Autor Wątek: Regulacja linki sprzęgła w polonezie(jak podciagnąć)  (Przeczytany 13911 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Regulacja linki sprzęgła w polonezie(jak podciagnąć)
« dnia: Kwiecień 26, 2008, 11:03:46 am »

konrad1205

  • Gość
Witam.
Prosze o pomoc jetem w tym zielony i nie wiem jak sie za to zabrac.
Prosze o informacje.
pozdrawiam

Regulacja linki sprzęgła w polonezie(jak podciagnąć)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2008, 11:33:56 am »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
konrad1205, wchodzisz pod auto, na końcu linki od sprzęgła masz 2 nakrętki. Luzujesz, dociągasz jedną, dociągasz kontrę i zrobione. Chociaz zastanów się nad wymianą linki, o ile dawno nie była wymieniana, bo starej nieraz się już nie da naciągnąć.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Regulacja linki sprzęgła w polonezie(jak podciagnąć)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2008, 14:01:33 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie ,w Polonezie nie naciagniesz linki srubami na lince - wtedy tylko regulujesz polozenie pedalu
tak mozna bylo regulowac w DFie
w poldku trzeba regulowac lape sprzegla
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Regulacja linki sprzęgła w polonezie(jak podciagnąć)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2008, 14:09:12 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
KGB, w sumie to konrad1205, musi się określić bo temat sugeruje samą linkę i nie wiadomo teraz o co chodzi :P Polonezy, w których pedał od sprzęgła wisiał w połowie też już widziałem. Wchodzisz pod auto, a tam pół kilo podkładek na lince zamiast nowej kupić  :?
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Regulacja linki sprzęgła w polonezie(jak podciagnąć)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2008, 14:29:06 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
no w sumie konrad1205 czy chce ustawic sprzeglo zeby bralo w innym miejscu czy poprostu chce ustawic wysokosc pedalu sprzegla bo to zalezy czy trzeba lape ustawiac czy linka regulowac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Regulacja linki sprzęgła w polonezie(jak podciagnąć)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2008, 13:16:35 pm »

Meyron

  • Gość
Jeżeli ustawisz sobie pedał niżej,będziesz miał większe szanse przy ruszaniu np.z pod świateł by być szybszym od tego obok. :mrgreen:

Regulacja linki sprzęgła w polonezie(jak podciagnąć)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 27, 2008, 13:20:53 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
konrad1205, żeby się nie brać za niepotrzebną robotę sprawdź może po prostu, czy przy wduszaniu sprzęgła się już na przykład linka nie wydłuża. Jak jest leciwa, to możesz już tak mieć, że pedał wciskasz, a samo sprzęgło rusza się później.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Regulacja linki sprzęgła w polonezie(jak podciagnąć)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 27, 2008, 19:23:46 pm »

e_gregor

  • Gość
Ja bym na początek zmienił linkę. Nie kosztuje wiele, roboty też jest nie za duzo (trzeba się wczołgac pod auto ale mozna to bez lewarowania zrobić). Pozwoli to zaoszczędzic przykrej sytuacji w trasie jak sie linka urwie...

Regulacja linki sprzęgła w polonezie(jak podciagnąć)
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2008, 18:31:20 pm »

marcij

  • Gość
Odgrzebuje temat. U mnie wystarczy lekko musnac sprzeglo i juz jest rozsprzeglone. w zwiazku z tym (?) sprzeglo mi sie zaczelo slizgac po 20tys km od poprzedniej wymiany. Czy jest jeszcze sens probowac luzowac troche lape sprzegla , czy juz nie? Jesli tak , to jak dokladnie sie to robi ? Dzisiaj popuscilem sobie linke , bo byla duzo ponad hamulcem , skok pedalu zrobil sie bardzo krotki , ale sprzeglo dalej lapie przy lekki musnieciu i slizga sie tak samo. Samochod potrzebuje na sobote , wiec czasu nie mam za wiele.

Regulacja linki sprzęgła w polonezie(jak podciagnąć)
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 24, 2008, 21:48:09 pm »

Nikita

  • Gość
rozkrec linke calkowicie tak zeby wcisniecie pedalo nie powodowalo wysprzeglenia wogole i potem naciagaj az do osiagniecia optymalnej wysokosci wysprzeglenia czyli okolo polowa skoku pedalu troche jest zabawy z tym i wiele prob ale sie oplaca i oszczedzasz sprzeglo

Regulacja linki sprzęgła w polonezie(jak podciagnąć)
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 24, 2008, 23:14:25 pm »

Nikita

  • Gość
to rowniez jest wysokosc poedalu ale pedal ci zejdzie do pewnego poziomu potem juz nie pojdzie sam trzeba g wcisnac a ty ewidentnie masz za bardzo naciagnieta linke (ciegno jak kto woli) sprzegla i sprzeglo sie slizga caly czas i wystarczy dotknac pedalu zeby ci wysprzeglilo a jak popuscisz to bedziesz juz musial wiecej wcisnac peddal zeby wysprzeglic ehhh tom sie spisal :D

Regulacja linki sprzęgła w polonezie(jak podciagnąć)
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 24, 2008, 23:15:01 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Zawsze trzeba wymieniać komplet - tarcza, docisk, łożysko.
Ja mam w swoim poldofordzie komplet LUK-a, jednak zrobiłem na tym zestawie dopiero 6000 km, więc trudno mi się wypowiadać co do jakości. Polecam VALEO, choć widziałem już kartonik z zestawem VALEO, a np na docisku z zestawu było LOGO VALEO i LUK.
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Regulacja linki sprzęgła w polonezie(jak podciagnąć)
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 12, 2009, 17:00:56 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
bo nie ma regulacji na lapie - trzeba skrzynie sciagac ,
jeses pewny swojej regulacji ? czy pedal jest w tym samym miejscu ,czy jednak obnizyl sie jak popusciles linke ?
za punk odniesienia w polozeniu pedalu przyjmij pedal hamulca
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Regulacja linki sprzęgła w polonezie(jak podciagnąć)
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 28, 2014, 22:54:19 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Odkopię trupa, bo im więcej czytam, tym mniej już rozumiem... pacjent to atu plus z silnikiem gsi, objaw jest taki, że przy wciśniętym na maksa pedale sprzęgła jednak napęd nie jest rozłączony do końca, słowem chciałbym, żeby wysprzęglał nieco wyżej. W takim celu reguluję linkę śrubami na samym końcu, nie dotykam pancerza, tak?

Odp: Regulacja linki sprzęgła w polonezie(jak podciagnąć)
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 28, 2014, 23:01:51 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A co tu skomplikowanego w tak prostej czynności?Na końcu linki są dwie nakrętki,jedna tak specjalna,okrągła i druga zwykła M8,jako przeciwnakrętka.Popuszczasz zwykłą,dokręcasz tą specjalną i kontrujesz zwykłą.Najlepiej złapać czymś w rodzaju kombinerek za tą śrubę,bo te nakrętki z reguły lubią ciężko iść przez korozję i ogólny syf,który tam się robi,jak to na podwoziu.

Odp: Regulacja linki sprzęgła w polonezie(jak podciagnąć)
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 28, 2014, 23:34:04 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Niby nic skomplikowanego, ale zawsze dobrze wiedzieć wcześniej co i jak, dzięki:)