Autor Wątek: Sprzęt Peiying  (Przeczytany 8960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sprzęt Peiying
« dnia: Luty 26, 2009, 18:14:14 pm »

Offline Gandziorz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 401
Witam,
Jako że od około roku używam sprzętu tej marki podzielę się opinią.
Posiadam od tej firmy następujące rzeczy:
1) wzmacniacz PY-4B02R
2) głośnik basowy PY-BL300A10
3) głośniki 13cm PY-AY520CA1

Posiadałem jeszcze tweetery ale źle podłączyłem i z mojej winy się spaliły.

No więc zacznę od wzmacniacza.
Pomimo że nie jest on super klasy to daję radę. Napędza on mi dwa głośniczki + skrzynkę.
Jego zaletą jest to że można go mostkować i wtedy uzyskujemy ok. 120W rms na kanał.
Nie słychać jakichkolwiek załamywań. Dobrym gadżetem bo tak to nazwie jest pilot basu, nie trzeba lecieć do tyłu skręcać tylko schowanym pilocikiem skręcić i już nam nie wali.
Gdybym miał jeszcze raz go kupić to nie wahałbym się.

Teraz głośnik basowy.
Zanim stworzyłem skrzynkę to musiałem pomeilować trochę do nich po dane do obliczenia litrażu. Kiedy już skrzyneczkę stworzyłem to elegancko wmontowałem podpiąłem kabelki i załączyłem. Muszę szczerze przyznać że obawiałem się shitu a tu nawet całkiem całkiem miło mnie zaskoczyło. Głośnik ma duży skok, a bass jest dość głęboki. Przede wszystkim nie jest to zwykłe walenie młotkiem. Jest to głośniczek dwucewkowy, napędzany jest wzmakiem w mostku i do niego wędruje tylko 120W rms. Prawdopodobnie kupię do niego inny wzmak. Dla mnie ten głośniczek w zamkniętej budzie starczy.

I teraz małe midbasowe głośniczki.
Heh, tutaj to się załamałem. Pomimo masywnego wyglądu, dużego magnesu to te głośniczki to lepiej wyglądają niż grają. Kiedy tylko chcę trochę je podkręcić pod lekki bas to już tylko dudnią, słychać tylko ruch powietrza, wielki szum i nic więcej. Sądziłem że będą lepsze, teraz są bo co z nimi zrobię.

Tak więc podsumowując kupując w przyszłości wzmaka chyba znów sięgne po peiyinga, jak chodzi o głośniki basowe to też bym się nie wachał. Ale jak chodzi o głośniki mniejsze to napewno nigdy w życiu drugi raz nie kupię.
Chciałem na początku kupić radio tej firmy ale bałem się i kupiłem pionnera z którego jestem bardzo zadowolony.

Sprzęt Peiying
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2009, 18:49:34 pm »

Arturo997

  • Gość
Bez urazy Gandziorz, ale jak ja kupowałem sprzęt to nawet nie oglądałem sprzętu Peiying.. jakoś mnie on nie przekonuje.. Dobrze że wzmak i basowy dobrze u Ciebie gra ale ja raczej bym tego nie kupił :P A co do "pilota basu" to ja nie mam tego problemu bo mam sterowanie subem w radiu ;)

Sprzęt Peiying
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2009, 18:57:35 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Cytat: "Gandziorz"
Dobrym gadżetem bo tak to nazwie jest pilot basu, nie trzeba lecieć do tyłu skręcać tylko schowanym pilocikiem skręcić i już nam nie wali.

W dobrym radiu takie regulacje masz też poprzez interfejs samego radia.

Cytat: "Gandziorz"
Muszę szczerze przyznać że obawiałem się shitu a tu nawet całkiem całkiem miło mnie zaskoczyło. Głośnik ma duży skok, a bass jest dość głęboki. Przede wszystkim nie jest to zwykłe walenie młotkiem.

Odsłuchiwałeś pod resztą sprzętu jakieś inne skrzynie i głośniki by mieć dobre porównanie?
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Sprzęt Peiying
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2009, 22:12:11 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
reklama mowi sama za siebie... "prawie jak pioneer" :D

coś jak Lech czy Heineken "prawie jak piwo" a powinno stać w supermarkecie na półce między Kubusiami :D

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Sprzęt Peiying
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2009, 09:21:04 am »

Offline Seba OBR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro (L-205) 1.8 16V
    • OBR Garages
ja nie mówie, że Ty tak robisz. Co do tego blaupunkta to jest daremny tak jak i ten wzmacniacz, więc sprzęt tej samej może nawet gorszej klasy porównywałeś. A co 30 głośników w aucie to mam znajomego, który w maluchy ma subwoofer, głośnik 25cm pod kanapą, w drzwiach 10cm, pod maska 25cm, radio dvd firmy dvd :D no i wzmacniacz czterokanałowy jbl. najlepsze jest to, ze basu tam nie słychać:D

Sprzęt Peiying
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2009, 11:06:20 am »

pianek89

  • Gość
Peiying, nosz kurde rozumiem ze nie ktorzy szukaja oszczednosci na sprzecie car audio, ale az tak. Wole juz swoj zestaw Magnata, ktory i tak idzie na wymianke na JBL.
Odwolujac sie do tego co napisal Seba OBR, to tez znam podobnego typka z takim  nieco podobnym zestawem w maluszku.

Sprzęt Peiying
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2009, 11:31:22 am »

Offline Gandziorz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 401
Jak chodzi o peiyinga, to poczytajcie opinie na elektrodzie.
Wszyscy co mają są zgodni, wzmacniacze robią porządne np. monobloki za ~300zł.

