Autor Wątek: Wyciek płynu chłodzącego do wnętrza Polda.  (Przeczytany 1975 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wyciek płynu chłodzącego do wnętrza Polda.
« dnia: Luty 26, 2008, 20:46:46 pm »

jacku88

  • Gość
Witam,
Mój problem (a raczej problem mojego Atu) polega na tym że płyn chłodniczy wycieka mi do wnętrza Polda i nie mogę nigdzie zlokalizować wycieku, wczoraj użyłem środka uszczelniającego w postaci proszku (K2 Stop Leak) ale płyn nadal gdzieś ucieka i tylko do wnętrza auta. Co zrobić skoro proszek nie pomógł? Czy trzeba będzie wymontować nagrzewnicę? Jest to troszę wkurzające bo przede mną właścicielem był brat i nie zwracał na to uwagi ale przez cały ten czas zgniła podłoga i cóż z tego że zrobię podłogę jak za jakiś czas znów zgnije:( Nie wiem co już mam robić POMOCY!!!.

Wyciek płynu chłodzącego do wnętrza Polda.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2008, 21:09:27 pm »

matheus

  • Gość
najprawdopodobniej bedzie to nagrzewnica lub jej węże a co do demontażu to bez tego raczej się nie obejdziesz...

Wyciek płynu chłodzącego do wnętrza Polda.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2008, 23:37:21 pm »

Offline Grakoz

  • RWD Lover
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
  • Aktualnie: Bez Gwiazdy nie ma Jazdy
    • 97' MB W202 200 KOMPRESSOR
miałem ten sam problem tylko mi nagle skoczyła temperatura silnika a po zatrzymaniu zobaczyłem, że nie ma płynu w zbiorniczku wyrównawczym.
przypadkiem zobaczyłem, że coś mi "pluska" dywanik gumowy pod nogami w kabinie. okazało się, że jest pod nim zielona kałuża. potem zauważyłem, że na obudowy nagrzewnicy wiszą zielone kropelki :D
niestety musiałem zdemontować całą deskę rozdzielczą aby spokojnie dostać się do nagrzewnicy. okazało się, że przeciek był na króćcu wejściowym płynu do nagrzewnicy. ponieważ jest jaszcze jako taka zima do dzisiaj nie udało mi się do końca osuszyć podłogi w kabinie. czekam wiosny i upałów, może w końcu wyschnie. pozdrawiam
97' MB W202 200 KOMPRESSOR sport + AMG
RIP 96' FSO POLONEZ ATU 1.6 GLI [ 1.4 16V ] powered by Elpidżi

Wyciek płynu chłodzącego do wnętrza Polda.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2008, 00:15:31 am »

Arnold

  • Gość
Grakoz, też mi ciekło, też kolorowo ciągle pod dywanikiem, widać było jak kapie z nagrzewnicy na tunel i spływa sobie po wykładzinie pod dywanik. Wyjmowanie nagrzewnicy, lutowanie - po 3 miesiącach puściło. Wymiana nagrzewnicy pomogła. Niestety muszę Cię zmartwić - to nie wyschnie... U mnie już od 4 lat tak zalega... Planuję teraz zedrzeć całą wykładzinę i wysuszyć porządnie, bo szkoda podłogi.
Nagrzewnicę da się wymienić bez zdejmowania deski i nawet bez wyjmowania schowka.

Wyciek płynu chłodzącego do wnętrza Polda.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2008, 12:24:29 pm »

jacku88

  • Gość
Cytat: "matheus"
najprawdopodobniej bedzie to nagrzewnica lub jej węże a co do demontażu to bez tego raczej się nie obejdziesz...

jak narazie wsypałem jeszcze połowę K2 stop leak i od dwóch dni dobrze trzyma i nie ma wycieków :) Zobaczymy co dalej.
Cytat: "Grakoz"
ponieważ jest jaszcze jako taka zima do dzisiaj nie udało mi się do końca osuszyć podłogi w kabinie. czekam wiosny i upałów, może w końcu wyschnie.

Ja wyciągnąłem wszystkie maty wygłuszające po wykręceniu leżały sobie dwa dni w garażu i przeschły na pieprz oczywiście od czasu do czasu potraktowałem wszystko suszarką :D
Cytat: "Arnold#1910"
Niestety muszę Cię zmartwić - to nie wyschnie... U mnie już od 4 lat tak zalega... Planuję teraz zedrzeć całą wykładzinę i wysuszyć porządnie, bo szkoda podłogi.

U mnie po 3 latach zalegania miałem okropne dziury i zgnitą podłogę tak więc zajrzyj czym prędzej pod dywanik. Pozdrawiam wszystkich.