Autor Wątek: Rejestracja wideoradarem a przepisy prawne  (Przeczytany 3115 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rejestracja wideoradarem a przepisy prawne
« dnia: Luty 05, 2009, 09:14:39 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
A po co policje lepsze auta, skro i tak nie będą mogli ich wykorzystywać?

Przykładem może być policjant z Bydgoszczy, któremu odebrano prawo jazdy i wlepiono grzywnę, za przekraczanie prędkości.

Policjant był kierowcą nieoznakowanego pojazdu z wideoradarem. Jak się okazuje, podlegał tym samym restrykcją, co piraci których ścigał.


Kocham ten kraj.

Rejestracja wideoradarem a przepisy prawne
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2009, 11:17:55 am »

Offline Konrad

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Mężczyzna
Dopóki nie prowadzi pościgu, a porusza się drogą publiczną bez włączonych sygnałów, to powinien jechać zgodnie z przepisami.
FSO - trzy literki - miliard emocji :D

Polonez Atu '96 1.6 OHV/1.8 K16    01.2008 - 07.2014
Skoda Felicia '98 1.6 8V                  03.2014 - 08.2015
Mazda 626 '00 2.0 16V                   09.2015 - ?

Rejestracja wideoradarem a przepisy prawne
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2009, 11:47:55 am »

Offline Mynx

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
U mnie po mieście policja jeździ ile chce i jak chce. Światła czasami włącza, czasami nie. O prędkości nawet nie wspomnę. Lewy pas zawsze do nich należy. Utek nie znam kulisów, ale raczej nie odebrali mu prawka za prowadzenie pościgu... W tym kraju nie ma ludzi wyjętych spod prawa i tak ma być. Nie wiem dlaczego policjant miałby podlegać innemu prawu niż reszta obywateli. Może napiszmy oddzielne kodeksy - dla równych i równiejszych. Bycie policjantem nie oznacza całkowitej samowolki i kozaczenia na drodze, tylko świecenie przykładem (pod względem przestrzegania prawa), przynajmniej tak powinno być
Polonez - just drive and relax....

www.histmag.org - portal nie tylko dla humanistów

Rejestracja wideoradarem a przepisy prawne
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2009, 11:49:40 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
No właśnie. Wiec stosowanie wideoradarów jest bezcelowe.


Pora może zmienić przepisy. Bo dlaczego policjant chcący wykonywać swoje obowiązki ma dopłacać do interesu?

Rejestracja wideoradarem a przepisy prawne
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2009, 11:53:29 am »

Offline Mynx

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
Czyli chcesz mi powiedzieć, że złapali policjanta, który prowadził pościg i zabrali mu prawko? Czy po prostu miał w aucie fotoradar i myślał, że to go zwalnia z przestrzegania przepisów? Czy też nie wiesz i bulwersujesz się jakimś niusem z brukowej gazety albo portalu internetowego?

Tak, jak najbardziej, dopiszmy do kodeksu drogowego na końcu jedno zdanie - "Wszystkie powyższe przepisy nie obowiązują policjantów." :roll:
Polonez - just drive and relax....

www.histmag.org - portal nie tylko dla humanistów

Rejestracja wideoradarem a przepisy prawne
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2009, 12:03:46 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
W Gostyniu w Wielkopolsce nieoznakowane Mondeo przeżyło niecały miesiąć :P
Ścigali faceta Mercedesem, chcieli żeby więcej punktów nałapał i jak skręcał w lewo to wjechali mu w bok. Z racji, że Mondeo nie miało AC to policjant musiał pokryć 50% kosztów naprawy.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Rejestracja wideoradarem a przepisy prawne
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2009, 12:06:19 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Gościu jeździł w wideoradarem, za klientem nazwijmy go w ten sposób. A żeby mógł dokonać zatrzymania, trzeba mieć pomiar z iluś tam metrów przejazdu. Prawdopodobnie chwycił go fotoradar, pewnie nie jeden raz. Policjant podległ tej samej karze, co klienci których zatrzymywał za przekraczanie prędkości. A dowodami w sądzie były nagrania z rejestratora zamontowanego w aucie policyjnym. Nagrania obciążały zarówno klienta jak i policjanta.

Ja nie pisze o przypadku, gdzie policjant bez celu przekraczał prędkość, ale gdzie wykonywał czynności służbowe. A wierz mi, ciężko jest zatrzymać gościa prującego 140km/h jadąc za nim 90km/h.

Rejestracja wideoradarem a przepisy prawne
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2009, 12:11:11 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
utek, w przypadku o którym ja pisze było to już prawie 3km.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Rejestracja wideoradarem a przepisy prawne
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2009, 17:40:12 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Dawno temu opisano jak to gość przejechał na czerwony i za nim puścili się wpościg poliacjanci radiowozem oznakowanym ale zapomnieli włączyć sygnałów i świateł do tego potrzebnych.Sprawa w sądzie i świadkowie zeznali,że policjanci się tak zachowali.No i zostali ukarani za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym,  a pozatym nie mieli prawa gonić kierowcę sami łamiąc przepisy.

