Autor Wątek: KTO ROBIL DOLOT ZIMNEGO POWIETRZA DO FILTRA??  (Przeczytany 4574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KTO ROBIL DOLOT ZIMNEGO POWIETRZA DO FILTRA??
« dnia: Czerwiec 22, 2004, 17:39:58 pm »

POLD_CAR

  • Gość
Siema!!
Dzis wziolem sie za dolot powietzra.Korzystalem z wielu zrodel .
Zrobilem to tak:
-rurke papierowa ktora  idzie od obudowy kolektora zdjołem
-ten plastik co jest od przelanczania zimnego i cieplego powietrza wyjolem
-dziure pozostalą po rurce od cieplego zatkalem folią(ale chyba bede musial to zrobic inaczwej bo sie folia kuurczyc zaczela od ciepla i musze zakretką zatknac od 5 litrowej butelki)
-oizolowalem dokladnie ten czarny plastik co jest przy filtrze ( ale zainteresowala mnie dziiurka grubosci palca ktora jest na metalowej obudowie filtra od spodu co z nia zrobic???)
zatkac czy zostawic tak jak jest ale mysle ze trzeba zatkac bo lewe powietrze i nadodatek cieple bedzie dostawał  co z nia zrobic???
 No i tak wygladala moja praca Ale chcialbym aby ktos kto to robil juz napisal mi czy wszystko dobrze zrobilem .Co JESZCZE TRZEBA ZROBIC ??
Acha mam jeszcze jedno pytanie a jak w chlodne dni nie bedzie problemu z odpalaniem ?? jak nie bedzie dostawal cieplego powietrza??
I kolejne pytanie
JAKIE EFEKTY MA DAWAC TAKA PRZEROBKA I JAK TO PRZTESTOWAC PODCZAS JAZDY CZY WSZYSTKO OK?????

KTO ROBIL DOLOT ZIMNEGO POWIETRZA DO FILTRA??
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2004, 18:11:50 pm »

Bardos#779

  • Gość
ad1.
Cytuj (zaznaczone)
rurke papierowa ktora idzie od obudowy kolektora zdjołem


ja bym ja założył ponownie, teraz jak jej nie ma bedzie ssal powietrze bardziej ogrzane niz przedtem, chyba ze
Cytuj (zaznaczone)
oizolowalem dokladnie ten czarny plastik co jest przy filtrze
zrobiles tak ze cieplego nie pociagnie.

ad2.
Cytuj (zaznaczone)
ale zainteresowala mnie dziiurka grubosci palca


zatkac, to jest prawdopodobnie otwor do ktorego powinien byc przyczepiony uchwyt, ale co niby powinien trzymac to ja nie wiem

ad3.
Cytuj (zaznaczone)
Acha mam jeszcze jedno pytanie a jak w chlodne dni nie bedzie problemu z odpalaniem ?? jak nie bedzie dostawal cieplego powietrza??


ja mialem tak zrobione, tylko z ta roznica ze "czarnego palstiku" na wlocie do filtra nie sciagalem a zablkowalem przepustnice cieple-zime i wymontowalem termostat z obudowy filtra zeby nie zaklocal przeplywu. Bylo OK nawet przy -20C, palil na gazie na dotyk.

ad4.
Cytuj (zaznaczone)
JAKIE EFEKTY MA DAWAC TAKA PRZEROBKA I JAK TO PRZTESTOWAC PODCZAS JAZDY CZY WSZYSTKO OK?????


powinien nieznacznie lepiej sie zbierac, ale cudu bym sie nie spodziewal

KTO ROBIL DOLOT ZIMNEGO POWIETRZA DO FILTRA??
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2004, 18:49:37 pm »

POLD_CAR

  • Gość
hhmmmm
No to tak:
-nie bedzie ssal bardziej cieplego bo zatkane jest.
-robilem probna jazde i efekt: SZYBCIEJ SIE WKRECA W  OBROTY.I TAK JAK KOLEGA PISAL ZBIRA SIE I TO LEPIEJ JAK PRZED TEM.
bo mialem taki problem ze niekiedy ja mu waz a on zadnej reakcji tylko sie muuuulił a teraz jest siuuuper:)
A w zime bedzie trzeba ta ryrke zalozyc spowrotem???

KTO ROBIL DOLOT ZIMNEGO POWIETRZA DO FILTRA??
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2004, 21:03:08 pm »

Chudson

  • Gość
można ją założyć na zime żeby niessał za zimnego powietrza ( jak się będzie mieszało jedno z drugim będzie dobrze ) ale niektórzy twierdzą żeby ją całkiem wyrzucić , a inni żeby nie wyrzucać nawet termostatu więc w skrócie  rób jak uważasz :)

Ja jej niemam i niewiem czy założe na zime ( pewnie nie bo niemam jej a szkoda mi kasy na nową )  A plastik czarny zostawiłem wyrzucająć wnętrzności tak samo jak kolega :)

KTO ROBIL DOLOT ZIMNEGO POWIETRZA DO FILTRA??
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2004, 23:17:01 pm »

wojaczek

  • Gość
czy przy sprawnym termostacie ta operacja tez jest oplacalna?

KTO ROBIL DOLOT ZIMNEGO POWIETRZA DO FILTRA??
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 23, 2004, 08:27:52 am »

POLD_CAR

  • Gość
TUTAJ nie ma takiego czegos czy jest to oplacalne.Poprostu albo sie robi albo zostawia jak bylo.
W moim przypadku jest lepiej bo zawsze jak go mulilo myslalem ze to filtr sie juz wysluzyl ale jak sie dowiedzialem zegdy dostaje cieplego powietrza o go bedzie muliklo. Wiec ja sie nie zastanawiajac wywalilem to bo nie warte nerwów.(w koncu jak sie komus nie bedzie podobalo to mozna tio spowrotem zalozyc):)
A moje pytanie jeszcze jest takie czy zmniejsza to spalanie gazu????

KTO ROBIL DOLOT ZIMNEGO POWIETRZA DO FILTRA??
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 23, 2004, 08:32:21 am »

Tobi#1817

  • Gość
POLD_CAR - widzę, że zastosowałeś się do porad ;) U mnie dało to kopa bardzo znacznego, przy czym nie mam jeszcze rurki papierowej, na razie wywaliłem zwężkę ale różnica jest ogromna.

KTO ROBIL DOLOT ZIMNEGO POWIETRZA DO FILTRA??
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 23, 2004, 10:01:50 am »

Bardos#779

  • Gość
przypomiało mi sie jeszcze ze mam takie zdjecie, nie pamietam juz skad ani czy podane wartosci temperatur sa prawdziwe ale daje to jakis obraz

KTO ROBIL DOLOT ZIMNEGO POWIETRZA DO FILTRA??
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 23, 2004, 20:52:40 pm »

Pulkownik#1803

  • Gość
Ciekawe rozwiązanie, z czego zrobiona jest ta obudowa stożka?

KTO ROBIL DOLOT ZIMNEGO POWIETRZA DO FILTRA??
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 23, 2004, 23:08:05 pm »

Andreas#1822

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
przypomiało mi sie jeszcze ze mam takie zdjecie, nie pamietam juz skad ani czy podane wartosci temperatur sa prawdziwe ale daje to jakis obraz

I nie gaśnie na gazie jadąc na luzie?

