Autor Wątek: Na jakiej zasadzie dziala ssanie?  (Przeczytany 3678 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Na jakiej zasadzie dziala ssanie?
« dnia: Styczeń 13, 2008, 11:04:07 am »

1.5 GLE

  • Gość
Kiedy wlaczam ssanie slychac taki syk powietrza czy to normalne? Zauwazylem tez, ze gdy wlacze ssanie na gazie to auto zaczyna sie dlawic na zimnym silniku a bez ssania jest dobrze. Na benzynie tez sie dlawi na ssaniu a po rozgrzaniu juz bez ssania jest ok.

Na jakiej zasadzie dziala ssanie?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2008, 11:16:46 am »

FSO maniak

  • Gość
Ssanie dziaął na zasadzie wzbogacenia mieszanki paliwowej - im wiecej wyciągniesz, tym bogatsza. Co za tym idzie obroty rosną i silnik jest bardziej lakomy na powietrze - stąd te syczenie. Chyba ze spadl ci taki przewod od filtra powietrza, bezbarwny fi 10mm na oko, to moze jeszcze zwiekszac syczenie. Ewentualnie inna nieszczelnosc w dolocie (lewe powietrze) np ze sparcialej uszcelki pod gaznikiem, pzrewod podcisnieniowy z Serwa, trzeba dokladnie posluchac i posprawdzac... Pozdrawiam

Na jakiej zasadzie dziala ssanie?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2008, 11:32:11 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Bo na gazie ssanie nie dziala !
Ssanie ma za zadanie dostarczyć wielcej paliwka i powietrza, natomiast na gaize paliwo jest odcięte wiec zubażasz mieszanke w ten sposób.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Na jakiej zasadzie dziala ssanie?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2008, 14:13:57 pm »

Meyron

  • Gość
Cytat: Stingerek
Bo na gazie ssanie nie dziala !
Witam.W moim Poldku 1.6 GLE ssanie w czasie pracy na gazie działa.Używam go zaraz po rozruchu aż do momentu delikatnego złapania temperatury silnika.Tak dokładniej to zastosowanie ssania stało się nie zbędne po regeneracji gażnika kiedy przywracałem do życia układ benzynowy po długiej przerwie w eksploatacji.Przed tym zabiegiem po uruchomieniu silnika wystarczyło chwilę potrzymać nogę na gazie by po chwili pyrkotał samodzielnie.A ha również i w moim poldku przy wyciągniętym ssaniu słychąc cichy syk.To oznacza,że chyba tak ma być. :idea:

Na jakiej zasadzie dziala ssanie?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2008, 14:46:41 pm »

bruns

  • Gość
No dziwne to jakieś bo u mnie w DF ie też ssanie działa na LPG a nie powinno ! Po wyciągnieciu ssanka na LPG obr. wzrastają do 2500 rpm  . Jest to dziwne bo mikser LPG jest przed gaźnikiem i ustawienia gaźnika  ew. wyciągnięcie ssanka  nie powinno mieć znaczenia na wzbogacenie mieszanki LPG . Muszę ten temat przerobić i się zastanowić dla czego tak się dzieje .

Na jakiej zasadzie dziala ssanie?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2008, 15:03:24 pm »

1.5 GLE

  • Gość
tylko dlaczego u mnie na ssaniu na benzynie sie dlawi? Kwestia regulacji mieszanki? Bo na cieplym wszystko dziala dobrze. Zauwazylem tez ze na gazie przy ssaniu zaczyna sie dlawic wiec moze jakas dyszka od ssania sie przytkala? A czy to syczenie tez slychac u Was az w kabinie?

Na jakiej zasadzie dziala ssanie?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2008, 15:20:49 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
No cóż, to chyba dziwne :mrgreen: , ale u mnie też ssanie działa na gazie tak samo jak na PB. Aha mikser mam na gaźniku, a nie pod - może ma to jakieś znaczenie :?
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Na jakiej zasadzie dziala ssanie?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 13, 2008, 18:21:17 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Jeżeli na gazie po wyciagnieciu ssania wzrastaja obroty to znaczy ze macie zle instalcje ustawiona konkretnie to mieszanka jest za bogata i jak wlaczacie ssanie to dostaje wiecej powietrza i obroty rosna.
Na gazie po wyciagnieciu ssania powinien sie dlawic.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Na jakiej zasadzie dziala ssanie?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 13, 2008, 20:05:54 pm »

Meyron

  • Gość
Cytat: Stingerek
Jeżeli na gazie po wyciagnieciu ssania wzrastaja obroty to znaczy ze macie zle instalcje ustawiona /A jeżeli uzywam ssania tylko przy wstępnym nagrzewaniu się silnika na gazie(przy ciepłym lub goracym jego wyciągnięcie zakłuca równą pracę silnika)to też oznacza żle wyregulowaną instalacje.Tak na marginesie spalanie w trasie ok 9 l/100,miasto 12/100. :P

Na jakiej zasadzie dziala ssanie?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 13, 2008, 20:54:29 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Tak wlasnie jest jak piszesz.
Przy niskiej temperaturze odrobina powietrza nie zawadzi a pomoze.
Za to przy wysokiej, mieszanka jest zbyt zubozana.
U mnie było identycznie, wyciągałem ssanie do połowy i lepiej palił w zimie ale na ciepłym od razu szarpał i robił się mułowaty.
Wyregulowałem instalację (30zł) i autko dostało nowe życie.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...