Autor Wątek: Wymiana przedniej szyby  (Przeczytany 8058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wymiana przedniej szyby
« dnia: Marzec 17, 2008, 20:35:16 pm »

Pazdi

  • Gość
Witam.
Z powodu pękniecia przymierzam sie do wymiany przedniej szyby w moim caro+, ale mam pewne wątpliwości. Pierwsza sprawa to jakiej szyby mam szukac, czy szyby od Atu i starszych poldków beda pasować? Druga sprawa czy da rade samemu ją wymienić?
Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
Pozdrawiam

Wymiana przedniej szyby
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2008, 20:48:33 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Wszystkie szyby w polonezach bez względu na rocznik są takie same. Różnice polegają na tym, że do 1996 loga producenta były białe i było to BESPO. Później loga były czarne. Od modelu Plus wprowadzono czarne paski w koło, a od 1998 producentem szyb był SEKURIT.

Wymiana przedniej szyby
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2008, 20:53:50 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Pazdi, nie zapomnij o naklejce na szybę. Na to się troche czeka, a nieźle Ci mogą za to wykasować.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Wymiana przedniej szyby
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2008, 20:57:23 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Cytat: "matucha"
Pazdi, nie zapomnij o naklejce na szybę. Na to się troche czeka, a nieźle Ci mogą za to wykasować.

A w czym problem? W przeklejeniu? Ja odrywałem bez najmniejszych kłopotów. Potem można na kropelkę przymocować :lol: jak ktoś jest bardzo sfrustrowany ;). Tam kleju trochę zostaje.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Wymiana przedniej szyby
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2008, 21:36:44 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
nie ma zadnego problemu w wymianie, wyciągasz ją poprzez odgięcie uszczelki od srodka i jednoczesne wypychanie(trzeba uzyc dosc sporej siły), wyjdzie razem z uszczelką

przy montarzy zakladasz uszczelkę na nową szybe, w szczeline w korą wchodzi przetłoczenie karoserii wkładasz jakiś mocny i nie za gruby sznurek, by gdy sie ją wsadzi, można było bez problemów wywinąc ja na jej docelowe miejsce
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Wymiana przedniej szyby
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2008, 23:38:42 pm »

Arnold

  • Gość
Wyjmowanie:
Jeśli Ci nie zależy na obecnej szybie, to stosujesz patent mojego kumpla, czyli bawisz się w Chucka Norrisa  :mrgreen: Koc na maskę, siadasz na fotelu pasażera i z kopa po bokach :)

Wkładanie nowej: jak napisał Zoltanno.

Wymiana przedniej szyby
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2008, 12:29:37 pm »

Pazdi

  • Gość
Dzieki wszystkim za odpowiedzi.
Z naklejka nie ma problemu bo mam stare tablice :)
Jesli chodzi o wyjmowanie szyby, to jakos nie moglbym zasadzic kopa  w mojego poldusia, niewazne w jaka czesc :)

Wymiana przedniej szyby
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2008, 16:35:41 pm »

Offline Daro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 354
co do naklejki.... bez problemów można ją przykleić i żadna kropelka nie jest potrzebna. Klej zostaje przy naklejce. kilkanaście dziennie w starej robocie przyklejaliśmy.
były:
>plus '97
>125p '78/'82
>caro 96
jest: Power of Dreams

Wymiana przedniej szyby
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2008, 17:03:43 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Cytat: "Daro"
co do naklejki.... bez problemów można ją przykleić i żadna kropelka nie jest potrzebna. Klej zostaje przy naklejce. kilkanaście dziennie w starej robocie przyklejaliśmy.


Jakbyś zauważył to ta kropelka była z ironią ;) dla sfrustrowanych. oczywiście, że kleju zostaje.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Wymiana przedniej szyby
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2008, 17:41:43 pm »

Meyron

  • Gość
Dodam jeszcze,że do wymiany szyby przedniej potrzebna jest duża wprawa,gdyz szyby te przy nieostrożnym montażu łatwo pękają. :P

Wymiana przedniej szyby
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2008, 20:39:46 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
najszybciej
ostry nożyk i od zewnątrz pod szybe wkładasz i wcinasz uszczelkę. szyba wychodzi pięknie.
musisz miec nową by ja znów założyc ale na 100% nie potłuczesz czego nie można powiedziec przy wyciąganiu bez cięcia uszczelki. jesli nie masz wprawy bez cięcia masz duże szanse użyskac pięknego pająka na szybie :D

Wymiana przedniej szyby
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 19, 2008, 21:30:33 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Absolutnie zawsze przy wymianie szyby nalezy wymienić uszczelkę.
Kosztuje grosze a mozna zaosczedzic sobei wielu problemow pozniej.
Stara uszczelka nie jest tak eleastyczna jak nowa i nie zawsz eukalda sie tak jakbysmy tego chcieli, i najzwyklej w swiecie LEJE SIE DO AUTA.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Wymiana przedniej szyby
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 20, 2008, 14:24:45 pm »

igrek_raciaz

  • Gość
wczoraj na tvn turbo w mechaniku wymieniali szybe w golfie i do wyjecia uzyli takiej linki do wycinania naklejke podgrzewali i skrobali szpachelka ladne odeszla. tylko ze tam ta szyba byla wklejana nie wiem jak to w poldku jest.
Pazdi sam jej nie wymienisz znajdz jakiegos kumpla :mrgreen:

Wymiana przedniej szyby
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 21, 2008, 19:15:38 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
klejone szyby w Polonezach były w Atu z tyłu, przednie są na uszczelkach.
Jak nie robiłeś tego nigdy sam to lepiej skoczyć z tym do warsztatu. Pamiętam jak wymianę opisywał kiedyś Czaku z Cynqiem - "szło dobrze aż do chwili kiedy było na szybko kitrać nową szybę"  :mrgreen:
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Wymiana przedniej szyby
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 25, 2008, 14:15:50 pm »

Offline Daro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 354
Cytat: "Stingerek"
Absolutnie zawsze przy wymianie szyby nalezy wymienić uszczelkę.

pracowałem w autoszybach i rzadko kiedy wymienialiśmy uszczelki chyba że była to felicja.... ale to juz inna historia. Co do uszczelek to często ich koszt do chodził do kosztu szyby....
były:
>plus '97
>125p '78/'82
>caro 96
jest: Power of Dreams

Wymiana przedniej szyby
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 25, 2008, 14:24:39 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
w polonezie koszt uszczelki jest smieszny :) całe 25zł dałem :)