Autor Wątek: Polonez a fotele od innych aut  (Przeczytany 34052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Caro Plus a fotele od innych aut
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 03, 2010, 15:21:10 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
mozna tez wlasnie szukac Recaro/Koenig starszych-takich jak wlasnie kolega Grapefruit,to jest to samo co IG tylko znaczki inne,a ceny wieksze niewiadomo czemu ;) no i oczywiscie prowadnice do tego od IG lub rzezba
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Caro Plus a fotele od innych aut
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 03, 2010, 16:07:13 pm »

djremix1

  • Gość
A jeśli chodzi o dedykowany podłokietnik skorpion do poldka,to niema problemu z jego umieszczeniem przy grokach standardach?Mieści się normalnie? I jeszcze jedno pytanie,jakie są różnice w grokach między standardami a relaxami? Czy tylne kanapy też sie jakoś różnią?

Caro Plus a fotele od innych aut
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 03, 2010, 16:20:13 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
jak widzisz w miniaturce fotki w moim podpisie i w fotkach w linku w/w to niema problemow z tym podlokietnikiem-piekna sprawa
Groki STD to półkubełki z b.dobrym trzymaniem bocznym
relaxy są ciutke glebsze od seryjnych plusowych z pompowana strefa ledzwiową czego taborety plusowe niemaja a to ich najwiekszy bol :roll:
Kanapy sa praktcznie takie same ,ta z IG ma tylko inne przeszycia i niektorzy twierdza ze twardsza gabke
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Caro Plus a fotele od innych aut
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 03, 2010, 16:44:49 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Trzeba jeszcze dodać dla pełnego obrazu, że groki mają niewygodne twarde wąskie siedzenia, siedzi się w nich jak w miednicy trochę i na wybojach trzęsą.

[ Dodano: Nie 03 Sty, 2010 ]
Cytat: "djremix1"
a co do tych foteli z Opla, kolego Grzech#1938, czy trzymają one na boki?Nie chodzi mi tutaj o ściganie się i wchodzenie nie wiem jak szybko w zakrętu,ale w standardowych to ciężko tyłek utrzymać w jednej pozycji skręcając normalnie a co dopiero szybko..człowiek zamiast skupić się na jeździe,opanowaniu wozu to się musi zapierać nogami żeby nagle ręczy nie znalazł się w naszej d... I jeszcze pytanie do Grzecha,jak chodzi o montaż tych oplowskich,to dużo rzeźby trzeba żeby je wkleić do plusa? I z jakeigo to wogóle Opla krzesło?

One bardzo ładnie trzymają, a co do przeróbek to postaram się na dniach popstrykać fotki i wtedy napiszę co i jak. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Caro Plus a fotele od innych aut
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 03, 2010, 19:23:20 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
Tak sie dziwnie sklada ze masz takie samo siedzisko konstrukcyjnie (wyglad rowniez) jak najbogatszy model IG Akupresura z wysuwanym odcinkiem pod uda,siedzialem w roznych fotelach w roznycha autach(nowy Focus RS itp) i IG wcale niemaja sie czego wstydzic,a moge wrzucic kilka fotek foteli Recaro/Koenig w ktorym dobitnie widac ze to sa te same fotele (pokretla i plastiki nawet identyczne)tylko znaczek inny i cena z kosmosu bo zazwyczaj wyciagane z jakiegos BMW itp. Zalezy wlasnie jakie kto ma 4 litery,sa gusty i gusta jedna woli w dupe druga w usta  :wink: i wcale nie zachwalam IG, tylko mowie jakie sa realia ;)
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Caro Plus a fotele od innych aut
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 03, 2010, 19:59:57 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Cytuj (zaznaczone)
Trzeba jeszcze dodać dla pełnego obrazu, że groki mają niewygodne twarde wąskie siedzenia, siedzi się w nich jak w miednicy trochę i na wybojach trzęsą.

To już wina Twojej budowy ciała, od szczupłych osób nie słyszałem nigdy żeby im się niewygodnie w Grokach siedziało, mnie też bardzo one pasują. Jeśli już coś ma być mało komfortowe to poprzednie Sparco lub Abarthy FAN-a.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Caro Plus a fotele od innych aut
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 03, 2010, 20:51:44 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Cytat: "Grejfrut"
a ja Ci mówie że mało kogo to ochodzi co robiłeś, gdzie siedziałeś i co lubisz :)
jesteś w wielkim błędzie jeśli uważasz ze coś co ma podobne rozwiązania jest tym samym :) .... stary .... DO SIEGO ROKU :) bo żal na poczatku roku pisac więcej o Twoich wniosko-teoriach...


Tyle, że wystarczy w 5 minut wygooglać, że inter groclin robi fotele dla Recaro, więc może mają więcej wspólnego, niż się wydaje.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Caro Plus a fotele od innych aut
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 03, 2010, 23:15:43 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Cytat: "Mr.D"
Cytuj (zaznaczone)
Trzeba jeszcze dodać dla pełnego obrazu, że groki mają niewygodne twarde wąskie siedzenia, siedzi się w nich jak w miednicy trochę i na wybojach trzęsą.

To już wina Twojej budowy ciała, od szczupłych osób nie słyszałem nigdy żeby im się niewygodnie w Grokach siedziało, mnie też bardzo one pasują. Jeśli już coś ma być mało komfortowe to poprzednie Sparco lub Abarthy FAN-a.

