Autor Wątek: Wymontowanie modułu nagrzewnicy z pluszaka  (Przeczytany 2075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wymontowanie modułu nagrzewnicy z pluszaka
« dnia: Styczeń 11, 2009, 01:01:07 am »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
Witam panowie..

Musze wymienić nagrzewnice w pluszaku, mam cały moduł ten środkowy bez wentylatora... Chce wymienić do całego bez przekładania nagrzewnic. Jest ktoś w stanie opisać mi co i jak po kolej musze wykręcić żeby go wyciągnąć z pod deski i zamienić na ten ze sprawna nagrzewnica??? Wiem ze musze wyciągnąć schowek i zdemontować środkowa konsole....Oczywiście chodzi o ogrzewanie pluszakowe na podciśnienie...




Mateo
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Wymontowanie modułu nagrzewnicy z pluszaka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2009, 06:56:10 am »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Najlepiej, po zdemontowaniu schowka, środkowej konsoli zdemontować deskę (całą górę). Uzyskasz dobry dostęp do całego modułu. Poza tym wielkiej filozofii tam nie ma. Odkręcasz po kolei wszystkie nakrętki jakimi jest połapałny cały moduł. Wentylator z tego co pamiętam zostanie w samochodzie z drugą częścią modułu (tą za schowkiem). Najwięcej zabawy możesz mieć z demontażem przewodów wodnych od nagrzewnicy. Po iluś latach lubią się zapiec i nie schodzą tak łatwo. Po odkręceniu modułu i zdjęciu przewodów musisz pokombinować jak wyjechać z całym modułem na zewnątrz. Generalnie sprawa nie jest szczególnie trudna, tylko nie rób tego na mrozie bo akurat wymiana nagrzewnicy wymaga trochę cierpliwości i jest wiele plastików do połamania. Nie odpinaj pojedynczo przewodów podciśnienia, tylko zdejmij sobie kostkę tuż za panelem. Jeśli nowy moduł masz razem z przewodami to nie masz problemu. Zanim złożysz konsolę środkową do końca po wymianie, sprawdź czy panel sterowania przestawia Ci wszystkie siłowniki . U mnie było tak, że miałem w nowym module uszkodzone te zaworki na przewodach podciśnienia i nie chciało mi podawać powietrza w położeniu na nogi, a na kratki przestawiało wieki. Dopiero przełożenie zaworków ze starego modułu załatwiło sprawę.
Pomóżmy Jackowi!

Wymontowanie modułu nagrzewnicy z pluszaka
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2009, 09:33:43 am »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
MichalSW wiesz na szroicie z ktorego mam caly modol, wytarabanili mi go z auta bez rusznia gornej czesci konsoli, wiec pewnie wyjdzie on bez wiekszych problemow.. Tylko zastanawaim sie jak. bo niechce nic polamac.

Kiedys probowalem to zrobic ale nieudalo mi sie. Odkrecilem wszystkie sroby, ale nie chcial wyjsc a nie wyciagalem go na chama zeby nie polamac mocowan....
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Wymontowanie modułu nagrzewnicy z pluszaka
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2009, 15:20:08 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Chcesz zakładać nagrzewnicę ze szrotu? Masz pewność, że nie leje, albo że grzeje lepiej niż Twoja stara nagrzewnica? Tak spytam-ile dałeś na szrocie za nagrzewnicę z modułem? Druga sprawa - na pewno wyjęcie górnej części deski ułatwia zadanie, jest lepszy dostęp do mocowań. Przynajmniej nie trzeba robić w bardzo nienaturalnej pozycji.
Pomóżmy Jackowi!

Wymontowanie modułu nagrzewnicy z pluszaka
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2009, 15:48:12 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
nie do konca ze szrotu... dostalem ja rok temu od zajomego ktory potrzebowal 2 silowniki podcisnieniowe po tym jak mu sie wlamali do auta kradnac radio rozwalili cala deske srodkowa i urzadzenie sterujace ogrzewaniem, nagrzewnica jest sprawdzone kompresorem nie puszcza, byla profilaktucznie plukana goracym octem i tez nie ma szlamu wiec napewno bedzie lepsza od mojej. po tym jak obadalem modul jest on przykrecony do belki poprzecznej na 1 srobe i na 2 wkrety od spodu, najwiekszym problemem bedzie chyba z wyciagniecie go bez wyciaganie modulu z wentylatorem, jesli sie nie uda to go wyciagne a jak nie to wykrece wentylator... moze nawet dzis zaczne rozbiorke, porobie pare fotek co i jak....

[ Dodano: 13 Sty 2009 21:09 ]
i wymienil gadzine bylo troche zabawy ale w 4 godziny sie uwinolem :)

po zdemintowaniu schowka i konsoli centralnej, wykrecilem wentylator, wymontowalem modul nagrzewnicy bez sciagania deski... ale do wsadzenia jej spowrotem musialem niestety wyciagnac deske :( poskladalem do kupy, ale w wentylatorku zostal mi jakis paproch i slychac jak sie ociera o wentylator moze go wydmucha a jak nie to wyciagne go :P

[ Dodano: 14 Sty 2009 13:31 ]
kilka fotek z demolki :)











[ Dodano: 14 Sty 2009 13:57 ]










[ Dodano: 14 Sty 2009 14:03 ]
a tak wygladalo to co wyplynelo z nagrzewnicy  :roll:

Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Wymontowanie modułu nagrzewnicy z pluszaka
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2009, 14:52:09 pm »

Offline Maxiu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro MR 91
Napisz artykuł.
FSO Polonez Caro 1.6 k16 :) lpg 92' L-46
4 elektryczne szyby , wspoma, lusterka elektryczne, podgrzewane, IG Standard podgrzewane, podłokietnik
były #1935