Sprzęt Peiying
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2009, 14:10:26 pm »

Arturo997

  • Gość
Seba OBR, ma racje ten blaupunkt to badziew jakich wiele xd a co do dobrych wzmacniaczy to mozecie sie smiac z mojego 4 kanalowego wzmaka no-name 1200w (tak bynajmniej na nim pisze :P) ale nie jedna osoba juz mi mowila ze najpierw mnie slychac a pozniej widac :P a jeszcze kondensatora nie mam xD i sub bedzie lepszy :P

Sprzęt Peiying
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2009, 16:18:22 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Cytat: "Arturo997"
ale nie jedna osoba juz mi mowila ze najpierw mnie slychac a pozniej widac :P

Mnie też najpierw słychać, potem widać ale to o niczym nie świadczy.

Cytat: "Arturo997"
a jeszcze kondensatora nie mam xD

I nie kupuj, chyba że lubisz wyrzucać pieniądze w błoto.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Sprzęt Peiying
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2009, 17:14:12 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Kurde koledzy ja sie tu pozwole nie zgodzic z niktorymi wypowiedziami...
Kazdy producent nawet pioneer ma w swej ofercie CA sprzet ktory nie jest tragiczny, i powiedzmy wart jest swoich pieniedzy (pomijamy radia tej firmy pisze w odniesieniu do podjetego tematu.)...

I koledzy tak jak w Alphardzie na uwage zasługuje PW 1203/ 1503 AX Yakuza, ktory jest chyba najlepszym przetwornikiem tej firmy i dzielnie stawia czola niejednemu "rasowemu" subowi....

Jak w boshmannie wzmacniacz PCH 990ATX ktory deklaruja naprawde niezle osiagi w niezlej cenie, choc zdecydowanie polecane do napedu suba to sa godna zainteresowania propozycja...

Tak i w peyingu mimo powszechnie panujacej opinii modele Aliena tez nie wypadaja najgorzej na tle konkurencji i w bezposrednim odsluchu....
Gwarantuje ze nie znajdziecie nic nawet w uzywce w cenie co tak jak Alien zasili waszego suba(ale "normalnego suba"). Tylko druga kwestia ze wstyd z tym jezdzic, choc akurat Alien nawet wizualnie zle nei wyglada...

Prosze zauwazyc ze pisze o konkretnych modelach danych firm ktore moim zdaniem nie zasługuja na wepchniecie do jednego kosza...
Nauczylem sie tez ze "nie wszystko zloto co sie swieci" i nie wolno po wygladzie oceniac niczego, szczególnie w CA....

Przyklad:
 
Odpowiedzcie sobie sami,co na pierwszy rzut oka jest warta ta Alpina....???
A teraz poszukajcie informacji o Alpine 7909...
  • Jef
  • Czaku

Sprzęt Peiying
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 28, 2009, 18:56:37 pm »

tomallus1

  • Gość
Na tego Alpine się nie patrzy, tylko słucha. Jak w ogóle można mówić, że się go nie kupi ze względu na wygląd :D . Tego radyjka się nie kupi, bo po pierwsze jest rzadko spotykane, po drugie mało kogo na nie stać. No i jeszcze jedno: mało, które radyjko jest Made in Japan :) .
P.S. Mastah nie mów że leży u ciebie na półce :D .

Sprzęt Peiying
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 28, 2009, 20:16:29 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
A nie pokazywalm Ci wczesniej? :P
  • Jef
  • Czaku

Sprzęt Peiying
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 28, 2009, 23:35:29 pm »

Offline Seba OBR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro (L-205) 1.8 16V
    • OBR Garages
Arturo997, ile masz wzmacniaczy i subwooferów i jaka jest ich moc że potrzebujesz 2 farady? 1 farad stosuje się przy 1000W RMS we wzmacniaczu

Sprzęt Peiying
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 01, 2009, 00:52:45 am »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
taka alpina jak mastah pokazał poszła za 50zł na allegro w komplecie z jakimś chinolem  :mrgreen:  :P chyba adekwatna cena
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Sprzęt Peiying
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 01, 2009, 01:37:14 am »

Arturo997

  • Gość
Seba OBR, jeden wzmacniacz 1200W (ale tylko na nim tak pisze :P) i jeden sub ;) ale korzystniej jest kupić 2 farady ;) jak sie bawić to się bawić :D

Sprzęt Peiying
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 01, 2009, 07:15:59 am »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
mastah22, ten Alpine jest z wyglądu tak niepozorny jak Nakamichi.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Sprzęt Peiying
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 01, 2009, 09:54:56 am »

tomallus1

  • Gość
Cytat: "maciejowski"
taka alpina jak mastah pokazał poszła za 50zł na allegro w komplecie z jakimś chinolem  :mrgreen:  :P chyba adekwatna cena

Pokaż no mi tą aukcję.

Sprzęt Peiying
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 01, 2009, 10:25:07 am »

Offline Seba OBR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro (L-205) 1.8 16V
    • OBR Garages
Arturo997, uwierz mi, że nie będziesz słyszał różnicy, jedynie w Twojej podświadomości będziesz miał ten kondensator w tym audio

Sprzęt Peiying
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 01, 2009, 10:34:47 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
tomallus1, poszla, poszla :D:D:D:D:D:D Uwierz :D
  • Jef
  • Czaku

Sprzęt Peiying
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 01, 2009, 11:38:11 am »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Cytuj (zaznaczone)
Arturo997, uwierz mi, że nie będziesz słyszał różnicy, jedynie w Twojej podświadomości będziesz miał ten kondensator w tym audio

Podzielam opinie Sebastiana, zresztą wystarczy poczytać w sieci że do takiej słabej instalacji kondensator jest zbędny. Też chciałem kiedyś go kupić ale po odpowiednio długiej lekturze zrezygnowałem, dołożyłem trochę kasy i kupiłem nowe radio :)
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender