Autor Wątek: Kultowe Auta PRLu (IXO De Agostini) vs Allegro  (Przeczytany 73922 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kultowe Auta PRLu (IXO De Agostini) vs Allegro
« dnia: Styczeń 04, 2009, 13:08:26 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
Od jakiegoś czasu na Allegro panuje szaleństwo na punkcie modeli z kolekcji Kultowe Auta PRLu, ostatnio zaś na model Poloneza z tej serii. Modele w skali 1:43 są sprzedawane po około 40zł plus (jak zawsze zawyżone..) koszty przesyłki - czyli całą impreza to około 50-55zł Tymczasem chyba nie wszyscy zdają sobie sprawę że ta kolekcja jest dostępna w sieciach Kolportera i RUCHu za cenę około 25zł! Cholera mnie bierze jak widzę takich cwaniaczków którzy zarabiają na czyjejś pasji do Polskiej Motoryzacji czy ogólnie do Modelarstwa czy Kolekcjonerstwa.
Jeśli więc ktoś chce zakupić taki model niech poszuka w kioskach, jeśli jest z mniejszej miejscowości i nie ma tam tej serii - niech pisze do kolegów z klubu - zakupimy u siebie i wyślemy! Można też napisać do BOK De Agostini ( BOK DeAgostini [deagostini@communication.com.pl] ) można u nich zamówić wszystkie modele.
I jeszcze jeden drobiazg - nie wierzcie w opisy z aukcji o nadzwyczajnej dokładności wykonania - Polonez jest niestety jednym z gorszych modeli - najlepiej wyszedł zdecydowanie GAZ 69. Modele produkowane są oczywiście w ... Chinach...

Pozdr
Alien
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Kultowe Auta PRLu (IXO De Agostini) vs Allegro
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2009, 15:44:51 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Co to GAZa to mi się wydaje trochę za wysoki, ale może takie były. Jak dla mnie Warszawa jest bardzo ładna i Wartburg.

Kultowe Auta PRLu (IXO De Agostini) vs Allegro
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2009, 15:57:41 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
jesli chodzi o te autka to nie pierwszy przypadek jesli chodzi o allegro.To dobitny przyklad istoty kapitalizmu "znalezc glupszego od siebie"  :roll:  :wink:   a swojego PNa znalazlem dopiero w 4tym kiosku-coraz mniejszy naklad maja  :|
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Kultowe Auta PRLu (IXO De Agostini) vs Allegro
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2009, 17:38:16 pm »

Offline Piotrek#1923

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 831
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1.4_1.6_1.8
Ja nie kupuje. Kupie jak ludzią będzie to miejsce zajmowało  :wink:

Kultowe Auta PRLu (IXO De Agostini) vs Allegro
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2009, 17:42:46 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
No to w Poznaniu jest też ostatnio szał na kultowe modele w sklepach, ale to jakaś inna firma wypuściła. I bardzo ładne wg mnie są. Poloneza nie ma, ale jest DF i Maluch.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Kultowe Auta PRLu (IXO De Agostini) vs Allegro
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2009, 17:58:11 pm »

sobi

  • Gość
Oczywiście tak jak kolega Alien napisał. Każdy numer nawet pojedynczy można zamówić u wydawcy bezpośrednio. Nie ma z tym żadnych problemów. Z tego co rozmawiałem z ludźmi zajmującymi się tą dystrybucją jeśli wyniki sprzedaży będą zadowalające ( a na razie są rewelacyjne !!) nakład Kultowych Aut ma być wznowiony.
..pozdrawiam

Kultowe Auta PRLu (IXO De Agostini) vs Allegro
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2009, 18:06:46 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
To sa auta z PRL, a wiadomo jak w PRL bylo z jakoscia. I wzieli sabie to do serca.  :mrgreen: Przeciez tez auta nie mogly byc idealne  :P  :P
Ja tez kupilem sobie tego polda i dobrze, ze jest chociaz taki. A z daleka wyglada ok  :mrgreen:  :mrgreen:
to ja, byly Marcin#839

Kultowe Auta PRLu (IXO De Agostini) vs Allegro
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2009, 18:37:48 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Cytat: "-Marcin-"
To sa auta z PRL, a wiadomo jak w PRL bylo z jakoscia. I wzieli sabie to do serca.  :mrgreen: Przeciez tez auta nie mogly byc idealne  :P  :P
Ja tez kupilem sobie tego polda i dobrze, ze jest chociaz taki. A z daleka wyglada ok  :mrgreen:  :mrgreen:


-Marcin-, ja niedługo zaczynam pracę nad zdalnie sterowanym własnym modelem Poloneza. Będzie oparty o model TAMIYI, konkretnie Podwozie i aparatura modelu Forda Focusa :P
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Kultowe Auta PRLu (IXO De Agostini) vs Allegro
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2009, 19:04:08 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Szef mojej mamy kolekcjonuje auta z PRL-u ale w skali 1:1. To się nazywa pasja :D
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Kultowe Auta PRLu (IXO De Agostini) vs Allegro
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2009, 19:44:05 pm »

Eddek

  • Gość
Chcialem zbierac nawet te modele, ale jak zobaczylem jakosc wykonania to stwierdzilem, ze zaczekam na trzecia edycje, moze zleca ja tym chinczykom, co robili modele Ferrari dla Shella.

Kultowe Auta PRLu (IXO De Agostini) vs Allegro
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2009, 20:53:08 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Cytat: "BARTEK#1925"
Cytat: "-Marcin-"
To sa auta z PRL, a wiadomo jak w PRL bylo z jakoscia. I wzieli sabie to do serca.  :mrgreen: Przeciez tez auta nie mogly byc idealne  :P  :P
Ja tez kupilem sobie tego polda i dobrze, ze jest chociaz taki. A z daleka wyglada ok  :mrgreen:  :mrgreen:


-Marcin-, ja niedługo zaczynam pracę nad zdalnie sterowanym własnym modelem Poloneza. Będzie oparty o model TAMIYI, konkretnie Podwozie i aparatura modelu Forda Focusa :P

A to bedzie taki maly sterowaniec, ze nadwozie poloneza z "Kultowych aut prl" usiadze na tym podwoziu focusa, czy cale nadwozie bedzie hand made od zera?

Zastanawiam sie, czy nie kupic sobie drugiego malego polda do przerobek  :mrgreen:
to ja, byly Marcin#839

Kultowe Auta PRLu (IXO De Agostini) vs Allegro
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 04, 2009, 21:02:44 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Cytat: "-Marcin-"
A to bedzie taki maly sterowaniec, ze nadwozie poloneza z "Kultowych aut prl" usiadze na tym podwoziu focusa, czy cale nadwozie bedzie hand made od zera?


Nadwozie będzie od zera, głównie karton, szpachla, farba, itd.
Reszta jest od modelu TAMIYI o którym wyżej :wink:
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Kultowe Auta PRLu (IXO De Agostini) vs Allegro
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 04, 2009, 21:09:06 pm »

Offline Seba OBR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro (L-205) 1.8 16V
    • OBR Garages
jeden poldek na allegro z kolekcji kultowych aut prl-u sprzedał się za ponad 100zł z wysyłką!! przecież to niezgodne z prawem sprzedawać drożej niż podaje producent. to samo dzieje się z biletami na ważniejsze koncerty czy mecze

Kultowe Auta PRLu (IXO De Agostini) vs Allegro
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 04, 2009, 21:21:53 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "Seba OBR"
jeden poldek na allegro z kolekcji kultowych aut prl-u sprzedał się za ponad 100zł z wysyłką!! przecież to niezgodne z prawem sprzedawać drożej niż podaje producent. to samo dzieje się z biletami na ważniejsze koncerty czy mecze


Są ludzie którym sie tyłka z domu nie chce ruszac i skoro chcą tyle zapłacic to niech płaca i tyle. Widać stać ich na to. A jak komus nie pasuje to kto mu kazde licytować. Niestety mamy wolny rynek i jak ktoś coś wystawia za kwote duzo wyzszą i ktoś to kupuje i jest w stanie tyle za to zapłacić  to niestety ale ja tu nic nie widze niezgodnego z prawem.

 Kolejna sprawa to taka ze zawsze cena producenta jest ceną sugerowaną , i nie wazne czy producent sprzedaje za tyle czy tyle to zawsze sprezdac mozna za inną kwote.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Kultowe Auta PRLu (IXO De Agostini) vs Allegro
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 04, 2009, 23:17:50 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Cytat: "Seba OBR"
jeden poldek na allegro z kolekcji kultowych aut prl-u sprzedał się za ponad 100zł z wysyłką!! przecież to niezgodne z prawem sprzedawać drożej niż podaje producent.


A gdzie jest taki przepis? Zasada wolnego rynku jest taka, że ceny ustala  popyt i podaż.

Kultowe Auta PRLu (IXO De Agostini) vs Allegro
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 04, 2009, 23:22:39 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "utek"
Cytat: "Seba OBR"
jeden poldek na allegro z kolekcji kultowych aut prl-u sprzedał się za ponad 100zł z wysyłką!! przecież to niezgodne z prawem sprzedawać drożej niż podaje producent.


A gdzie jest taki przepis? Zasada wolnego rynku jest taka, że ceny ustala  popyt i podaż.

1 zasada handlu-towar jest warty tyle ile ktoś może za niego zapłacić

Kultowe Auta PRLu (IXO De Agostini) vs Allegro
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 05, 2009, 00:02:44 am »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Dokladnie. Poza tym nawet jesli na produkcie producent podaje sugerowaną cenę - np batonik na którym pisze jak wół 0,99zł - sprzedawca wcale nie ma obowiązku się tego trzymac, może wyznaczyć cenę jaka chce.

Kultowe Auta PRLu (IXO De Agostini) vs Allegro
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 05, 2009, 10:27:50 am »

Offline Seba OBR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro (L-205) 1.8 16V
    • OBR Garages
no dobra, a jeśli chodzi o bilety na koncerty czy mecze? na allegro również sprzedawane są drożej, na skutek czego blokowane są potem konta i trzeba zapłacic kare. poza tym jest coś takiego jak podatek dochodowy, który się płaci wtedy gdy sprzedamy coś za drożej niż kupiliśmy

Kultowe Auta PRLu (IXO De Agostini) vs Allegro
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 05, 2009, 10:39:37 am »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
o ile się nie mylę mają się prawo doczepić jeśli na wejściówce nie ma ceny (bilety były rozdawane w ramach promocji itp) była taka sprawa z biletami na Stinga które można było dorwać będąc klientem Orange.
Otwierając ten topic chcialem tylko zwrócić uwagę że te modele można kupić też za ludzkie pieniądze - to że ktoś chce wydać 100zł za kiepawy model to już jego sprawa 8)
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Kultowe Auta PRLu (IXO De Agostini) vs Allegro
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 05, 2009, 12:49:56 pm »

Arnold

  • Gość
Chłopaki, na stronie producenta nie widzę Poloneza, jest 6 aut z numerów archiwalnych, ale Poldka niet :( To była jakaś inna seria czy jak?