Autor Wątek: cos dziwnego dzieje sie ze sprzeglem!  (Przeczytany 2619 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cos dziwnego dzieje sie ze sprzeglem!
« dnia: Kwiecień 03, 2008, 15:08:58 pm »

bodzio82

  • Gość
witam dzis robiac trase okolo 200km, zauwarzylem ze cos jest dziwnego albo skrzynia albo sprzeglo bo jak wlacze 1 i ruszam trzesie cala skrzynia i lewarek caly chodzi na boki czy to jest wina sprzegla czy skrzyni a moze wina walu np krzyzaki maja duzy luz?Ten objaw juz sie pojawial kiedys ale teraz mam zmieniona tarcze sprzeglowa wiec chyba sie nie slizga ?

cos dziwnego dzieje sie ze sprzeglem!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2008, 16:12:18 pm »

FSO maniak

  • Gość
A przy wymianie tarczy sprawdzales jak wygląda docisk? Sprawdz mocowanie skrzyni do karoserii, czyli jak wyglądają poduszki. Zwykle nie widac po nich zuzycia, a jednak mogą byc juz wyrobione.

cos dziwnego dzieje sie ze sprzeglem!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2008, 16:25:52 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
Po wymianie docisku ustępuje jak ręką odjał, sprawdzone

cos dziwnego dzieje sie ze sprzeglem!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2008, 22:06:48 pm »

fanatyk

  • Gość
Miełem ten sam problem na początku wystarczyło podregulowewać sprzęgło atu się okazało że to nie sprzęgło tylko krzyżaki. Na jedynce wcale nie chciał ruszać trzebabyło próbować z dwujki.

cos dziwnego dzieje sie ze sprzeglem!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2008, 23:33:29 pm »

bodzio82

  • Gość
wlasnie docisk nie byl wymieniany jutro po docisk jade :wink: zobaczymy jak sie wtedy sprawdzi :?:

cos dziwnego dzieje sie ze sprzeglem!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2008, 23:37:00 pm »

Meyron

  • Gość
U mnie taki objaw występuje,ale tylko po dłuzszej przeprawie przez miasto w korkach kiedy na skutek częstego hamowania i ruszania zagrzewa się sprzęgło i nie równo bierze.Po przestudzeniu np.na trasie lub postoju wszystko wraca do normy.

cos dziwnego dzieje sie ze sprzeglem!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2008, 23:39:39 pm »

bodzio82

  • Gość
ale ogolnie mi sie tez wydaje ze to krzyzaki  docisk zrobie na drugim miejscu

[ Dodano: 03 Kwi 2008 23:41 ]
Meyron, wlasnie o to chodzi jak dluzej jezdze po miescie caly czas hamownie ruszanie,sam juz nie wiem

[ Dodano: 03 Kwi 2008 23:45 ]
panowie sam nie wiem jak to okreslic bo po dzisiejszej jezdzie jestem troche podchmielony bo braciak zakupil nowe auto i trzeba bylo opic!!!! :P

[ Dodano: 03 Kwi 2008 23:46 ]
chociaz mi to nie pasuje bo to nie FSO no ale akzdy ma swoj gust

cos dziwnego dzieje sie ze sprzeglem!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2008, 23:52:25 pm »

Meyron

  • Gość
Ja uważam,że nie ma co zbytnio się tym przejmować.Jak pierwszy raz po nabyciu Poldka w korku zatelepało mi lewarkiem i skrzynią to byłem przerażony.Poprzedni właściciel auta jednak uswiadomił mi,ze to normalna sprawa gdy zagrzewa się sprzęgło i tak jest od zawsze.Dzisiaj myślę,że mial racje,w międzyczasie dwókrotnie miałem dostęp do sprzęgła na warsztacie i nie stwierdziłem żadnych nieprawidłowości.

cos dziwnego dzieje sie ze sprzeglem!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2008, 00:25:10 am »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
a u mnie tak telepalo jak mialem urwana poduche

cos dziwnego dzieje sie ze sprzeglem!
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2008, 09:49:27 am »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
U mnie tez tak telepie. podejrzewalem poduche - ale po sprawdzeniu na kanale wszystkie wygladaja na dobre. Krzyzaki mam zmienione. Podejrzewam albo podpore walu, albo wlasnie sprzeglo.
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

cos dziwnego dzieje sie ze sprzeglem!
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 04, 2008, 13:15:20 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3412
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Cytat: "Lupo#1891"
U mnie tez tak telepie. podejrzewalem poduche - ale po sprawdzeniu na kanale wszystkie wygladaja na dobre. Krzyzaki mam zmienione. Podejrzewam albo podpore walu, albo wlasnie sprzeglo.

Sprawdź sprzęgło elastyczne wału. Jak telepie przy ruszaniu to bardzo często wina właśnie tego sprzęgła.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

cos dziwnego dzieje sie ze sprzeglem!
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 11, 2008, 20:28:37 pm »

Arnold

  • Gość
Cytat: "jimo#1921"
Sprawdź sprzęgło elastyczne wału. Jak telepie przy ruszaniu to bardzo często wina właśnie tego sprzęgła.

eee ja mam urwaną 1/6 tego przegubu elastycznego i nic mi nie trzęsie przy ruszaniu, nawet zachowuje się lepiej i ciszej niż jak było całe  :shock:

cos dziwnego dzieje sie ze sprzeglem!
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 11, 2008, 21:44:24 pm »

Sebaaa

  • Gość
Tez mialem problem gdy w korkach skrzynia prawie wyskakiwała bokiem.. W efekcie wymienione sprzeglo docisk itp.. Jak reką odjoł;)

cos dziwnego dzieje sie ze sprzeglem!
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 05, 2008, 21:36:59 pm »

bodzio82

  • Gość
Panowie nie wymienilem docisku bo nie mnialem kiedy ale niestety coraz gorzej dzis po przejechanych 200km w momencie ruszania ze swiatel chce mi skrzynia wyleciec z mocowan tak telepie ze cale auto dostaje wibracji i wogole po chwilowym postoju zauwarzylem ze pod skrzynia byla plama oleju nie wiem skad to moglo wyleciec,a i po wlaczeniu wstecznego biegu tez juz zaczyna telepac skrzynia