Autor Wątek: GSI gasnie na zimnym silniku  (Przeczytany 1771 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GSI gasnie na zimnym silniku
« dnia: Wrzesień 12, 2008, 20:16:55 pm »

radziu1,6

  • Gość
Witam wszystkich. Problemem mojego polda jest to ze gdy odpale na benzynie i przelacze go na LPG i puszcze gaz to auto gasnie nie potrafi utrzymac obrotów. Jak jest juz cieply to problem znika ale czasem tez mu sie zdarzy zgasnąć. Wczoraj bylem u gazownika wyregolowal wsio - ale gdy bylem u niego to auto bylo cieple i nie widzial jego objawów. Czy wina lezy w filterku gazu czy inny problem? Dodam ze to jest BEDINI i slyszalem ze jaja sa z ta instalka :cry:  Prosze o pomoc :wink:

GSI gasnie na zimnym silniku
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2008, 14:12:01 pm »

Artek824

  • Gość
Witam!Tak sie sklada ze robie na codzien przy gazowni i byl u mnie ostatnio gosc z polderem gaznikowym z podobnymi problamami.Problem tkwil w przeczyszczeniu elementow reduktora odpowiadajacych za obroty biegu jalowego i pomoglo.A pzed regulacja wymieniles filtr gazu i powietrza??Gazownik powinien Cie o tym poinformowac bo jak sa stare filtry to taka regulacja nie ma wiekszego sensu.I jeszcze pytanie i le lat ma ta instalka i czy bylo cokolwiek robione przy reduktorze typu regeneracja czyszczenie itp.

GSI gasnie na zimnym silniku
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2008, 15:13:20 pm »

henry

  • Gość
Problem jest ten bardzo złożony ,spróbuj nagrzać silnik do minimum 40 st . Przy tej temperaturze przełącz na gaz,ciekaw jestem przejścia .Jedną z przczyn mogą być stare membramy w parowniku.Ale napisz jak po podgrzaniu silnika przejdzie na gaz.

klopot z obrotami na cieplym silniku
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2008, 21:29:09 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
Cześć koledzy ja mam podobnie tylko na ciepłym silniku. Auto zapala na banie czy na lpg bez problemu. Ale do rzeczy:

Wczoraj na testu odpaliłem go na gazie pięknie od pierwszego strzału, obrotu 1500 przez jakieś 3-4 sekundy poczym spadły do 950 i tak się utrzymywały do momentu gdy wskazówka temperatury zaczęła się wychylać poza 50 stopni, następne silnik zaczął pracować nie równo obroty spadały wraz ze wzrostem temperatury, gdy wychylił się za 70 stopni obroty były już na 500, pochodził tak jeszcze z 10 sekund i padł... Próba zapalenia od strzału obroty na 1500 i spadają powoli do 1000 poczym na łeb na szyje do 500 i zgon, wciśniecie pedału skutkuje w przedziale pomiędzy 1000 a 500 skutkuje zgaszeniem silnika, jedynie pulsacyjne dodawanie gazu powoduje uzyskanie 1000 ale jak zdejmę nogę z gazu to obroty spadaj i gaśnie...

Przy instalacji nic nie było robione ostatnio, poprzedni właściciel wymienił rok temu mebramy, aha wkręcanie i wykręcanie śruby w parowniku tez nic nie daje..
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

GSI gasnie na zimnym silniku
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2008, 21:25:14 pm »

Artek824

  • Gość
Sprawdz poziom plynu chlodniczego i sprawdz czy podczas pracy silnika raduktor sie nagrzewa.jesli ni to istnieje prawdopodobienstwo ze masz zapowietrzony uklad chlodzenia ,reduktor nie jest ogrzewany i sa takie jajca.Pozdrawiam

GSI gasnie na zimnym silniku
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2008, 22:29:18 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
Art GSI sprawa zalatwiona, godzina zabawy gazownika i wszystko dziala, co do ukladu to jest w 100% sprawny i nie zapowietrzony....
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil