Autor Wątek: wentylatory chłodnicy  (Przeczytany 1915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wentylatory chłodnicy
« dnia: Luty 12, 2008, 20:09:20 pm »

bitbox

  • Gość
mam pytanko.  kiedy wracam z dłuższej trasy i powoli wjeżdżam na podwórko włącza mi sie wentylator chłodnicy. ojciec sie zawsze dziwił w lato gdzie ja tak polda zgrzałem no a teraz mamy zimę i jest to samo. np pokręce sie kilkanaście minut po mieście i na postoju załącza sie wentylator. kumpel mówi że miałem kiedyś przegrzany silnik ale zauważyłem to samo w innych samochodach i nie wiem co o tym w końcu myśleć. mam atu+ 1wtrysk 98r

wentylatory chłodnicy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2008, 20:13:49 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
PB czy LPG ?
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

wentylatory chłodnicy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2008, 20:48:52 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
nie masz sie czym przejmowac.

ja po przejechaniu 7 km a po drodze na uczelnie mam 3 sygnalizacje swietne i niekiedy musze poczekac 2 cykle, mam 90C na wskazniku i co jakis czas pracuje wentylator a mam 2:) (jeden zalancza sie przy 87C a drugi przy 94C) . zarowna na plg i pb. termostat mam 88C o 96C.

jak bys mial diesla to bylo by cos nie tak, one potrzeboja wiecej czasu na osiagniece temp. roboczej
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

wentylatory chłodnicy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2008, 15:19:33 pm »

bitbox

  • Gość
aha. dzięki panowie za info :) jeżdże na gazie. mi też włącza sie pierwszy wentylator przy 87 a drugi muszę włączyć sam bo spaliła mi sie taka żółta kostka w gnieździe z bezpiecznikami. brat był w sklepie i zaśpiewali za to cudo 250zł (!) kupił od jakiejś skody coś podobnego ale nie działa :/ ojciec jeździ starą omegą 2,3tdi a w niej nawet w lato silnik ma ze 45stopni, faktycznie diesle są oziębłe :)

wentylatory chłodnicy
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2008, 15:37:01 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
A ta żółta kostka to nie jest zwykły przekaźnik? Nie mam pojęcia czemu miałoby to tyle kosztować :/
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

wentylatory chłodnicy
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2008, 18:22:37 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
Cytat: "bitbox"
a drugi muszę włączyć sam bo spaliła mi sie taka żółta kostka w gnieździe z bezpiecznikami. brat był w sklepie i zaśpiewali za to cudo 250zł (!) kupił od jakiejś skody coś podobnego ale nie działa


to zolte cos to przekaznik i wcale nie kosztuje 250 zloty tylko 9 pln ostatnio kupowalem i jak sie okazalo niepotrzebnie wiec mam teraz dwa w zapasie:P
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

wentylatory chłodnicy
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2008, 18:24:58 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Może sprzedawca pomylił z mikroprocesorem ;)
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)