Autor Wątek: Wymiana łożyska tylniego w trucku  (Przeczytany 1720 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wymiana łożyska tylniego w trucku
« dnia: Wrzesień 14, 2008, 01:07:53 am »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Stare hamulce - nie Lukasy. Proszę o wskazówki. Może ktoś podzieli się skanem z książki jak ma taką do trucka. Ponieważ różni się to trochę od zwykłego osobowego to obawiam się, że coś zrobię źle. I spsuję zamiast naprawić... W trucku jest więcej części. Pierścień i podkładka. Jak to do czego to tam ?
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Wymiana łożyska tylniego w trucku
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2008, 01:24:54 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2609
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
pierścień ustalający łożysko półosi zakłada się na gorąco. morawski pisze o temp. 60 stopni, jeśli go przegrzejesz to nie będzie trzymał i koło z półosią się wysunie. ja, mimo że mam trochę doświadczenia (może właśnie dlatego) to się sam za wymiane łożyska półosi nie biorę.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Wymiana łożyska tylniego w trucku
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2008, 12:27:48 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Ale mowa o tym dużym wąskim pierścieniu ? Nie o tym który trzyma łożysko na półosi ?
Już widzę jak mechanicy mierzą temperaturę podgrzania... Tak jak używają klucza dynamometrycznego...
Chodzi mi o ten wąski pierścień o średnicy zewnętrznej łożyska wykonany z lekkiego metalu - chyba aluminium. Pierścienia tego nie ma w wersjach mostów do osobowych.
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.