Autor Wątek: 1,9d maly problem  (Przeczytany 2312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

1,9d maly problem
« dnia: Czerwiec 18, 2008, 19:52:13 pm »

Przemekx303

  • Gość
Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy fso i nieszczęśliwych tez.
Posiadam trucka 1.9d 2003r. i mój problem zaczą się niedawno a mianowicie gdy jadę nim ok 100km/godz i lekko odpuszczę nogę z gazu to pojawia się takie szarpnięcie jak by paliwo nie dochodziło a  jak dodam znowu  z powrotem troszkę gazu i odpuszczę to znowu jest takie same zachowanie.Jezeli przekraczam juz 115 to auto co chwile sie przydławia. Jeszcze nic w nim nie wymieniałem z układu paliwowego. Sprawdzałem takie zachowanie na innych biegach przy takich samych obrotach silnika a więc powyżej 3200obr/min i wszystko było w porządku.Czekam na jekieś podpowiedzi może się już ktoś z tym spotkał.
Pozdrawiam

1,9d maly problem
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2008, 20:06:50 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Wymień filtr paliwa, powinno ustać. Ile na jednym filtrze już przejechałeś?
Bardziej od Filtronowskiego polecam z WF "PZL Sędziszów".
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

1,9d maly problem
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2008, 20:21:18 pm »

Przemekx303

  • Gość
Jeżdżę nim od miesiąca i zrobiłem ok 10tyś wcześniejszy właściciel go w tamtym roku mieniał podobno ale na samym początku wyjęliśmy bak i go oczyściliśmy i pomalowaliśmy moze jakiś syf wpadł do środka i filtr przytyka.Trochę nie wiem jak się za to zabrać bo w escorcie i w takim wynalazku ja DAF mam  pełny filtr a tutaj podobno jest jakas wkładka ale dla chcącego nic trudnego.

1,9d maly problem
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2008, 20:43:11 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Przemekx303, to powinno być cosik takiego:


[ Dodano: 18 Cze 2008 20:45 ]
10 tys. to chyba już wymiana filtra w dieslu powinna być profilaktycznie zrobiona, więc najwyższy czas, żebyś wymienił.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

1,9d maly problem
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2008, 21:13:57 pm »

Przemekx303

  • Gość
Co 10tyś. to tak nie koniecznie chyba że sie jażdzi na paliwie od sąsiadów zza miedzy ja w dafie na filtrze juz zrobiłem ok 40tyś i jest wporzadku . A co do filtra to u mnie jest całkiem inny takiej konstrukcji był montowany podobno wcześniej a w tych ostatnich wersja są juz całkiem inne.Może jutro uda mi sie zrobić zdjęcie to wrzuce. ale filtr na pewno wymienię . Dzięki i pozdrawiam :D

1,9d maly problem
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 18, 2008, 21:28:45 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Przemekx303, a tak w OT, to ten Truck ma rok produkcji 2003 ?

A co do filtra paliwa, to tankując raz na nieznanej stacji można sobie filtr zatkać, już taki przypadek miałem.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

1,9d maly problem
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 18, 2008, 22:28:53 pm »

Przemekx303

  • Gość
tak 2003 nawet kwiecień może to i nawet ostatni z taśmy kto wie :?:

1,9d maly problem
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 18, 2008, 22:31:09 pm »

Offline Piotrek#1923

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 831
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1.4_1.6_1.8
Przemekx303, tak, jeden z ostatnich. Poprosimy o zdjecie w odpowiednim temacie.
 :)

1,9d maly problem
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 19, 2008, 09:09:02 am »

Offline waw_snow

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • był 1.9 gld '95 jest renault kangoo 1.5dci + santa fe sm 2.0crdi 4x4
miałem podobny objaw i po wymianie filtra paliwa wszystko przeszło

1,9d maly problem
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 19, 2008, 21:49:20 pm »

Przemekx303

  • Gość
Dzięki za podpowiedzi jutro pewnie spróbuje go wymienić bo na razie nie mam czasu a jazdy jest od groma zdjęcie też zrobię i jak wymienię  filtr  to to sie odezwę i mam nadzieje że te objawy znikną bo to fajne auto.

[ Dodano: 21 Cze 2008 18:08 ]
Witam ponownie filtr wymieniony syfu w obudowie było sporo a filtr chyba nie wymieniany od początku bo czarny jak węgiel i oryginalny (98 tyś) Purflux czy jakoś tam, kupiłem zamiennik filtrona plastikowy ale przynajmniej nowy jeszcze nie testowałem auta, ale zauważyłem ze nie ma już pęcherzyk€w powietrza w przewodzie do pompy wtryskowej więc powinno być wszystko wporządku. W poniedziałek będę wiedział więc sie odezwe .

A tak poza postem to jak wrzucić zdjęcie np.filtra bo coś mi nie wychodzi a próbuje wam pokazac obudowe filtra i mój stary filtr
pozdrawiam

[ Dodano: 24 Cze 2008 18:41 ]
Witam wszystkich. Problem z głowy auto przetestowane nie dlawi się i całkiem żywsze dzieki  za porady pozdrawiam :)