Autor Wątek: Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)  (Przeczytany 18379 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 10, 2010, 16:46:33 pm »

Offline TranceEternity

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 451
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1.6 Orciari 1995r.
Woda do oleju poszła :/ stary termostat wywaliłem a był sprawny.
Kupiłem nowy "profilaktycznie" oryginalny Rovera.
Po zamontowaniu przestał działać po tygodniu, więc go wywaliłem i jeździłem na "pełnym obiegu" i karton przed chłodnice.
Było ok z chłodzeniem temp ok 90 stopni, przy 93 załączał się wiatrak i go chłodził do 87 bez termostatu no ale bez termostatu lipa zimno jak smok w Polonezie :/
Teraz kupiłem nowy Gates jak zakładam go to najpierw go wrzucam do gotującej wody i się otwiera a po zamontowaniu w samochodzie nie otwiera się i temp 100 stopni i leci dalej wąż na dole zimny i wiatrak się nie załącza :/

Uszczelka nie wchodzi w grę bo była robiona.
Pompa wody nowa, korek od zbiornika też nowy
Polonez 1.6 Rover Orciari
Mercedes w116 300SD
Mercedes W124 250TD

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 10, 2010, 17:38:27 pm »

Buszek

  • Gość
Cytat: "TranceEternity"
Woda do oleju poszła :/
 :arrow:
Uszczelka nie wchodzi w grę bo była robiona.


To się troche wyklucza , skoro płyn chłodniczy dostaje się do oleju to jest to uszczelka pod głowicą .

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 10, 2010, 18:10:49 pm »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
hmm to moze w obudowie jest jakis syf, ktory nie pozwala mu poprawnie pracowac, albo obudowa jest uszkodzona, albo nie drozne sa ktores przewody
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 10, 2010, 21:15:07 pm »

Offline TranceEternity

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 451
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1.6 Orciari 1995r.
Cytat: "Buszek"
Cytat: "TranceEternity"
Woda do oleju poszła :/
 :arrow:
Uszczelka nie wchodzi w grę bo była robiona.


To się troche wyklucza , skoro płyn chłodniczy dostaje się do oleju to jest to uszczelka pod głowicą .


Woda dostała się do oleju więc zrobiłem uszczelkę pod głowicą ale dalej mam problemy z płynem i termostatem :/

Może być tak że jakiś syf się osadził na wężach i nie pozwala termostatowi otworzyć się ?
Płyn był już kilka krotnie cały spuszczany i z powrotem zlany był czysty.
Polonez 1.6 Rover Orciari
Mercedes w116 300SD
Mercedes W124 250TD

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 11, 2010, 22:55:31 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
A nie wsadzasz odwrotnie termostatu??
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 11, 2010, 22:59:29 pm »

Barnii

  • Gość
Przecież w roverku nie da sie wsadzić odwrotnie termostatu :|

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 13, 2010, 18:38:03 pm »

Offline kuuuba777

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.4 16V
w związku z tym, że też mam problem z temperaturą wiec się podepne. U mnie sytuacja wygląda tak:
-wskaźnik pokazuje ok 95 stopni po nagrzaniu
-wentylatory się nie włączają (może raz to sie zdarzyło)
-sprawdzałem chłodnice-ciepła ale rękę da się spokojnie na niej trzymać
-termostat wymieniamy był przy przekładaniu silnika, jakoś w lipcu
Na starym termostacie niestety nie wiem jak było bo bardzo krótko jeździłem nim.

I teraz moje pytania:
-Czy wskaźnik może tak oszukiwać? gdy był poprzedni silnik to po wymianie termostatu pokazywał b. dokładnie tzn gdy temp wchodzila troche ponad 90 to załączał się wentylator i schładał tak na ok 88. Czy może to jest tylko zależne od czujnika przy silniku a wskaźnik nie ma nic do gadania.
-Czy jest możliwe że ten termostat nowy jest do d....?
-Czy termostat od 1.6 bosch pasuje do roverka bo tamten działał idealnie.

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 13, 2010, 19:26:01 pm »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1905
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
Cytat: "kuuuba777"
-Czy wskaźnik może tak oszukiwać? gdy był poprzedni silnik to po wymianie termostatu pokazywał b. dokładnie tzn gdy temp wchodzila troche ponad 90 to załączał się wentylator i schładał tak na ok 88. Czy może to jest tylko zależne od czujnika przy silniku a wskaźnik nie ma nic do gadania.
-Czy jest możliwe że ten termostat nowy jest do d....?

Wskaźnik raczej nie oszukuje. On po prostu pokazuje to co mu czujnik podaje. Wymienić :) Co do termostatu to jw. Na marginesie - gdyby w chłodnicy był płyn o temperaturze 90 stopni to trzymając na niej rękę natychmiast byś się poparzył.

Generalnie jakość NOWYCH części jest po prostu fatalna. Wyłącznik wentylatora kupowałem chyba trzy razy z czego jeden wogóle nie działał, a drugi działał jak chciał. Za trzecim razem było ok.

I dopisz jaki to dokładnie silnik bo z info w profilu nic nie wynika...

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 13, 2010, 22:43:43 pm »

Offline kuuuba777

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.4 16V
Cytat: "Excalibur#1937"
I dopisz jaki to dokładnie silnik bo z info w profilu nic nie wynika...

sorry :) mam roverka 1.4 wstawionego za 1.6 na jednopunktowym wtrysku boscha.
Czyli mówisz że wymienić znowy trzeba... mało to kosztuje ale wkurza bo wymiana w roverze to nie jest przyjemna sprawa:/ A co z tym termostatem od 1.6? pasuje do 1.4? Bo gdy wymieniałem w 1.4 miałem wrażenie że są takie same.

