Autor Wątek: Zapach benzyny GLE  (Przeczytany 1923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zapach benzyny GLE
« dnia: Kwiecień 04, 2009, 20:15:35 pm »

Offline mis

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 51
    • 1,6GLE
Mam taki problem otóż czuć benzyną wewnątrz ale tylko przy otwartych, uchylonych oknach. Co zrobiłem żeby temu zapobiec?! Wymiana zbiornika i przewodów śmierdzi dalej wrr wyciągnąłem popychacz i w drogę na samym gazie i co, dalej czuć bene zwłaszcza w zakrętach. Co jeszcze można zrobić ??
1.6 GLE

Zapach benzyny GLE
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2009, 13:00:08 pm »

lknetpl

  • Gość
1) A sprawdzałeś ten gumowy gruby wąż od wlewu? Może popękany/obluzowany?
2) Szczerze wątpię ale może gdzieś przy baku przy pompie ucieka paliwo?
3) Jesteś pewien że beną wali a nie gazem  :P

Zapach benzyny GLE
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2009, 10:25:47 am »

foxlis87

  • Gość
Witam!!
Ja mam pobodny problem. Ja wyczułem jednak gaz i benzyne. Zależy na czym jadę. Moim zdaniem to cos bliżej silnika a nie wlewu. Jakby cos z przodu bardziej.

Zapach benzyny GLE
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2009, 16:07:18 pm »

Offline ujban88

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 262
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fiat 125p
Cytat: "foxlis87"
Witam!!
Ja mam pobodny problem. Ja wyczułem jednak gaz i benzyne. Zależy na czym jadę. Moim zdaniem to cos bliżej silnika a nie wlewu. Jakby cos z przodu bardziej.

najprawdopodobniej nieszczelny gaźnik masz

mis- u siebie sprawdź pompke czy jest mokra, jeśli jest ok to oblukaj przewod paliwa powrotny
Moc V-ki

Odp: Zapach benzyny GLE
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 20, 2011, 10:47:58 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Odświeżam temat bo mam GLE, w którym śmierdzi. Śmierdzi w bagażniku mimo, że mam nową gumę, nowy bak, nową rurkę od odpowietrzania i wszystko na swoim miejscu pozaciskane opaskami. W ogóle mam nowy kompletny układ paliwowy. Jak się coś robi w bagażniku to jak zaleci to aż się poddusić można. Jakoś nie pamiętam żeby 125 kombi miał takie objawy, a GLI to już na pewno ich nie ma. (Ale z tego co pamiętam to tam jest jakiś dodatkowy pochłaniacz do oparów).
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Zapach benzyny GLE
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2011, 12:42:30 pm »

Offline Fobik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,8 16V 1990r.
Ja po zmianie butli gazu i zalozeniu w kolo miałem to samo, ale zauwazylem wyciek z weża wlewowego raz a dwa zwaliłem raz jeszcze zbiornik i patrzę a tu zbiornik mokry u góry . po mocniejszym uderzeniu ręką wpadła mi do środka :) ząb czasu go chwycił :) Zmieniłem na nowy zbiornik i mam nadzieje ze bedzie git:)
Przejściówka

Odp: Zapach benzyny GLE
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2011, 13:34:33 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Jakby było takie proste wyjaśnienie to bym nie pytał o pomysły na forum. U mnie wszystko jest nowe łącznie z bakiem, a i tak dalej śmierdzi i to całkiem mocno. Do zbiornika mam łatwy dostęp, bo butla jest po prawej stronie przy błotniku.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Zapach benzyny GLE
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2011, 08:12:52 am »

Offline Emil

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 66
    • Caro 95'
Mam ten sam problem w abimexie... Wymieniłem już dwa razy gumę łączącą wlew ze zbiornikiem. Sprawdziłem cały układ, niby wszystko jest suche i w porządku... Na razie jeżdżę przy minimalnym stanie benzyny, i po prostu często dolewam małe ilości. Generalnie muszę jeszcze raz przestudiować
okolice zbiornika. Może coś się znajdzie.