Autor Wątek: Regulacja sprzęgła  (Przeczytany 2752 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Regulacja sprzęgła
« dnia: Lipiec 15, 2004, 23:24:05 pm »

Lodówa#1826

  • Gość
Ostatnimi czasy odczułem że sprzęgło bierze strasznie z góry. Jest to bardzo wkurzające przy ruszaniu bo albo szarpnie albo silnik wyje a ja chcąc uniknąć szarpnięcia ruszam jak stary kapelusznik!! To bardzo mnie wkurza.
Mam zamiar wyregulować sprzęgło i teraz mam pytanie gdzie się to robi?? Z prawej strony silnika widzę chyba linkę sprzęgła ale czy to ona?? Jeśli tak to bez wtargnięcia pod auto ani rusz... Gdy chcę aby sprzęgło brało z niższego położenia to musze odkręcić śrubę czy tak i czy musze mieć klucz(jak tak to jaki) czy może w plusie robi się to palcami jak w uno 900?? Dziękuje i pozdrawiam

Regulacja sprzęgła
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2004, 13:25:41 pm »

Wydra707

  • Gość
Pod samochodem, z lewej strony skrzyni biegów (mniej więcej na wysokości początku przednich drzwi) kończy się linka od pedału. Połączona jest z dŹwignią wychodzącą ze skrzyni biegów. Końcówka linki jest gwintowanym prętem przełożonym przez otwór w dŹwigni. Na pręcie są dwie nakrętki - kulista, regulacyjna i zwykła, kontrująca. Wkręcając je odpowiednio regulujesz długość linki (krótsza linka - pedał wyżej). O ile pamiętam, wystarczają do tego dwa klucze płaskie 13 i coś do posmarowania gwintu. Nie zapomnij zakontrować nakrętek po regulacji.

Uwaga: podnoszenie się sprzęgła może być spowodowane zużyciem tarczy sprzęgła.

Pozdrawiam
Paweł Rajewski

Regulacja sprzęgła
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2004, 14:35:46 pm »

Lodówa(nie zalogowany)

  • Gość
Dzięki :)

Regulacja sprzęgła
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 17, 2004, 11:14:18 am »

Bardos#779

  • Gość
Regulacja sprzegla w Poldku polega tylko na tym ze za pomoca nakretki na koncu linki przy skrzyni biegow reguluje sie dlugosc linki tak aby pedal sprzegla byl na tej samej wysokosci co pedal hamulca. Nic wiecej zrobic i wyregulowac sie nie da.
Luzu zadnego sie nie reguluje, gdyz ustawia sie on samodzodzielnie. Jezli wiec peadly hamulca i sprzegla sa na tej samej wysokosci a sprzeglo "zle bierze" to jest oznaka ze cos sie z nim dzieje, np. peka sprezyna talerzowa albo juz pada tarcza.