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 14, 2010, 01:13:14 am »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1905
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
Cytat: "kuuuba777"
A co z tym termostatem od 1.6? pasuje do 1.4

Na to pytanie Ci nie odpowiem bo nie wiem. Niech odpowie ktoś kto ma roverka

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 14, 2010, 01:17:14 am »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
Cytat: "kuuuba777"
A co z tym termostatem od 1.6? pasuje do 1.4?


pasuje
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 14, 2010, 11:25:58 am »

Offline kuuuba777

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.4 16V
Cytat: "AndrewS#100"
pasuje

to świetnie, dzięki za info! w takim razie zamienie sobie i mam nadzieję że problem z temperaturą zniknie bezpowrotnie

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 19, 2010, 22:34:53 pm »

Puro

  • Gość
Panowie mam taki maly problemik i czytalem sobie rozne tematy na fourm i nic nie pasuje do mojego a przynajmniej mam takie wrazenie.


Moj rover ostatnio przeszedl wymiane chlodnicy poprzednia puszczala juz plyn co w konsekwencji doprowadzilo do wymiany uszczeliki pod glowica.   :evil:  Chlodnicy nie kupowalem nowej tylko podjechalem na szrota i wyciagnalem w dobrym stanie z poldolota z takim samym silnikem. Chlodnice troche roznia sie gruboscia lecz moim zdaniem nie ma to wplywu na temperature. No i do stena przy normalnej jezdzie samochod grzeje sie do temperatury 90stopni+ wskazówka przechodzi na koniec 0. Jak tylko staje w korku i podjade temperatura siega 110-115 stopni i wlacza sie wentylator. Strasznie mnie irytuje fakt ze jak tylko stane w korku momentalnie idzie mi ta temperatura w gore (przeste przegrzewanie zaraz jebnie uszczelka) no i teraz tak wymienilem czujnik w chlodnicy (myslalem ze poszedl czujnik bo tak pozno wlaczal sie wentylator-efekt to bez zmian) sprawdzilem termostat tzn. odpalilem zimny silnik i na dotykajac wezy sprawdzilem kiedy puszcza i puscil tak mniej wiecej przy 90 stopniach czyli termostat wykluczylem. Czujnika od temperatury nie ruszalem jeszcze bo stwierdzilem ze lepiej popytam tutaj. Zastanawia mnie czy na fakt przegrzewania nie ma przypadkiem wplywu jednak "nowa" chlodnica???  Acha i jeszcze jak wylacze silnik nagrzany czyli niby te 95 stopni i po jakims tam czasie powiedzmy 10-15 min uruchamiam ponownie to  temperatura skacze do 110-115 ale wentylator sie nie wlacza.
Prosze o jakies porady.

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 20, 2010, 09:09:10 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
A odpowietrzyłeś dobrze układ chłodzenia. płynu ci nie ubywa trochę??
Jaki przebieg ma silnik??
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 20, 2010, 09:42:12 am »

Puro

  • Gość
Uklad nie byl odpowietrzany. Wsumie to nie wiem jak sie do tego zabrac ale za namowa kolegi ktory twierdzil ze wystarczy go tylko przegonic uczynilem to. Co do przebiegu to w tej chwili ma jakies 134tys. ale jak robilem uszczelke zmienilem glowice na nowa jesli to ma jakies znaczenie. Co do plynu to po wymianie chlodnicy wlalem nowy i nie ubywa mi nic a nic. Co prawda zmienil troche kolor. Wlewalem Petrygo czy jakos tak niebieskie a w tej chwili jest ciemno niebieskie. Nie ma nigdzie tzn. na korku zbiornika wyrownawczego majonezu to samo na korku od oleju. Wszystko gra i buczy tylko ta temperatura mnie wk........ . Aaaaa jeszcze chyba dosc istotna informacja przy okazji wymiany chlodnicy czyli jak spuscilem plyn wymienilem zawor nagrzewnicy bo nie dzialal no i nagrzewnice ktora puszczala plyn bo mialem tlusta szybe od wewnatrz i smierdzialo troche plynem.

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 20, 2010, 12:20:40 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
To weź jeszcze termometr i zmierzy przy jakiej temp rzeczywistej włącza się wentylator...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 20, 2010, 13:54:08 pm »

Puro

  • Gość
A powiedz mi gdzie najlepiej mierzyc ta temperature??

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 20, 2010, 14:20:24 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Odpowietrza się przy włączonym ogrzewaniu, najlepiej po zalaniu pociskać przewody żeby wciągnął i zalać potem jeszcze raz trochę ponad stan. Jeździć trzeba spokojnie póki się odpowietrzy. Po pierwszym odpowietrzeniu na postoju dolewałem jeszcze dwa razy ale minimalne ilości.

Jeżeli czujnik jest na wylocie to późne włączanie wentylatora to może być wina przytkanej chłodnicy.

Inna sprawa że ja problem zbyt późnego włączania wentylatora rozwiązałem dopiero przycięciem termostatu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 20, 2010, 14:23:25 pm »

Puro

  • Gość
To nieswiadomie zrobilem tak jak piszesz tylko nie mialem nagrzewania wlaczonego.

Co do mierzenia temperatury to juz sobie wykumalem ze skoro czujnik od wentylatora jest na chlodnicy przy w wejsciu to powinnienm mierzyc w zbiorniku wyrownawczym. Bo ten od wskazowki jest kolo silnika zdaje sie.

Rover - grzeje się (problemy z termostatem?)
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 20, 2010, 15:14:23 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Sprzedaj tego złoma!!!!  na śmietnik z nim każdy polonez to zawalidroga. Ja z moim chłopakiem tak zrobiłem. teraz z Marianem mamy skode 105 i jest wygodniej.)
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+