To już teraz od szczupłych słyszałeś.  :mrgreen:  Ja jestem szczupły. :D Wręcz chudy nawet...
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Caro Plus a fotele od innych aut
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 03, 2010, 23:45:47 pm »

Grejfrut

  • Gość
oj Grzechu obalamy mity uwielbienia dla IG :)  nie dość że nie mamy wielich tyłków, ud jak balerony inne gusta powodują dziwności jak w tym tamcie :)

Caro Plus a fotele od innych aut
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 03, 2010, 23:48:49 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Cytat: "Grejfrut"
ooooooooooooo to już komedia :)


Cytuj (zaznaczone)
Produkty Groclinu stanowiły wyposażenie takich marek samochodów jak: Volvo, Renault, Mitsubishi, Mercedes, Audi itp


A tu proszę dowód (Moje groki :) ) - żeby nie było, takich brudasów do auta nie wsadzam - będą odnawiane od podstaw.  :) :



IGA Akupressura to Konig Ortopedic.  :D
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Caro Plus a fotele od innych aut
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 03, 2010, 23:53:55 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Że stanowiły to nikt nie zaprzecza, ale z tego powodu te dedykowane do Poloneza nie stają się automatycznie wygodniejsze. :D
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Caro Plus a fotele od innych aut
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 04, 2010, 13:17:37 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Cytat: "Grejfrut"
każdego takiego mądrale posadził bym i pokazał jaka przepaść dzieli IG od tych co nabyłem.....

Przyjedź w tym roku do Czerniewic, wszyscy sobie posiedzimy i zobaczymy.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Caro Plus a fotele od innych aut
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 04, 2010, 18:33:49 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Ten znaczke AUDI na blaszczce od grocków to chyba kazdy ma ;)

Mi pasuja Groki, jako ze mam 193cm wzrotstu, to nad glowa mam troche miejsca. Te z caro minusów przed mr93 badz te z borewicza to masakra, zeby siedziec wyprostowanym oparcie musi leżeć na tylnym fotelu bo inaczej jade z glowa przekrzywiona o 90* :|

Caro Plus a fotele od innych aut
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 04, 2010, 18:41:35 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
To masz inne proporcje organizmu od moich, bo mnie na kanapowcu jest zupełnie fajnie i jeszcze mam sporo miejsca nad głową. Wzrost mam analogiczny mniej więcej...
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Caro Plus a fotele od innych aut
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 04, 2010, 19:44:34 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Ale siedzenie na kanapie z tyłu, czy to grocki czy kanapa to i tak i tak nie da sie oprzec, bo glowac nie pozwala :D Czyzbym byl inny?  :mrgreen:

Caro Plus a fotele od innych aut
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 04, 2010, 21:57:14 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Cytat: "FaZi_Fr"
Ale siedzenie na kanapie z tyłu, czy to grocki czy kanapa to i tak i tak nie da sie oprzec, bo glowac nie pozwala :D Czyzbym byl inny?  :mrgreen:

Nie mam na myśli kanapy tylko przedni fotel typu "kanapowiec". :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Caro Plus a fotele od innych aut
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 09, 2010, 02:55:18 am »

djremix1

  • Gość
Panowie a czy akupressury poza tym że mają częśc dolną w krzyzu pompowaną to różnią się od zwykłych taboretów?Trzymają tyłek na boki czy też jeździ się po całym przodzie na zakrętach?

Caro Plus a fotele od innych aut
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 09, 2010, 03:20:05 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2609
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
trzymaią bardzo dobrze.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Caro Plus a fotele od innych aut
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 09, 2010, 16:28:56 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Zdjęcie znalezione na forum Hondy.

I odpowiedź właściciela na moje pytanie co to za fotele.
Cytuj (zaznaczone)
To sa intergrokliny produkowane w polsce na licencji recaro. ale to takie bardziej cywilne dobre trzymania maja, stabilne. natomiast nie maja tak wysokich boków siedziska jak z itr czy f1z. Lepiej sie wsiada wysiada.

To tak w kwestii kooperacji Recaro i Inter Groclina.
Cytuj (zaznaczone)
3 rodzaje były ale wymiary te same
 
I wymiarów foteli obu firm.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Caro Plus a fotele od innych aut
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 15, 2010, 09:39:37 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytat: "djremix1"
Panowie a czy akupressury poza tym że mają częśc dolną w krzyzu pompowaną to różnią się od zwykłych taboretów?Trzymają tyłek na boki czy też jeździ się po całym przodzie na zakrętach?
Kolega to chyba miał na myśli relaxy. TO taborety z "pompką" i nic więcej. Akupresura wygląda jak standarty tylko ma dużo więcej pokręteł i nia ma pompek (chyba) a regulacja lędźwi odbywa się pokrętłem...

Na zwykłe groki standarty jest wyjście "pośrednie". Szczególnie zalecane jak fotele są wysiedziane i się zapadają. U siebie zrobiłem tak że pod całym fotelem mam blachę 2mm a pod siedziskiem 2cm gąbkę. Siedzi się nieco wyżej ale i automatycznie mniej uwiera konstrukcja fotela. Na próbę polecam poskładać ze dwa ręczniki kompielowe i usiąść na nich. Konfort powinien znacznie się poprawić...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.