Autor Wątek: -CZUJNIK PRĘDKOŚCI NA SKRZYNCE-  (Przeczytany 3579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

-CZUJNIK PRĘDKOŚCI NA SKRZYNCE-
« dnia: Marzec 17, 2009, 23:32:55 pm »

pafson

  • Gość
witam
mam takie smieszne problemy z obrotami ( podobno czeste w GLI abimex) i slyszalem, chyba od kolegi STINGEREK ze jak sie odepnie czujnik predkosci to pomoze ( jak cos pokrecilem to z gory ww kolege przepraszam).
MOJE PYTANIA:
1 czy jak odepne ten czujnik to  komp bedzie myslal ze stoje w miejscu nawet kiedy bede jechal? ;-)
2 jak sprawdzic czy wogole dziala ta czujka?
3 gdzie jest zlacze diagnostyczne w 1.6 gli abimex ? zaznaczam ze po porawej za kompem nie widze zadnej wtyczki jak w opisie a moze powinienem ja z kads najpierw odpiac?? prosze o podpowiedz bo wczesniej mialem gaznikowca z 94 ibylo wszystko spoko a tu za bardzo sie nie lapie w tych elektronicznych klimatach a chcialbym zczytac kody bledow;-)

dziekuje z gory za podpowiedzi i odpowiedzi;-)
serdecznie pozdrawiam

-CZUJNIK PRĘDKOŚCI NA SKRZYNCE-
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2009, 00:51:24 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Odłączenie czujnika prędkości może pomóc gdy auto nie schodzi z obrotów podczas jazdy po wyrzuceniu na luz (np rpzy dojazdach do skrzżowania)

Złącze diagnostyczne masz kolego za kompem jeśli nie dynda luźno to jest wklejona w wygłuszenie pod dywanikiem pasażera, 8 pinowa wtyczka.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

-CZUJNIK PRĘDKOŚCI NA SKRZYNCE-
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2009, 10:13:27 am »

Offline Adampio

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 267
    • Caro Plus GSI '98
U mnie (w GSI) awaria czujnika prekosci powodowala ze autko gaslo podczas hamowania silnikiem i strach bylo jezdzic po miescie

-CZUJNIK PRĘDKOŚCI NA SKRZYNCE-
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2009, 14:01:26 pm »

pafson

  • Gość
dzieki za odpowiedz

Cytat: "Stingerek"
Odłączenie czujnika prędkości może pomóc gdy auto nie schodzi z obrotów podczas jazdy po wyrzuceniu na luz (np rpzy dojazdach do skrzżowania)

Złącze diagnostyczne masz kolego za kompem jeśli nie dynda luźno to jest wklejona w wygłuszenie pod dywanikiem pasażera, 8 pinowa wtyczka.





wlasnie taki mam objaw oprocz tego ten czujnik jest opkapany olejem i kiepsko wyglada ;-)
jak to odlacze to komp bedzie myslal ze stoje w miejscu nawet jak bede jechal?

zdjalem dywanik i ni ma.... zle szukam pewnie ale czy jest jakas inna ewentualnosc ( urwane/?)

-CZUJNIK PRĘDKOŚCI NA SKRZYNCE-
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2009, 14:30:24 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Wtyczka musi tam byc, watpie zeby ktos ja urwał...
odkrec komputer od schowka i szukaj.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

-CZUJNIK PRĘDKOŚCI NA SKRZYNCE-
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2009, 20:51:11 pm »

Artek824

  • Gość
u mnie w gsi przez ten cholerny czujnik komp odcinal tez sonde i wywalalo checka a wiem to z tad ze jak zczytywalem bledy to mi zawsze wyskakiwal ten czujnik i sonda a sonde mialem nowa i niemoglem dojsc konca.palil mi przez to jak glupi chyba z 14 benzyny przy spokojnej jezdzie.po wymianie czujnika wszystko sie uspokoilo i przestal swiecic check na blacie a spalanie beny zeszlo do okolo 9 liter w miescie oczywiscie przy spokojnej jezdzie.nie wiem jak to jest z tym w abimexie ale ja bym sie zastanowil zanim bym go odpiol czy nie wymienic lepiej na nowy i miec swiety spokoj bo cholera wie jak komp bedzie na to reagowal i czy nie pojdzie w tryb awaryjny tak jak u mnie.

-CZUJNIK PRĘDKOŚCI NA SKRZYNCE-
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2009, 18:13:11 pm »

Milek#1944

  • Gość
moze sie myle, ale odcinka dziala tylko na benie prawda?Sorki za OT :P

[ Dodano: 22 Kwi 2009 18:14 ]
W sensie przy zdjeciu nogi z gazu po 3 sek odcina bene, niestety gazu nie, z tego co czytalem przynajmniej

-CZUJNIK PRĘDKOŚCI NA SKRZYNCE-
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 22, 2009, 19:56:32 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Cytat: "TakiMilek"
moze sie myle, ale odcinka dziala tylko na benie prawda?Sorki za OT :P

[ Dodano: 22 Kwi 2009 18:14 ]
W sensie przy zdjeciu nogi z gazu po 3 sek odcina bene, niestety gazu nie, z tego co czytalem przynajmniej


Dokładnie - tylko na benzynie. Chociaż to działa pod warunkiem, że auto toczy się szybciej niż 11km/h i ma nie mniej niż właśnie 1500 obr/min.

[ Dodano: 22 Kwi 2009 20:01 ]
Cytat: "pafson"
ale pozorna to oszczednosc jezeli w zasadzie nigdy obroty nie spadaja ponizej 1,5k. a na wode nie jezdzi.....   jeszcze;-)


Ale nawet jeśli na obrotomierzu masz 3000 rpm, a odcinka zadziała to Ci tego paliwa wcale nie zużyje ;)
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

-CZUJNIK PRĘDKOŚCI NA SKRZYNCE-
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 23, 2009, 12:36:11 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
aby zadziałała odcinka musi być prędkość wyższa niż 11km/h i obroty powyżej 1800RPM.
Dlatego z górki zjeżdżać na biegu, i wszedzie dojeżdżać na biegu. Oszczędnośc paliwa widać już po miesiącu.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...