Autor Wątek: Zimny nie odpala na gazie  (Przeczytany 3653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zimny nie odpala na gazie
« dnia: Kwiecień 11, 2009, 09:17:47 am »

Meyron

  • Gość
Szukałem coś  w tym temacie ale nic konkretnego dla mnie nie znalazłem. Choć odpowiedż z góry zdaje sie oczywista dlaczego nie odpala zimny na gazie-bo zimny silnik odpala sie na benzynie, to jednak ten stan rzeczy ostatnio mnie bardzo zastanawia, tym bardziej, że prawie zawsze bez problemu odpalałem zimnego polda na gazie jak nie za pierwszym to najpóżniej za trzecim zakręceniem a tym bardziej w dodatnich temperaturach. Ostatnio nijak nie może jednak załapać pomimo wielokrotnego kręcenia. Na gorącym silniku odpala od strzała, zimny na benzynie równiez bez problemu tak też z elektryką chyba wszystko ok. Oleina spuszczona, membranki rok temu wymieniane, filterek również był wymieniany, ustawienia instalacji kombinowałem już na wszelki sposoby. Może Wy koledzy coś podpowiecie w tym problemie. Pozdrawiam.

Zimny nie odpala na gazie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2009, 10:56:14 am »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Instalka I czy II generacji :?:

A propos odpalania na zimno z gazu, to mój jest tak odpalany od ponad 5 lat i żyje.
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Zimny nie odpala na gazie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2009, 12:46:22 pm »

Meyron

  • Gość
Instalacja Lovato zakladana jakieś 7-8 lat temu więc chyba jakaś starsza generacja :roll: U mnie tez przez wiele lat odpalał bez problemu na zimnym silniku, czasem miał jakieś kilkudniwe "humory" ale teraz coś to za długo trwa więc się usilnie głowię co jest? :? Przy odpalaniu momentami słychać tak jak by już lekko chciał załapać a potem nic. :(

Zimny nie odpala na gazie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2009, 19:15:51 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
A próbowałeś w trakcie kręcenia rozrusznikiem odcinać centralką dopływ gazu :?: bo u mnie jak za pierwszym rano nie odpali, to odcięcie na chwilę gazu przy drugiej próbie, skraca czas kręcenia i silnik łapie od razu :)
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Zimny nie odpala na gazie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2009, 12:01:14 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Moj tez ma takie humory. Ale ten czerwony przycisk na panelu do gazu kliknac kilka razy zeby dalo dawke i krecic. Jak zimny to chwile pokreci i chwyci. A jak cieply to bez niczego na luzie od dotkniecia.

Zimny nie odpala na gazie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2009, 12:40:20 pm »

specjalista

  • Gość
Zobacz czy w elektrozaworze przy reduktorze ta część ruchoma nie jest zablokowana. U mnie zebrał się tam brud i na zimnym nie dało się przełączyć na gaz. Na ciepłym wszystko się rozgrzewało i zawór zaczynał działać poprawnie...

Zimny nie odpala na gazie
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2009, 00:41:24 am »

Marek

  • Gość
Rozbierz i wyczyść dokładnie parownik i elektrozawór z oleiny, samo jej spuszczanie to nie wszystko. Specjalista ma rację najczęściej zakleja się ten zawór na parowniku.

Zimny nie odpala na gazie
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2009, 09:38:04 am »

TERY

  • Gość
a może koledze Meyronowi najprościej pod słońcem zamarza parownik bo taka sama sytuacja jest u mnie jak nie odpali za trzecim razem to musowo trza lać czajnik gorącej wody na parownik a wtedy łapie od razu. Spróbuj pokręcić na gazie jak nie załapie za trzecim razem to lej gorącą wodę jak odpali to poprostu wymień płyn w układzie chłodzenia i to powinno pomóc.

Zimny nie odpala na gazie
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2009, 20:14:29 pm »

Meyron

  • Gość
Sliczne dzięki za zainteresowanie :wink: kazdą informacje :idea:  wezmę pod uwagę.

Zimny nie odpala na gazie
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2009, 20:54:05 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Jak już rozbierzesz to warto kupić i wymienić komplet naprawczy (okolo 50zł) święty spokój na conajmniej 100 tysiaków

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Zimny nie odpala na gazie
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 17, 2009, 15:09:35 pm »

Meyron

  • Gość
Cytat: "Stingerek"
Jak już rozbierzesz to warto kupić i wymienić komplet naprawczy (okolo 50zł) święty spokój na conajmniej 100 tysiaków


No... tutaj bym polemizował, zainstalowalem około rok temu oryginalną memebrankę lovato od tamtego czasu zrobiłem +- 15 tys. i co Ty na to?  :roll: Ale coś mnie tak korci, żeby wymienić to jeszcze raz.  :wink:

Zimny nie odpala na gazie
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 17, 2009, 18:21:56 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Różnie to bywa.. membranki lubią siadać od odpalania na gazie jak jest chłodno.
I to bardzo szybko :)  Trzeba rozebrać i sprawdzć w jakim jest stanie.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Zimny nie odpala na gazie
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 18, 2009, 17:49:44 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Cytat: "Stingerek"
membranki lubią siadać od odpalania na gazie jak jest chłodno.
I to bardzo szybko :)
czy pięć lat to szybko, to bym się zastanawiał :) bo u mnie tyle wytrzymały odpalania i jeżdżenia wyłącznie na gazie :D
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Zimny nie odpala na gazie
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 18, 2009, 18:23:50 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
I znowu kolejna teoria nie ma zadnego uzasadnienia na namacalnej grupie testowej :)
czyli.. u jednych tak u innych nie....

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Zimny nie odpala na gazie
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 17, 2009, 19:50:58 pm »

Meyron

  • Gość
No i co? No i nic :x  Problem nie odpalania z gazu na zimnym silniku dalej aktualny. Parownik był rozebrany na części pierwsze, przeczyszczony, wstawione nowiutkie membranki i ciągle to samo. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co to za licho siedzi. Bo ja tak łatwo nie chcę się poddać, odpalał zawsze zimny i ma odpalać dalej :x Może jeszcze coś można poradzić.? Z góry dzięki.

Zimny nie odpala na gazie
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 17, 2009, 22:19:52 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
W przypadku uszkodzenia czujnika temperatury w kolektorze dolotowym komputer przyjmuje że temperatura płynu wynosi około 70 stopni i do tej temperatury ustala "ssanie".
Moze to to ?

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Zimny nie odpala na gazie
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 18, 2009, 16:06:51 pm »

Meyron

  • Gość
No tak :D ale mój Poldas to gażnikowiec GLE tak też jakaś większa elektronika(komputer) odpada :P