Autor Wątek: Uniwersalne elektryczne szyby  (Przeczytany 40384 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 12, 2009, 20:51:10 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
pażywiom.. uwidiom.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 13, 2009, 09:03:26 am »

Padi

  • Gość
Cytat: "Gandziorz"
Miałbym prośbę mógłby ktoś nagrać jak chodzą te elektryczne?
Opuszczanie i podnoszenie?


wystawie filmik uniwersalnych, jak zobaczę jak działają fabryczne opuszczanie, podnoszenie ale pełne do max otwarcia szyb.

Chętnie po patrze na szybki Multec`a

[ Dodano: 13 Sie 2009 09:07 ]
Cytat: "wojt@s#1932"
Bo fabyczne mi jeszcze nigdy nie zmarzły... wystarczy nalać oleju do węża od spirali żeby miała dobre smarowanie i bedzie git.


Nie mowa o zamarznięciu tylko o spaleniu silnika lub awarii elektryki

Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 13, 2009, 15:43:23 pm »

gucio

  • Gość
Cytat: "Gandziorz"
Słyszałem o nich dużo dobrego i dużo złego, chciałbym zobaczyć jak to gra znaczy chodzi


też czytałem złe opinie. najczęściej wystawiały je osoby, które nie posiadały ich. na tym forum wypowiada się osoba, która coś takiego ma i chyba zakupię sobie jakiś zestaw na wszystkie szyby

Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 13, 2009, 17:09:19 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Ja tez mam cos takiego i mowie Ci szczerze, nie kupuj bo wtopisz. Pozatym jesli sledzisz forum to zdolales zauwazyc ze wiekszosc Stingerek, nie ma zadnego odzwierciedlenia w rzeczywistosci.
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 14, 2009, 08:05:22 am »

Padi

  • Gość
Cytat: "OZi1845"
Ja tez mam cos takiego i mowie Ci szczerze, nie kupuj bo wtopisz. Pozatym jesli sledzisz forum to zdolales zauwazyc ze wiekszosc Stingerek, nie ma zadnego odzwierciedlenia w rzeczywistosci.



więc dla odzwierciedlenia pokażcie jak pracują orginalne podnośniki, a ja Wam pokaże jak uniwersalne! Mam takowe i nie narzekam na ich działanie... jedynym warunkiem poprawnego działania siłowników uniwersalnych są nie zasyfione podnośniki korbkowe (fabryczne).

Czekam na filmiki!!!

Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 14, 2009, 10:51:00 am »

Offline Gandziorz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 401
Cytat: "Padi"
Cytat: "OZi1845"
Ja tez mam cos takiego i mowie Ci szczerze, nie kupuj bo wtopisz. Pozatym jesli sledzisz forum to zdolales zauwazyc ze wiekszosc Stingerek, nie ma zadnego odzwierciedlenia w rzeczywistosci.



więc dla odzwierciedlenia pokażcie jak pracują orginalne podnośniki, a ja Wam pokaże jak uniwersalne! Mam takowe i nie narzekam na ich działanie... jedynym warunkiem poprawnego działania siłowników uniwersalnych są nie zasyfione podnośniki korbkowe (fabryczne).

Czekam na filmiki!!!

Dawaj film tak czy owak bo ja mam dylemat wobec zakupu uniwersalnych. Pozdro

Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 14, 2009, 11:26:02 am »

Padi

  • Gość
Cytat: "Gandziorz"
Cytat: "Padi"
Cytat: "OZi1845"
Ja tez mam cos takiego i mowie Ci szczerze, nie kupuj bo wtopisz. Pozatym jesli sledzisz forum to zdolales zauwazyc ze wiekszosc Stingerek, nie ma zadnego odzwierciedlenia w rzeczywistosci.



więc dla odzwierciedlenia pokażcie jak pracują orginalne podnośniki, a ja Wam pokaże jak uniwersalne! Mam takowe i nie narzekam na ich działanie... jedynym warunkiem poprawnego działania siłowników uniwersalnych są nie zasyfione podnośniki korbkowe (fabryczne).

