Autor Wątek: Radio i glosniki-nisko budzetowo  (Przeczytany 38659 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« dnia: Styczeń 22, 2009, 17:41:57 pm »

Offline Pawel.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 279
W aucie mam obecnie radio Toyota ktore jest tylko i wylacznie radiem, nie jest nawet na kasety...
Chcial bym wrzucic jakis niedrogie, a wrecz tanie radyjko tak aby jakos gralo po prostu. Znalazlem cos takiego: http://www.allegro.pl/item534502921_denver_cad_490_nowka_cd_mp3_sd_usb_iso_rds.html

A co do glosnikow... sa seryjne Tonsil chyba, obecnie sa 2 z przodu i 2 z tylu... Tez chyba przydalo by sie je zmienic... Sa jakies niedrogie jakos grajace glosniki ktore wejda w miejsce seryjnych bez wiekszych przerobek?
328i

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2009, 17:54:18 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
W miejsca seryjnych w półce wchodzą praktycznie każde, a jeśli będzie potrzeba powiększyć otwór to wystarczy tylko ostry nożyk do tapet.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2009, 18:00:13 pm »

Offline Pawel.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 279
A jest sens ladowac byle jakie glosniki w polke z tylu? czy lepiej kupic lepsze na przod?
328i

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2009, 18:05:35 pm »

Offline Piotrek#1923

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 831
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1.4_1.6_1.8

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2009, 18:07:51 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Kwestia tego co kto lubi, napewno wszyscy będą Ci polecać zrobienie paneli i wsadzenie 16 w drzwi z przodu oraz darowanie sobie półki. Ja osobiście mam głośniki w półce bo często wożę pasażerów z tyłu i chcę żeby mogli poza basem ze skrzyni posłuchać też innych dźwięków.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2009, 18:12:56 pm »

Offline Pawel.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 279
Paneli robic nie bede bo chce zostawic oryginalne wnetrze.
A co do radia, wolal bym kupic nowe radio bo wiadomo jak to jest z kupnem uzywanego...
328i

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 22, 2009, 18:14:05 pm »

Offline Piotrek#1923

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 831
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1.4_1.6_1.8
Pawel., ja kupiłem radio z pudełkiem, instrukacja obsługi, zmieniarką i papierami, dokupiłem pilota na kierownice, pasek do tego pilota i do tej pory śmiga bezproblemowo :)

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 22, 2009, 18:14:30 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
do Atu w tylniej pólce jak najbardziej. w Caro jest mocno średnio. w twoim wypadku 2 większe głosniki w tylniej pólce dadzą dobry efekt. można wsadzić dobrej jakości 10 w przednie drzwi- pomaga
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 22, 2009, 18:17:44 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Cytat: "Zoltanno#1930"
można wsadzić dobrej jakości 10 w przednie drzwi- pomaga

Nasuwa się pytanie jakie konkretnie bo mnie też czeka ten zabieg :?:
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 22, 2009, 18:23:27 pm »

Offline Pawel.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 279
328i

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 22, 2009, 18:38:02 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Mr.D, ja miałem z przodu głosniki Magnat 2-drożne niby 70 wat. różnica zauważalna była, nawet w basie, sopran oczywiście dużo lepszy. to wszystko w porównaniu do seryjnych Tonsili. kosztowały 70zl.

Pawel., te co podałeś są odseparowane więc może być jeszcze lepiej niż na moich Magnatach. firma podobno może być. ja bym nawet zaryzykował.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 22, 2009, 19:19:34 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Jak radyjko ma być nowe i tanie to ja ostatnio widziałem w sklepie Grundiga który miał tylko radio i USB. W sumie pendrive niedługo tańszy niż CD :P  I taka przyjemność kosztowała 89 zł. 2 lata gwarancji.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 22, 2009, 19:45:42 pm »

Offline Pawel.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 279
Musze podjechac do byle sklepu i zobaczyc czy cos maja


Matucha wlasnie cos takiego bylo by dla mnie idealne  :D
328i

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 22, 2009, 19:48:22 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Niech was tęka broni przed kupowaniem jakichś tandetnych radioodtwarzaczy.
Lepiej jakiś starszy model dobrej firmy, np taki pioneer
http://www.allegro.pl/item535505999_pioneer_deh_2920mp_mp3_wma_mosfet_50wx4_wawa.html


To raz, w kwestii głośników żadnych 2 drożnych trójdrożnych i żadnych jajowatych głośników w półke.

