Autor Wątek: samoczynnie właczajace się wycieraczki  (Przeczytany 2628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

samoczynnie właczajace się wycieraczki
« dnia: Wrzesień 03, 2008, 15:58:40 pm »

driftpol

  • Gość
koledzy mam pytanie a mianowicie mam poloneza caro+(1998r) i właczaja mi się przednie wycieraczki jak włacze kierunkowskaz i wcisne stop(tzn lampy sie zaswieca) ale to tylko sporadycznie a gdy mam właczony kieunkowskaz + swiatlo wsteczne + stop przednie wycieraczki chodza nonstop(wszystko na odpalonym silniku jak jest zgaszony to wszystko jest ok) oraz jeszcze jedna sprawa jeszcze jak włacze wycieraczke na tylnej szybie i ja wyłacze to tak jak by sie właczala wyłacznik czasowy którego nie idzie wyłaczyc jedynie musze zgasić silnik czy to wszystko moglo by sie dziac od urzadzenia mikroprocesorowego?????

samoczynnie właczajace się wycieraczki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2008, 20:36:05 pm »

Artek824

  • Gość
tak.dla pewnosci przepnij ze sprawnego i zobacz

samoczynnie właczajace się wycieraczki
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 04, 2008, 21:12:20 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Miałem podobny przypadek, tyle że wycieraczki uruchamiały się bez przyczyny w trakcie jazdy. Winne było urządzenie mikroprocesorowe, po którego wymianie wszystko wróciło do normy. Czy jeśli maszwyłaczony kierunkowskaz, to dzieje się to samo? Jeśli tak, to proponowałbym sprawdzić jeszcze przełącznik pod kierownicą.
Co do tylnej wycieraczki - jeśli jednorazowo naciśniesz przycisk włączający spryskiwacz tylenj szyby na krócej niż 0,6 sekundy to uruchamiasz urządzenie czasowe, powodujące wahnięcia wycieraczki co 15 sekund. Wyłączenie zapłonu albo naciśnięcie przycisku spryskiwacza po raz kolejny krócej niż 06 sekundy urządzenie czasowe wyłącza. Te 0,6 sekundy to zajmuje takie naciśnięcie przycisku żeby usłyszeć początek pracy pompki spryskiwacza tylnego.
Pomóżmy Jackowi!

samoczynnie właczajace się wycieraczki
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2008, 17:40:16 pm »

wito

  • Gość
MichalSW, nie wiedziałem ze to tak działa, tez mnie to denerwowało czemu nie da sie wyłączyć tylnej wycieraczki, ciekawe rozwiązanie :P

samoczynnie właczajace się wycieraczki
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2008, 19:15:25 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Mnie też trochę zajęło zanim się w tym połapałem. Wcześniej jeździłem Caro z 1993 roku i tam nie było takich luksusów :P Udało się coś dojść z tymi wycieraczkami?
Pomóżmy Jackowi!

samoczynnie właczajace się wycieraczki
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2008, 13:46:11 pm »

driftpol

  • Gość
dziekkuje koledzy za pomoc narazie sie uspokoily tzn od jakiegos czasu mam z nimi spokuj ale i tak musz to wymienic i poprawic kable przy gniazdzie urz. mikroprocesorowego bo wydaje mi sie ze to jest chyba od luznych przewodow ale to z czasem teraz to jeszcze gaz musze zalozych wiec troszke mi zejdzie :P jeszcze raz dziekuje za pomoc :lol:

Odp: samoczynnie właczajace się wycieraczki
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2016, 10:16:55 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3412
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
2008r - czas wskrzesić :)

Mam ten sam problem, ktoś rozwiązał ten problem w sposób inny niż wymiana niebieskiego klocka?
Wygląda to na spadek napięcia podczas włączania stopu oraz kierunkowskazu i sieje na wycieraczki, czy dodanie zasilania na klocek (pytanie który pin) rozwiązuje problem definitywnie.
Po podpięciu przyczepy mam takie cyrki w 100% przypadków stup+kierunkowskaz.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: samoczynnie właczajace się wycieraczki
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2016, 21:51:16 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wiec masz zle podlaczony hak, skoro na sprawnym uK tak sie dzieje,
nooo chyba,ze nie jest sprawny i faktycznie wariuje przy spadku napiecia ,albo slabej masie - przeciez to auto dlugo stalo i moduly mogly zawilgotniec, wiec dobre suszenie mu nie zaszkodzi,
ewentualnie zrob jeszcze reset informatyka ,czyli wyjmij i wloz - najlepiej kilka razy,zeby sie konektorki rozruszaly - u mnie to dzialalo ,tylko tak sobie np. poprawialo kontrolke stop ,ale znikala czasowka oswietlenia wnetrza ;>
ale kilka powotrzen przywracalo to funkcje (ze stopem lepiej walczyc na czujniku pedalu i zarowkach w lampach)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: samoczynnie właczajace się wycieraczki
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2016, 22:25:10 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3412
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
E tam,  hak jest ok,  idealnie wszystko swieci w cepkach,  az oczy wypala. ;)
Test informatyka i kontakt psikany ze 2x.
Jedyne co to spadek napiecia sie nasuwa.
Macki moze znajdzie jakis klocek w piwnicy to podmienie i zobaczymy czy to cos da.


Wysłane z mojego Lenovo A830 przy użyciu Tapatalka

  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;