Rejestracja wideoradarem a przepisy prawne
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 05, 2009, 17:58:47 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Trzeba może puścić wodze fantazji, ale z psychologicznego punktu widzenia to im więcej radiowozów tym bezpieczniej i niech to będą nawet polonezy.I zrobić jak we włoszech parę lat temu jak młodzież zaczeła szaleć na autostradach.Nikt ich tam nie ganiał policyjnymi autami.Stawiano radiowóz z policjantami z karabinami maszynowymi.Jak taki gówniarz się nie zatrzymał na podany znak to szła za nim seria.Po protestach w gazetach i pokazaniu martwych kierowców ścigaczy szybko się  młodzierz uspokoiła bo wiedzieli,że  to nie przelewki.A zabito raptem 7 młodzieńców którzy mieli zabawę jak jechali pod prąd na autostradzie.I tak ma być ,jak w USA,policjant daje znak do zatrzymania to stajesz bo inaczej padną strzały lub zostaniesz zepchnięty z drogi.Młodzi nie pamiętają ale właśnie kiedyś na mieście wieczorową porą można było spotkać, jadąc z jednego krańca miasta na drugi,parę radiowozów polonezów i pewne byłoze któryś cię zatrzymał i spytał grzecznie kdzie jedziemy itp.Ale był spokój.A dziś mają super samochody a bandytyzm coraz większy.,

Rejestracja wideoradarem a przepisy prawne
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 06, 2009, 07:24:37 am »

Offline Mynx

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
Dlatego najlepiej wszystkich powybijać :roll:  Tak jak Stalin powiedział - "Największe problemy stwarzają niektórzy ludzie, dlatego najłatwiej ich likwidować. Nie ma człowieka, nie ma problemu." Zastanów się co Ty w ogóle piszesz... Chcesz strzelać do ludzi na ulicach?! Chyba za bardzo poprzedni ustrój Ci odpowiadał...
Polonez - just drive and relax....

www.histmag.org - portal nie tylko dla humanistów

Rejestracja wideoradarem a przepisy prawne
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 06, 2009, 08:33:30 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jasne ze strzelać. Na dzisiejsze łajdactwo na świecie nie ma innego sposobu.

Rejestracja wideoradarem a przepisy prawne
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 06, 2009, 09:42:51 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
JA też mam czesto ochote zajechac droge wywlec na asflat i spuscić taki wp.... ni ejednemu oszołomowi za kółkiem, ze wizja strzelania do idiotów wydaje się całkiem rozsądnym wyjściem.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Rejestracja wideoradarem a przepisy prawne
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 06, 2009, 12:04:04 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Cytat: "mareks#1181"
Sprawa w sądzie i świadkowie zeznali,że policjanci się tak zachowali.No i zostali ukarani za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, a pozatym nie mieli prawa gonić kierowcę sami łamiąc przepisy.

I co sie dziwic jak taki mamy narod? Kierowca pojechal na czerwonym, policja postanowila go zatrzymac, a ludzie potwierdzaja w sadzie ze to policja nie wlaczyla sygnalow.. Paranoja.. Jak widze jak policja zatrzymuje jakiegos idiote jadacego na czerwonym to mam ochote im za to pogratulowac, a nie zastanawiac sie czy sami nie jechali za szybko scigajac pirata..
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Rejestracja wideoradarem a przepisy prawne
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 06, 2009, 18:01:03 pm »

Offline brudny#1924

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 854
  • Płeć: Mężczyzna
  • Grzegorz
    • Fiat 125p 1.5c 1987 Volvo V70 2.4T 2001
Mynx, wyluzuj.pomyśl logicznie równie dobrze tych siedmiu młodych ludzi może zabić nie tylko siebie ale i 20 innych osob,więc co gorsze ?? 7 czy 27 ofiar :?: a ja mysle ze nawet nie to ze strzelac zeby zabijac ale jakos nie wiem po nadwoziu czy cos..
"wtedy stworzył Bóg FSO i zobaczył,że jest dobre":D
Cytat: Zoltan#1930
O!jest Ten Co Śpi Na Stojąco :)
Fiat 125p 1.5c 1987
Volvo V70 2.4T 2001
Peugeot 508 2.0 2013
Peugeot 308 2.0 2015

Rejestracja wideoradarem a przepisy prawne
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 06, 2009, 18:30:08 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Jak ktoś wymaga poszanowania prawa od innych i ich za to ściga to sam również musi je przestrzegać nawet podczas pościgu.Bo żeby radiowóz mógł brać udział w pościgu to musi mieć właczone jednocześnie i koguty i sygnały dzwiękowe.I własnie wtedy inni uczestnicy drogi maja obowiązek ustapić mu przejazdu.Tak jest napisane w kodeksie drogowym.