Czekam na filmiki!!!

Dawaj film tak czy owak bo ja mam dylemat wobec zakupu uniwersalnych. Pozdro


A co on zmieni, decyzja i tak należy tylko do Ciebie...

Chcę zobaczyć czym się pochwalą Ci, co tak narzekają na te uniwersalne
Oby tylko nie wyszło, że uniwersalne lepiej działają od 'orginalnych' które maja już swoje lata   hihihihi :lol:

[ Dodano: 14 Sie 2009 11:53 ]
Cytat: "OZi1845"
Wkreciliscie chlopakowi, ze uniwersale sa spoko, teraz sie napalil. Kupi, namorduje sie przy montażu i przy pierwszej probie zbierze mu sie na placz.


Jakie kupi jego sprawa, namordować się nie namorduje, ja swój zestaw na 2 szyby zakładałem około 3H mniej skomplikowane niż wymiana całych prowadnic, a i ręce będą czyste, a nie całe w konserwacji...             i viola

Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 15, 2009, 04:12:05 am »

Offline Gandziorz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 401
Cytat: "Padi"
Cytat: "Gandziorz"
Cytat: "Padi"
Cytat: "OZi1845"
Ja tez mam cos takiego i mowie Ci szczerze, nie kupuj bo wtopisz. Pozatym jesli sledzisz forum to zdolales zauwazyc ze wiekszosc Stingerek, nie ma zadnego odzwierciedlenia w rzeczywistosci.



więc dla odzwierciedlenia pokażcie jak pracują orginalne podnośniki, a ja Wam pokaże jak uniwersalne! Mam takowe i nie narzekam na ich działanie... jedynym warunkiem poprawnego działania siłowników uniwersalnych są nie zasyfione podnośniki korbkowe (fabryczne).

Czekam na filmiki!!!

Dawaj film tak czy owak bo ja mam dylemat wobec zakupu uniwersalnych. Pozdro


A co on zmieni, decyzja i tak należy tylko do Ciebie...

Chcę zobaczyć czym się pochwalą Ci, co tak narzekają na te uniwersalne
Oby tylko nie wyszło, że uniwersalne lepiej działają od 'orginalnych' które maja już swoje lata   hihihihi :lol:

[ Dodano: 14 Sie 2009 11:53 ]
Cytat: "OZi1845"
Wkreciliscie chlopakowi, ze uniwersale sa spoko, teraz sie napalil. Kupi, namorduje sie przy montażu i przy pierwszej probie zbierze mu sie na placz.


Jakie kupi jego sprawa, namordować się nie namorduje, ja swój zestaw na 2 szyby zakładałem około 3H mniej skomplikowane niż wymiana całych prowadnic, a i ręce będą czyste, a nie całe w konserwacji...             i viola

Chciałbym po prostu zobaczyć jak szybko się wkręcają szyby tzn. zamykają ;P Mógłbyś to zrobić dla kolegi z forum :)

Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 15, 2009, 10:37:41 am »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Gdyby dobrze dzialaly to odrazu pokazalby filnik, a tak to tylko sie chwali, ze ma.
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 15, 2009, 12:55:07 pm »

Offline Piotrek#1923

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 831
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1.4_1.6_1.8
Jak dzisiaj mi sie uda to pokaże wam w postaci filmiku jak chodzą nowe elektryczne szyby w nowym uzbrojeniu drzwi  :)

Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 15, 2009, 21:48:38 pm »

Offline Seba OBR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro (L-205) 1.8 16V
    • OBR Garages
ja u siebie mam nowe prowadnice el. szyb i szyby otwierają się w jakieś 3 sekundy a zamykają w 4,5. poza tym przy wygłuszonych drzwiach w ogóle nie słychać mechanizmów

Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 17, 2009, 11:14:33 am »

Padi

  • Gość
Cytat: "Seba OBR"
ja u siebie mam nowe prowadnice el. szyb i szyby otwierają się w jakieś 3 sekundy a zamykają w 4,5. poza tym przy wygłuszonych drzwiach w ogóle nie słychać mechanizmów


Pokaż filmik a nie jakimiś cyferkami rzucasz... Moje też się w takim czasie podnoszą i opadają.

