodem.
Czy ktoś z Was to robił? Macie jakiś patent? Rozpuszczalnik itp.?

"Chromowane" listwy wzdłuż szyb - jak to zrobić?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2008, 12:43:56 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
Chcesz oszpecic Plusa :?:  :| -wez na wiosne kup czarny matowy spray Motipa obklej gazetami nadwozie i je pomaluj /wczesniej oczywiscie odtłuszczajac powierzchnie rozpuszczalnikem bo zdarte wygladaja jak z ... :roll:  Pozatym był o tym temat juz
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

"Chromowane" listwy wzdłuż szyb - jak to zrobić?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2008, 13:02:10 pm »

Fistasz

  • Gość
Aby usunąc tą farbe z listew wez je zdemontuj i natrzyj plynem hamulcowym, wszystko ładnei zejdzie. Sam bym tego nei polecal przy Plusie, ale skoro chcesz.

"Chromowane" listwy wzdłuż szyb - jak to zrobić?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2008, 13:30:59 pm »

mateuszOBR

  • Gość
ja mam plusa i tez sie zastanawialem nad tym ale zle wygladac bedzie z ta uszczelka czarna za drzwiami w tej czybce w blotniku lepiej wypolerowac tylko te poziome zaraz na samtm dole a teszte pomalowac na czarny mat moze i nawet slupek pomiedzy drzwiami z tylu a tym okienkiem w blotniku malnac matem i lekko syby przyciemniec tak bylo by lepiej moim zdaniem

"Chromowane" listwy wzdłuż szyb - jak to zrobić?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2008, 14:37:01 pm »

iwan

  • Gość
Ja tez uwazam ze w plusie lepiej je pomalowac na czarno. Robilem cos takiego w borku. Plyn hamulcowy dziala, ale lepiej latem jak pasmarujesz ramki i wystawisz je na slonce. Mi i tak wszystko nie zeszlo, poza tym trzeba je jeszcze wypolerowac. Najlepiej miekkim stozkiem polerskim i pastą tempo (trzeba zuzyc pare stozkow)

"Chromowane" listwy wzdłuż szyb - jak to zrobić?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2008, 15:45:36 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
Frogulus, zobacz tutaj. co prawda caro- ale daje jakiś obraz błyszczących ramek.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

"Chromowane" listwy wzdłuż szyb - jak to zrobić?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2008, 16:42:37 pm »

Chudson

  • Gość
lepszy od płynu hamulcowego jest preparat do usuwania powłok lakierniczych , do zdobycia choćby w castoramie za kilkanaście złotych - schodzi w oka mgnieniu

"Chromowane" listwy wzdłuż szyb - jak to zrobić?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2008, 10:29:38 am »

Frogulus

  • Gość
Cytat: "maciejowski"
Frogulus, zobacz tutaj. co prawda caro- ale daje jakiś obraz błyszczących ramek.


Dzięki za linka. Akurat z tym kolorem co ma poldek na zdjęciu średnio to widać. Mój jest ciemniejszy - i bardziej będzie się rzucać w oczy.
Prześpię się z tym aż mrozy przeminą. Póki co wolę siedzieć w chacie niż w garażu :)

"Chromowane" listwy wzdłuż szyb - jak to zrobić?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2008, 16:31:27 pm »

waldek_x

  • Gość
Frogulus, tutaj masz z dolną listwą niklowaną http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4121709 na kilku zdjęciach widać

"Chromowane" listwy wzdłuż szyb - jak to zrobić?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2008, 19:25:08 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
uzyj abbeizera albo scansolu tylko uwazaj zeby nie kapnał na lakier-po 10 min przetrzesz szmatka i masz idealny chrom
  • Jef
  • Czaku

"Chromowane" listwy wzdłuż szyb - jak to zrobić?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2008, 11:24:57 am »

Frogulus

  • Gość
Cytat: "waldek_x"
Frogulus, tutaj masz z dolną listwą niklowaną http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4121709 na kilku zdjęciach widać


Właśnie takie widziałem i mi się spodobały.

