Autor Wątek: Czy pompa paliwa ma jakis przekaznik?  (Przeczytany 5563 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czy pompa paliwa ma jakis przekaznik?
« dnia: Styczeń 03, 2009, 09:08:18 am »

kukulek5

  • Gość
Nie chce mi zapalac na benzynie.
Raz jest dobrze i od razu pali, a za chwile juz nie. Sprawdzilem niby pompa dostaje prad, ale sprawdzalem przez zarowke nie miernik. Jest jakis przekaznik odpowiedzialny za pompe, ktory to? Moze pompa umiera
bede wdzieczny za pomoc

Czy pompa paliwa ma jakis przekaznik?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2009, 09:30:23 am »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
http://www.fsoptk.pl/forum2/viewtopic.php?t=18686
Tu masz nawet foto który to. Puszki z bezpiecznikami się nawet nie chciało otwierać?
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Czy pompa paliwa ma jakis przekaznik?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2009, 09:35:54 am »

200sx

  • Gość
moze Ci sie zawieszać,wez nie tyle młodek co śrubokręt jak nie bedzie chciał odpalic i puknij od góry mocno - z wyczuciem,tylko nic nie połam

najlepiej to jak nie bedzie chciał palic - druga osoba niech kręci rozrusznikiem a Ty idz nasłuchiwać czy chodzi,jesli tego nie chcesz robic ,sciągnij wężyk odpowiedzialny za dostarczenie paliwa i przy kreceniu rozrusznikiem KRÓTKIM przez druga osobe patrz czy podaje paliwo , tylko uwazaj bo tam jest jako takie ciśnienie.

Czy pompa paliwa ma jakis przekaznik?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2009, 09:39:17 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Cytuj (zaznaczone)
moze Ci sie zawieszać,wez nie tyle młodek co śrubokręt jak nie bedzie chciał odpalic i puknij od góry mocno - z wyczuciem,tylko nic nie połam


CyCu a co ma mu się zawieszać? pompa nie działa jak pływak w cylindrycznej butli od lpg...
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Czy pompa paliwa ma jakis przekaznik?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2009, 09:42:29 am »

200sx

  • Gość
u znajomego się zawieszała,nie wiem na jakiej zasadzie, po uderzeniu działała - coprawda do nastepnej proby odpalenia, no ale...

Czy pompa paliwa ma jakis przekaznik?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2009, 09:54:13 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
To mógł być jakiś brak kontaktu w połączeniu elektrycznym pompy. W takich wypadkach zawsze trza rozebrać urządzenie i sprawdzić po kolei każdy punkt. Bo wiesz cuś tam się bardziej obruszy zrobi zware i po pompie... albo w gorszym wypadku - gdzieś przypałęta się iskra i w rezultacie możemy sobie piec kiełbaski w bagażniku przy bardzo aromatycznych zapachach benzyny ;)
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Czy pompa paliwa ma jakis przekaznik?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2009, 22:35:02 pm »

szczepan

  • Gość
Kiedyś miałem podobny przypadek. Zamieniłem wtedy przekażniki (chyba od wentylatora chłodnicy) wtedy zapalil. Po przyjeżdzie do domu obejrzałem ten "zawieszony" przekażnik. Okazało się że styki były nadpalone. kupiłem nowy przekażnik i po kłopocie.

Czy pompa paliwa ma jakis przekaznik?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2009, 00:09:25 am »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
rozwalil mnie ten post. w skrzynce z bezpiecznikami/przekaznikami jest napisane POMPA PALIWA. nie wiem czego mozna nie widziec

Czy pompa paliwa ma jakis przekaznik?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2009, 09:31:32 am »

szczepan

  • Gość
No dobra... sprecyzuje swój post.  Wyjąłem przekażnik pompy paliwa, a w jego miejsce wstawiłem przekażnik od wentylatora chłodnicy. Oczywiste jest że położenie tych przekażników odczytałem z osłony skrzynki z bezpiecznikami/przekażnikami. W ten sposób upewniłem się że przyczyną niedomagań był przekażnik. Z resztą gdy obejrzałem go w domu nie miałem żadnych wątpliwości. Miał prawo raz łączyć a raz nie

Czy pompa paliwa ma jakis przekaznik?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2009, 10:33:10 am »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
szczepan, kolega G.T., pisał raczej o tym co napisał kukulek5 ;)
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Czy pompa paliwa ma jakis przekaznik?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2009, 13:52:13 pm »

kukulek5

  • Gość
Faktem jest zawiesza sie, lekkie uderzenie i bylo ok, tylko ciekawe na jak dlugo. Teraz juz wiem ktory to przekaznik haha
Dzieki za pomoc

Czy pompa paliwa ma jakis przekaznik?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2009, 18:11:59 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Czasami podobny efekt daje też wyłącznik uderzeniowy pompy paliwa. Jest gdzieś pod maską i on tez potrafi raz łączyć a raz nie. Kilka lekkich uderzeń w niego aby się po przełączał i na jakiś czas powinien być spokój.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.