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 08, 2011, 15:59:40 pm »

Offline Cyneq

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 503
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fiat 125p '79
Minęły prawie dwa lata, a na przehcwałkach się skończyło, żadnych filmików. Ech, uwielbiam archiwalne wycieczki po topicach :)

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 08, 2011, 19:43:31 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
też jestem ciekaw jak to działa... może się ktoś pochwali? ;)

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 09, 2011, 11:01:41 am »

Offline gaworek87

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 57
Witam. Skoro temat został odkopany i są tacy którzy wahają się nad kupnem uniwersalnych el.szyb to powiem, że mam taki zestaw u siebie http://allegro.pl/uniwersalne-szyby-elektryczne-promocja-sklep-lodz-i1498513986.html już ponad dwa lata i nie mam z nim żadnych problemów. Tutaj macie filmik jak taki zestaw sprawuje się już na aucie http://www.youtube.com/watch?v=KWlXHjIMUsU
Jak widac na filmie wykorzystałem tylko dwa przyciski(te od strony kierowcy) i jeśli ktoś chciałby zrobić podobnie to niech od razu utnie dobry metr kabla idący od przycisków do silnika szyby pasażera z oryginalnej wiązki tego zestawu bo przy takim położeniu przycisków jest on zbędny i generuje jedynie spadki napięcia na silniku  przez co szyba pasażera działa nieco wolniej od szyby kierowcy. Ogólnie polecam ten zestaw i uważam że jest on świetną alternatywą dla oryginałów(ciężko dostępnych no i mających już swoje lata). Montaż tych szyb jest zdecydowanie prostszy niż oryginałów no i mamy możliwość zamknięcia awaryjnego.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2011, 12:03:10 pm wysłana przez gaworek87 »

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 09, 2011, 13:32:40 pm »

Offline pold20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1044
  • Płeć: Mężczyzna
  • REDTOP
    • Panda I 1.2 75 fire, Borek 2.0 DOHC GSI, Caro Plus 1,4GTI 16V, Caro Plus RED TOP, Caro Plus RED TOP Turbo, Omega A 3000 24V
No to mi się podoba:) Może i ja się na takie skuszę niedługo :one:
Żyj tak jak jutro miał być koniec świata

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 09, 2011, 19:38:36 pm »

Offline RSilak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GT
a jak taki zestaw sprawuje się z tyłu?
FSO Polonez ATU GT
(Polsko-Japońsko-Szwedzka hybryda)
Serwis Bartniki. Mechanika Pojazdowa, Diagnostyka Komputerowa.
Jest 2.0 16v

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 10, 2011, 10:54:23 am »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
e no super działa! :D nie podejrzewałem ze az tak dobrze :)
na tyle tez powinno działać dobrze, o ile oczywiście wszystko będzie przesmarowane itp ;)

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 26, 2011, 13:50:00 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Podepnę się pod temat żeby nie tworzyć nowego. ;)

Niedługo zamierzam rzeźbić wiązkę do szyb elektrycznych do mojego GLD, zamierzam się wpiąć w kostkę za schowkiem (oryginalnej do szyb nie mam) - jaki bezpiecznik jest potrzebny do szybek?

Robić wszystko raczej na przekaźnikach, nie? :)

Odp: Uniwersalne elektryczne szyby
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 27, 2011, 12:50:02 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
jaki bezpiecznik jest potrzebny do szybek?

Ponawiam pytanie bo jutro planuje zakupy robić i nie wiem czy mam odpowiedni bezpiecznik czy będę musiał dokupić. :P

Najlepiej by było zrobić jeden bezpiecznik na obie strony.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2011, 12:50:28 pm wysłana przez kuba92 »