"Chromowane" listwy wzdłuż szyb - jak to zrobić?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 03, 2008, 17:34:17 pm »

mbr2003

  • Gość
Jak mi w Caro zaczeła ta farba z ramek odchodzic to nic nie demontowałem tylko wziołem papier ścierny na taka maleńka szlifiereczke i objechałem wszystkie 4sztuki z tym że efekt końcowy nie jest do końca fajny bo zostają ci czarne uszczelki przy szybce pomiedzy drzwiami tylnimi a klapą. a tak same ramki wyszły ok. drobnym papierem wygladało to jak taki rodzaj delikatnie zmatowionej nierdzewki.

"Chromowane" listwy wzdłuż szyb - jak to zrobić?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 21, 2008, 12:44:26 pm »

Offline xprot

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 328
    • borocaro+ gsi
a ja mam pytanie z innej beczki:

czy te liswy da sie zdjac i zalozyc bez ich uszkadzania ? jak ?

Chromowane" listwy wzdłuż szyb - jak to zrobić?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 21, 2008, 14:10:53 pm »

vdo77

  • Gość
Jeżeli chodzi o przednie drzwi to opuść do końca szybę i od środka podważ to delikatnie płaskim wkrętakiem. Z tyłem jest trochę zabawyi lepiej będzie jak wymontujesz szybkę trójkącik i wtedy w ten sam sposób. Co do pozostałych listw to bierzesz płaski wkrętak mały młotek i pukasz w te listwy od wewn. strony ramki ponieważ zewn. częśc tej listwy służy do  zaczepiania. jak dalej tego nie ściągniesz to pisz na priv

"Chromowane" listwy wzdłuż szyb - jak to zrobić?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 24, 2008, 19:31:57 pm »

maly20202

  • Gość
ja proponuje papier wodny najlepiej 500 a na sam koniec 800 lub 1200 efekt końcowy to zero rys i sie ładnie lśni ja tak robiłem u siebie

"Chromowane" listwy wzdłuż szyb - jak to zrobić?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 27, 2008, 09:46:10 am »

wiciu

  • Gość
Podepnę się tutaj (post wysłałem wczoraj i był na forum ale dzisiaj go nie widzę).
Mam podobny problem do opisywanego. Ściera się czarna farba z ramek i widać chrom, ale ja chciałbym jednak mieć ramki w czarnym kolorze. Czym to najlepiej pomalować, żeby nie robić dwa razy i żeby dobrze wyglądało?
Wiem, że temat był już wałkowany, ale nie mogę go znaleźć przez wyszukiwarkę.

"Chromowane" listwy wzdłuż szyb - jak to zrobić?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 27, 2008, 10:03:21 am »

Offline Master82

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 234
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pabianice
spróbuj czarnym hammeritem w bardzo ładnie sie trzyma, przynajmniej u mnie. mogę dać fotki później jakby co
wszyscy mają tajne projekty, mam i ja ;)

"Chromowane" listwy wzdłuż szyb - jak to zrobić?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 27, 2008, 16:46:10 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Ja zrobiłem czarnym matem w sprayu. Trzyma się 3 lata, nic nie złazi i nie widać różnicy z oryginałem.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

"Chromowane" listwy wzdłuż szyb - jak to zrobić?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 27, 2008, 19:32:28 pm »

wiciu

  • Gość
spray sobie chyba daruję - za dużo leci obok, trzeba by pooklejać wszystko naokoło; chyba zrobię to wałkiem
potrzebna jest jakaś specjalna farba czy matowy hammerite wystarczy?

"Chromowane" listwy wzdłuż szyb - jak to zrobić?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 27, 2008, 19:54:10 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
ja oblepiłem całe auto folią z rolki  :mrgreen: I szyby, słupki gazetami :)
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)