Autor Wątek: dziwne bujanie przy małych prędkościach  (Przeczytany 6564 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziwne bujanie przy małych prędkościach
« dnia: Marzec 01, 2009, 16:43:25 pm »

elektrokiler

  • Gość
Nie wiem jak to dokładnie opisać. Przy małych prędkościach, rzędu kilku km/h, na równej drodze czuć lekkie bujanie, coś jak wybulona opona lub krzywa felga. Efekt ten potęguje użycie hamulca. Kilkakrotnie oglądałem opony i nie widze żadnych uszkodzeń, zamieniałem tył z przodem i też bez różnicy. Co to może być ?

dziwne bujanie przy małych prędkościach
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2009, 20:41:14 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Ogladac opony sobie mozesz, zupelnie inaczej zachowuja sie obciazone i zalozone na auto.
To na 100% opony.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

dziwne bujanie przy małych prędkościach
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2009, 11:49:00 am »

elektrokiler

  • Gość
Jest to możliwe, żeby łożyska z przodu takie objawy dawały ?

dziwne bujanie przy małych prędkościach
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2009, 11:56:00 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
niebardzo ,ale luz na przednim lozysku latwo wyczuc
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

dziwne bujanie przy małych prędkościach
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2009, 21:24:37 pm »

marcindohc20

  • Gość
to na pewno opony moze byc tylko jedna uszkodzona i będzie przenosiła po całym aucie tak ze czeka cie wizyta w zakładzie wulkanizacyjnym musisz sprawdzić kola na maszynie .

dziwne bujanie przy małych prędkościach
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2009, 10:47:00 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Kolega mial w takim stanie opony ze mu kierownice z reki wyrywalo a szpece powiedzieli ze to zawias do roboty. Pojechalismy, kupilismy kapcie nowe i jak ręką odjął.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

dziwne bujanie przy małych prędkościach
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2009, 13:11:51 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
opony badz krzywe felgi

dziwne bujanie przy małych prędkościach
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2009, 13:26:12 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Miałem też coś takiego i sprawcą była opona, wizyta u wulkanizatora załatwiła sprawę.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

dziwne bujanie przy małych prędkościach
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2009, 15:48:50 pm »

fazer151

  • Gość
teraz wychodza po zimie mankamenty polskich dróg.. ja tez to mialem opony teraz to sie trzesie jak jade ponad 140 ale to chyba normalka twarde zawieszenie .

dziwne bujanie przy małych prędkościach
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2009, 11:50:08 am »

elektrokiler

  • Gość
Panowie zmieniłem koła z przodu na inne i jest dokładnie to samo, z tyłu zamieniałem i też bez zmian. Przy małych prędkościach tak 10-20 km czuć i widać jak kierownica lekko lata prawo-lewo...

dziwne bujanie przy małych prędkościach
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2009, 18:43:01 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Moze cos z piastą... Albo gałki.

dziwne bujanie przy małych prędkościach
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 16, 2009, 11:47:25 am »

LS_ARRoW

  • Gość
u było to spowodowane oponami  :? . Tak samo bujało na boki przy średniej prędkości 20-30 Km/h

dziwne bujanie przy małych prędkościach
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 16, 2009, 11:57:47 am »

Offline Adim

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 128
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mazda 626 GE 1.8 1994
Ja miałem podobne objawy gdy miałem wybite końcówki drążków kierowniczych, albo sworznie wahacza masz już powybijane i jakoś się to tak objawia. Trzeba wszystko posprawdzać.
Moje auta: FSO Polonez 1.5 SLE 1989, FSO Polonez Caro 1.6 GLE 1995, FSO Polonez Caro Plus 1.4 MPi 1997,  FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 2001 :)
Aktualnie: Mazda 626 GE 1.8 1994

dziwne bujanie przy małych prędkościach
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 16, 2009, 12:27:17 pm »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
elektrokiler, a nie robiłeś ostatnio krzyżaków?? bo u mnie efekt taki występuje przy 40km/h mimo, że poskładałem wał tak jak był...
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

dziwne bujanie przy małych prędkościach
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 05, 2009, 21:09:16 pm »

elektrokiler

  • Gość
To nie krzyżaki.

Panowie ja nie wiem o co chodzi, może wy coś doradzicie. Krótka historia: kilka dni temu byłem w serwisie opon. Sprawdzili mi wszystkie koła- wszystkie idealnie wyważone ale jedno jest delikatnie scentrowane. To scentrowane koło zostało założone na prawy tył. Nic to nie zmieniło. Pojechałem do innego serwisu, sprawdzili koła i wg nich też wszystko gra. Założyliśmy koła na samochód, odpaliłem, wrzuciłem 3 i oglądamy. Okazuje sie, że prawy tył lata tak gdzieś ze 2 cm lewo-prawo jak by była felga scentrowana, ale nie jest. Nie czuć też luzów na łożysku, jak się kręci piastą to tarcza hamulcowa jest prosta.

dziwne bujanie przy małych prędkościach
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 06, 2009, 01:21:11 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
opona jest wybulona. Takie gumki sie wymienia... chciałbyś się bzykać w wadliwym kondonie z obcą laską ? ja nie bardzo.. tyle że tytaj najgorzej ubrzesz w męczarniach się się zawiniesz na drzewie. Wadliwe opony się bezwzględnie wymienia bo w najlepszym wypadku zabijesz siebie.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

dziwne bujanie przy małych prędkościach
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 06, 2009, 10:32:01 am »

elektrokiler

  • Gość
Kolesie z dwóch różnych serwisów mówią, że koła są ok. Z resztą sam z nimi oglądałem na wyważarce oba koła- jak sie kręciło na wyważarce to scentrowanie prawie nie widoczne, opona nie jest wybulona a jak założyliśmy na samochód to tak jak napisałem latało.

[ Dodano: 2009-06-06, 10:39 ]
Wiem, że sie wymienia i pojechałem z takim zamiarem (kupić dwie gumki) no ale jak mi kolesie mówią, że wszystko z kołami w porządeczku to ja już nie wiem co sie dzieje...

[ Dodano: 2009-06-06, 12:14 ]
Jeszcze raz przed chwilą to sprawdziłem. Po zdjęciu koła okazuje sie, że krzywa jest podkładka dystansująca między tarczą a felgą. Tarcza względem jarzma zacisku jest prosta.

[ Dodano: 2009-06-25, 15:02 ]
Wymieniłem tarczę. Stara miała pokrzywioną płaszczyznę do której dolega felga. Co ciekawe płaszczyzna tej tarczy od strony półosi była prosta, dlatego tarcza względem jarzma zacisku nie pływała.