Autor Wątek: Czy komputery do regulacji lpg są uniwersalne?  (Przeczytany 1507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czy komputery do regulacji lpg są uniwersalne?
« dnia: Kwiecień 13, 2008, 18:21:56 pm »

slonik

  • Gość
Witam!
Zakupiłem auto z zamontowaną instalacją gazową (autronic), taką że powyżej 2000 obrotów przełącza się sam na gaz. Nie wiem kto i gdzie to zakładał a potrzebuję wyregulować tą instalację bo troszkę za dużo pali i śmierdzi gazem. Stąd moje pytanko czy jak podjadę do obojętnie jakiego gazownika to będzie on w stanie wyregulować ten gaz, czy szukać takiego który specjalizuje się w tych właśnie autronikach i będzie miał sprzęt potrzebny właśnie do tej instalacji. Czy te komputerki gazowe mają zunifikowane wejścia pin, tak że można każdą centralkę podłączyć jednym urządzeniem czy każda firma ma swoje urządzenia do podpinania?

Czy komputery do regulacji lpg są uniwersalne?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2008, 18:39:16 pm »

Frogulus

  • Gość
Każdy szanujący się gazownik powinien być w stanie wyregulować Twoją instalację. A jeżeli nie będzie miał odpowiedniego sprzętu - na pewno będzie w stanie skierować Cię tam, gdzie Ci pomogą.

Czy komputery do regulacji lpg są uniwersalne?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2008, 21:31:39 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wtyczki sa rozne ,ale interface polaczenia jest wspolny ,wiec kazdy powinien moc podlaczyc sie do twojego sterownika
zwlaszcza ,ze autronic jest popularnym sterownikiem
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Czy komputery do regulacji lpg są uniwersalne?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2008, 23:14:40 pm »

marcij

  • Gość
Nie niaspales jaki to jest autronic , nizsze modele nie sa programowalne i nie podlacza sie ich do komputera. Jesli masz wyzszy, to proponuje sie zaopatrzyc w taki interface i sobie samemu regulowac. Koszt zwroci sie po 2 regulacjach , sprzet zaostanie , a z gazownikami u nas niestety roznie bywa i czasami moze sie zdarzyc , ze po regulacji bedzie gorzej niz przed.

Czy komputery do regulacji lpg są uniwersalne?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2008, 17:16:58 pm »

slonik

  • Gość
A gdzie szukać informacji jaki to model? Bo w papierach od gazu mam tylko ze jest to autronic i są też numery homologacji poszczególnych elementów (butla, zawór, itd). Może poszukać na samym komputerku od gazu?
Jakie właściwie parametry można regulować?

[ Dodano: 20 Kwi 2008 20:30 ]
Panowie, znalazłem model, jest to autronic AL 700
Reguluje się to?