Autor Wątek: piski przy wysprzęglaniu  (Przeczytany 3057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piski przy wysprzęglaniu
« dnia: Czerwiec 30, 2004, 23:00:43 pm »

rox

  • Gość
Witam mam mały problem przy zmianie biegów gdy puszczam sprzęgło mam popiskiwania dochodżce gdzieś z okolicy sprzęgła najbardziej słyszalne przy pierwszym i drugim biegu
występuje to kiedy pedał sprzęgła jest gdzieś w połowie co to może być może ktoś przerabiał ten temat

piski przy wysprzęglaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2004, 07:16:53 am »

Woj-o#772

  • Gość
dwa wyjścia dwa łozyska - miałem ale to byl chrobot (bo już sie zatarło) tak w 1.6 łożysko ustalające wałek sprzęgłowy (to w wale korbowym silnika) się zatarło i przy wysprzęgleniu (wtedy kiedy pracuje) najpierw piszczało a potem jak już trochę wyślizgało wałek chrobotało.
A teraz czasami mi też popiskuje ale łożysko wyciskowe sprzęgła jak przestaje/zaczyna się kręcić czyli też w momencie wysprzeglenia.

piski przy wysprzęglaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2004, 11:55:14 am »

wiciu

  • Gość
Mam tak samo. Samochód ma teraz 66kkm przebiegu, piszczy od kiedy go kupiłem czyli od 30kkm i mam to gdzieś. Ale jak najpierw puszę sprzęgło całkowicie, a potem dodam gazu to nie ma tego pisku.

piski przy wysprzęglaniu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2004, 12:11:57 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
A przypadkiem okładziny na tarczy sprzęgła wam się nie skończyły. Może sprzęgło bylo nierówno ułozone i już drze nitami czy blachą. po zasprzęgleniu przestaje bo kręci się razem z kołem zamachowym.
Może warto byłoby to sprawdzić.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

piski przy wysprzęglaniu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2004, 12:33:28 pm »

rox

  • Gość
Tarcza ma jakieś 5 tyś km wydaje mi się że to nie ona ale jeszcze jedna sprawa jak pracuje na wolnych obrotach nie dotykając sprzęgła to słychac jakieś chrobotanie czasami jak dotknę lekko pedału to na chwile przestaje

piski przy wysprzęglaniu
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2004, 12:37:56 pm »

Woj-o#772

  • Gość
nie Bocian u mnie na bank nie to bo tarczę mam nową (tzn 15 kkm), poza tym u mnie nie jest to dŹwięk tego typu - po prostu czasami sobie zapiszczy :D - najczęściej nie przy wysprzęglaniu tylko przy zasprzęglaniu.

piski przy wysprzęglaniu
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2004, 14:23:46 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytuj (zaznaczone)
jak pracuje na wolnych obrotach nie dotykając sprzęgła to słychac jakieś chrobotanie czasami jak dotknę lekko pedału to na chwile przestaje

Łozysko wyciskowe.
Przy wymianie tarczy założyłeś napewno sprężynę odciągjącą sprzęgło??. U mnie jest identycznie tyle że szumi.
A i jeszcze jedno przy wymianie tarczy wymieniałeś lożysko wyciskowe sprzęgła?? Może nie i to ono tak drze na sucho.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.