Autor Wątek: sprzęgło czy co...? pomocy!  (Przeczytany 2339 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sprzęgło czy co...? pomocy!
« dnia: Styczeń 15, 2008, 20:07:20 pm »

andrzej

  • Gość
Witam...

Mam problem, otóż jakieś dwa miesiące temu zajeździłem most (w trasie uciekł mi olej - uszczelniacz). ok zalałem i śmigam dalej, tylko że teraz już słychać most :( ale od kiedy to się stało zauważyłem coś czego nie było wcześniej... A więc lozgot z okolicy sprzęgła (skrzyni). Gdy jadę ze stałą prędkością jest ok, problem się pojawia gdy zdejmę mogę z gazu lub wcisnę sprzęgło i puszczę je... W tych momentach słyszę początek i koniec kiedy to się zaczyna dziać... No i jeszcze jedna sprawa: przy odpalaniu silnika słyszę łomotanie w silniku (nic nie było robione w nim) i zauważyłem nagłe ubytki oleju :( 1L na 200 km ;/ przychodzi mi na myśl głowica, przedmuch lub już panewki...


pozdrawiam i liczę na szybką pomoc, ponieważ auto jest mi na co dzień potrzebne.

sprzęgło czy co...? pomocy!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2008, 22:07:01 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
A krzyżaki na wale jak wyglądają? Może one tak hałasują.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

sprzęgło czy co...? pomocy!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2008, 00:16:11 am »

andrzej

  • Gość
Cytat: "matucha"
A krzyżaki na wale jak wyglądają? Może one tak hałasują.



to nie brzmi jak krzyzaki... to jakis taki metaliczny glos... to tylko jest wtedy kiedy naciskam sprzego... puszaczam sprzeglo lub luzuje z deczka gaz... i to slysze od strony sprzegla... krzyzaki mechanik mowil ze sa dobre. chyba sie nie obejdzie bez zdejmowania skrzyni :( mam nadzieje ze dojezdze tak do wiosny... kapitalka silnika to i to bym zrobil... a nie robie bo z kasa cienko :( pozdro...

sprzęgło czy co...? pomocy!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2008, 10:08:17 am »

dzigit80

  • Gość
Witam

Mam pytanko - mianowicie na zimnym silniku 1 i 2 wchodzą bez problemu natomiast jak się wszystko ponagrzewa ruszając z 1 i puszczając pedał sprzęgła słychać zgrzyt (tzw. dentysta), natomiast gdy bardzo powoli puszczam sprzęgło nie zawsze zgrzytnie. To samo przy zmianie na 2 metaliczny dzwięk. Wymieniłem starą skrzynie na używaną z przebiegiem ok 79000km. (z Plusa). Ogólnie przejechane mam już z 230000km. Czy jest to może wina sprzęgła (nie było wymieniane) a brat miał "ciężką nogę" hehe. Nie zabardzo mi się uśmiecha wymiana skrzyni bo znalezienie dobrej to istna teletombola :-) ale i tak będę musiał ją pewnie zdemontować :-(
Mieliście też może coś takiego.
Pozdrawiam

sprzęgło czy co...? pomocy!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2009, 20:03:04 pm »

janusz_wwl

  • Gość
cześć koledzy, nie będę pisać nowego tematu tylko podepnę sie pod ten, mam mały problem, otóż niedawno kupiłem Poloneza 1.4 i wszystko było ok do tych mrozów, otóż jak odpalam samochód i trzymam sprzęgło (jest i tak na luzie) to jest ok puszczam sprzęgło a samochód sie rusza tak jakby miał bieg włączony. Nie wiem teraz czy to wina sprzęgła czy skrzyni a może jeszcze coś innego. Dodam ze jak jechałem to po wrzuceniu na luz rosły mi obroty, może jak mrozy ustąpią to przejdzie objaw ale jeżeli ktoś wie co to jest to proszę o podpowiedz.
pozdrawiam

sprzęgło czy co...? pomocy!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2009, 21:02:20 pm »

Offline Pawel.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 279
Tez tak mam i szczerze mowiac tez sie zastanawialem czemu minimalnie rusza do przodu, w myslach zwalalem wine na konczace sie sprzeglo....
328i

sprzęgło czy co...? pomocy!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2009, 21:23:18 pm »

janusz_wwl

  • Gość
widzę ze nie jestem sam z tym problemem...co do sprzęgła to sek w tym ze łapie u góry i sie nie ślizga wiec chyba jest ok. Jak poprawi sie pogoda to wymienię olej w skrzyni, moście i silniku...może to coś zmieni.

sprzęgło czy co...? pomocy!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2009, 08:01:23 am »

Offline Pawel.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 279
Mi tez lapie pod sam koniec ale sie nie slizga  :lol:  chyba powoli sie konczy...
328i