Do przednich drzwi pasuja głośniki 13cm bez żadnych wiekszych przeróbek. Jakaś średniotonówka ale JEDNODROŻNA ! Do tego jakieś małe cykacze w słupki.

A co do tyłu i tylnej półki.
Ja w bagażniku woże dwie 25W kolumny unitry z 16cm głośnikiem niskotonowym i cykaczem.
Efekt jest o niebo lepszy niż jakieś daremne jajka w półce ktora lata na wszystkie strony.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 22, 2009, 20:10:28 pm »

DOMAN

  • Gość
Ja także bym inwestował w radio albo z usb albo z czytnikiem kart a najlepiej gdyby miało i to i to :D Chociaż brak czytnika kart w radiu da sie obejść jak się ma gniazdo USB  :)  Płyty CD to już moim zdaniem przeżytek (jeśli chodzi o car audio) zwłaszcza przy obecnych cenach pamieci flash i radyjek samochodowych wyposażonych w odpowiednie wejścia i czytniki. Pendrive lub karta zajmuje nieporównywalnie mniej miejsca a do tego dochodzi możliwość wielokrotnego zapisu i kompatybilność z innymi urządzeniami (typu nawigacja, palmtop)!
Ja ze swojej strony nie mogę polecić  radia KENWOOD KDC-W3041A. Jakość dzwięku słaba, jakość wykonania także pozostawia wiele do życzenia (po pół roku użytkowania zresztą niezbyt intensywnego powypadały mi śrubki z tyłu panela mimo że nigdy z nim sie nie siłowałem), układ pokręteł i przycisków taki sobie, ale wielofunkcyjne pokrętło głośności którym chcąc zmienić natężenie dźwięku zmienia sie przypadkiem poziom basów czy sopranów jest dobijające, nie wspominając o menu i jego funkcjach poukrywanych w kombinacjach klawiszy :(

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 22, 2009, 20:25:48 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Cytat: "Stingerek"
A co do tyłu i tylnej półki.
Ja w bagażniku woże dwie 25W kolumny unitry z 16cm głośnikiem niskotonowym i cykaczem.
Efekt jest o niebo lepszy niż jakieś daremne jajka w półce ktora lata na wszystkie strony.

w caro zgadzam się, w atu jest wszystko w porządku
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 22, 2009, 20:35:11 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Chyba że ktoś wykona sam półkę z grubej sklejki i w miare solidnie przytwierdzi do reszty samochodu

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 22, 2009, 20:40:59 pm »

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 22, 2009, 20:46:58 pm »

Piotrekk

  • Gość
wybacz ale dla mnnie to smieszne kupować badziewie typu alphard i boszmann lub inne tego typu rzeczy i tak kiedyś kupisz coś lepszego...
Cytuje: "W aucie mam obecnie radio Toyota ktore jest tylko i wylacznie radiem, nie jest nawet na kasety...
Chcial bym wrzucic jakis niedrogie, a wrecz tanie radyjko tak aby jakos gralo po prostu "

jak ma tylko grać to po kija ci nowe radio?? I nie przesadzajmy że jakaś 10cm daje lepszy bas od drugiej dziesiatki...  :mrgreen: jak już naprawde nie masz na co wydać to wspomoóż jakaś fundację...

Pioneer dobra firma :mrgreen: ?? chyba w reklamie bo w caraudio akurat nie...

To moje zdanie.

Radio i glosniki-nisko budzetowo
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 22, 2009, 20:56:35 pm »

Offline Pawel.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 279
Cytuj (zaznaczone)
wybacz ale dla mnnie to smieszne kupować badziewie typu alphard i boszmann lub inne tego typu rzeczy i tak kiedyś kupisz coś lepszego...


No akurat do Poldka nic lepszego wrzucac nie bede


Cytuj (zaznaczone)
jak ma tylko grać to po kija ci nowe radio?? I nie przesadzajmy że jakaś 10cm daje lepszy bas od drugiej dziesiatki... :mrgreen: jak już naprawde nie masz na co wydać to wspomoóż jakaś fundację...


Po co mi nowe radio? Chcę aby radio odtwarzalo mp3, w radiu ktore mam obecnie nie mam nawet kaset tak wiec odpada tez mozliwosc podlaczenia mp3... Dla tego chce wlasnie zmienic
Mysle ze mimo jakims fanem super brzmienia nie jestem to zauwazyl bym roznice pomiedzy starymi ledwo dzialajacymi glosnikami a nowymi...


Czekam jeszcze na kolejne opinie
328i