Autor Wątek: wyskakujacy drugi bieg  (Przeczytany 1716 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wyskakujacy drugi bieg
« dnia: Luty 12, 2009, 15:03:53 pm »

Offline bisz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 342
    • http://marekd.chrobry.pl
Pojawil sie taki uciazliwy problem zwlaszcza podczas zimowych driftow :)
Wyskakuje 2 bieg. Dzieje sie to przy szybkim puszczaniu sprzegla na 2-ce lub na wybojach. Jest za to odpowiedzialna konkretnie jakas czesc ktora idzie dostac gdzies ? Czy mam zaczac szukac na szrocie nowej skrzyni?

wyskakujacy drugi bieg
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2009, 21:19:55 pm »

lisu

  • Gość
Witam ja mam taki sam problem w swoim kombi. Pamiętam że w poprzednim fiacie miałem to samo i okazało sie po rozebraniu skrzyni że poluzował sie wodzik ale nie jestem pewien czy to było przyczyną ponieważ nie składałem już skrzyni wsadziłem drugą i było ok. :D

wyskakujacy drugi bieg
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2009, 15:05:56 pm »

Grzesiek

  • Gość
Z tego co pamiętam wyjdzie taniej kupić 2 gą skrzynie niż to naprawiać wyszło mi z głowy jak to się nazywało

wyskakujacy drugi bieg
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2009, 19:41:43 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Się powtórzę się znowu się, że wystarczy się zapoznac się z cenami tych skrzyń. Zaczyna się od 50 zł. Za 100 już dostajesz gwarancję. Wymiana jest dośc prosta jeśli używasz kanału. Naprawa jednego elementu w skrzyni nie gwarantuje, że za tydzień/miesiąc/pół roku nie zepsuje się znowu coś innego/inny wodzik/synchronizator. Kapitalny remont jest kosztowny bardzo. Po takim remoncie masz super skrzynie więcej wartą od samochodu a po roku zmieniasz auto i oddajesz super skrzynie komuś właściwie darmo albo jedzie do huty. Można też jak ktoś jest fanatykiem z dużą ilością wolnego czasu stale coś komuś naprawiac za free albo przekładac te super wyremontowane elementy do kolejnego pojazdu (Tylko do BMW nie pasuje)  :mrgreen:
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

wyskakujacy drugi bieg
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2009, 21:42:22 pm »

iwan

  • Gość
Kupic druga skrzynie i wymienic. Mialem to samo, za pare tygodni wogole nie wbijesz dwojki, bo zamiast tego poczujesz tylko okrutne wibracje na drazku od zgrzytow w skrzyni. Wymiane mozna bez problemu przeprowadzic rowniez na lewarku. Wystarcza kobylki, drewniane kolki lub cokolwiek zeby podniesc tylko troche wyrzej auto z jednej strony zeby pozniej wczolgac sie z nia na brzuchu i osadzic hehe.

wyskakujacy drugi bieg
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2009, 11:32:43 am »

Offline bisz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 342
    • http://marekd.chrobry.pl
Spoko, akurat moja skrzynie juz 2 razy dzwigalem, z czego raz przy wymianie silnika wiec akurat wiem czym to pachnie i jak to sie robi... No ale ok. To chcialem uslyszec, czyli szukac innej. Choc te chetnie dla sportu i poszerzenia wiedzy rozebralbym z ciekawosci i zobaczyl co tam w niej nie gra.