KTO ROBIL DOLOT ZIMNEGO POWIETRZA DO FILTRA??
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 23, 2004, 23:41:07 pm »

Jaski#40

  • Gość
nie gasnie bo nie ma gazu :)
szczerze mowiac to ta obudowa nie jest potrzebna, bo za lampa podczas jazdy jest najchlodniejsze powietrze

co do filtrow stozkowych to znajomy mowil ze to nie taka prosta sprawa :( skoro poprawiamy dolot to rzeba tez i wylot poprawic bo inaczej autko sie i tak bedzie mulilo :(

KTO ROBIL DOLOT ZIMNEGO POWIETRZA DO FILTRA??
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2004, 09:06:18 am »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
Cytuj (zaznaczone)
co do filtrow stozkowych to znajomy mowil ze to nie taka prosta sprawa  skoro poprawiamy dolot to rzeba tez i wylot poprawic bo inaczej autko sie i tak bedzie mulilo
Jaski chyba wiem jaki to znajomy  ;)  a t ozdjęcie u góry to robota węglarskiego - taki dolot do poldka kosztuje u niego 270zł (dane sprzed tygodnia :roll: ) a t oco napisał Jaski to prawda - sam dolot nic nie da a wręcz przeciwnie - jeśłi nie ma lepszego wydechu
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

KTO ROBIL DOLOT ZIMNEGO POWIETRZA DO FILTRA??
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 24, 2004, 12:43:03 pm »

Bardos#779

  • Gość
ja juz w drugim swoim Poldku na gazie mam dolot oryginalnie z pod prawej lampy i nic nie gasnie na luzie, bez roznicy na predkosc

KTO ROBIL DOLOT ZIMNEGO POWIETRZA DO FILTRA??
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 24, 2004, 13:52:05 pm »

Andreas#1822

  • Gość
Ja dolot zrobiłem tak - usunąłem z termostatu to ramię zamykająco/otwierające, zablokowałem na ciepłe (na 2 śrubki), wyjąlem termostat i zamontowałem w położeniu o 180st - czyli wlotem ciepłego na błotnik. Ale jak się silnik dobrze rozgrzał to łapał muła. Założyłem rurkę papierową i skierowałem do świateł żeby łapał zimne powietrze. Na nienagrzanym silniku jest nieco słabszy ale nie muli go jak się nagrzeje - cos za coś. Chcę spróbować puścić rurkę papierową obok chłodnicy w zderzak-zobaczę jak się będzie zachowywał.

KTO ROBIL DOLOT ZIMNEGO POWIETRZA DO FILTRA??
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 24, 2004, 21:52:02 pm »

wojaczek

  • Gość
rurke papierowa standardowa? o srednicy takiej jak wlot do termostatu, ten boczny?
(laik)

KTO ROBIL DOLOT ZIMNEGO POWIETRZA DO FILTRA??
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 24, 2004, 22:51:45 pm »

Andreas#1822

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
rurke papierowa standardowa? o srednicy takiej jak wlot do termostatu, ten boczny?


rura papierowa o średnicy ok 5,5cm - więc nieco większa niż plastikowy wlot w termostacie. Ale jest jeszcze większa średnica rury papierowej - ok 7cm chyba

KTO ROBIL DOLOT ZIMNEGO POWIETRZA DO FILTRA??
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 25, 2004, 12:32:14 pm »

RATMAN#1809

  • Gość
A ja na razie pusciłem 2 rury do reflektora - jedną standardową (fabryczną) i druga długą papierową z wlotu ciepłego powietrza (nie chce mi sie rozbierać termostatu na filtrze a mam wrwzenie ze sie zablokował na ciepłe powietrze)
Pomogło
Miniej go muli

KTO ROBIL DOLOT ZIMNEGO POWIETRZA DO FILTRA??
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 25, 2004, 15:49:43 pm »

POLD_CAR

  • Gość
No i Bardzo GIT .Ja jestem zadowolony i to bardzooo! WCzesniej tankujac za 10 zł (6 litrow)robilem 40 km A teraz za 10 zatankowalem i jest juz 59 km wiec spadlo spalanie huuuraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :roll:  :!:  :P  :)

KTO ROBIL DOLOT ZIMNEGO POWIETRZA DO FILTRA??
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 28, 2005, 22:35:16 pm »

Andreas#1822

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
zatkac, to jest prawdopodobnie otwor do ktorego powinien byc przyczepiony uchwyt, ale co niby powinien trzymac to ja nie wiem


nie zatykać - t? dziurk? ma odpłyun?ć ewentualna woda skroplona w obudowie filtra