Autor Wątek: jakie opony 13  (Przeczytany 42525 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jakie opony 13
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 15, 2009, 17:21:29 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Cytat: "wito"
Jakbym miał polecać opony na zime to mam 3 kandydatki
- Dębica Frigo
- Sava Eskimo
- Kleber Krisalp


Mam frigo i na mokrym asfalcie się ślizgają i przez to o mało wczoraj gościowi w dupę nie wjechałem  :?
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

jakie opony 13
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 15, 2009, 22:49:32 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytat: "Ukash"
Cytat: "wito"
Jakbym miał polecać opony na zime to mam 3 kandydatki
- Dębica Frigo
- Sava Eskimo
- Kleber Krisalp


Mam frigo i na mokrym asfalcie się ślizgają i przez to o mało wczoraj gościowi w dupę nie wjechałem  :?

zalezy ile lat maja ,jak mocno wcisnales hamulec i czy to byl mokry asfalt ,czy mokry lód (tak jakos ze 3* na minusie mamy :P )
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

jakie opony 13
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 16, 2009, 17:22:57 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
opony maja 1,5 sezonu, a na asfalcie były koleiny  :P z hamulcem raczej delikatnie się obchodzę :P
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

jakie opony 13
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 25, 2009, 23:50:40 pm »

Offline oprawca_1978

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 575
W moim Poldoroverze mam Dębice Passio, koła standard 70R13 ale dałem mu gumki 175-tki, o "numerek" węższe, niż były fabrycznie. W lutym strzeli im trzy latka.
Są to bardzo dobre opony. Wykonane są z czarnej gumy, to ich wielki atut. Są też okrągłe, to ich bardzo duża zaleta. A to, że do tego wszystkiego mają nawet bieżnik - uważam za bezsprzeczną rewelację! Samochód nie tylko na nich stoi i się nie przewraca, ale (!) można na nich jechać do przodu, do tyłu, a nawet można skręcać!
Ale jeśli chodzi o współczesne na nich hamowanie, przyśpieszanie, próba przyczepności na zakręcie - to nie wypowiadam się, bo na tyle mam w sobie rozsądku, że tego sprawdzał nie będę. Szkoda Poldoroverka rozwalić..
Jak Kuba Bogu - tak Bóg Kubańczykom!

jakie opony 13
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 25, 2009, 23:53:26 pm »

Barnii

  • Gość
Passio w roverku?  Jak je założyłem na tył do siebie to po deszczu musiałem z dwójki ruszać...

jakie opony 13
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 25, 2009, 23:58:10 pm »

Offline oprawca_1978

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 575
Oczywiście! Są to najlepsze opony ze wszystkich, bo.. tańszych już po prostu nie ma! Przelatałem na Dębicach Passio (dwa zestawy) przez pięć lat prawie sto tysięcy km, codziennie, zima-lato, świątek-piątek do Warszawy i z powrotem i powiem jedno - za 104 PLN sztuka nic lepszego się nie znajdzie. Nie spowodowałem Poldkiem ani jednego wypadku, ani jednej stłuczki, nawet nie drasnąłem nim niczego. Częstokroć w zimie pozwalałem sobie na wyprzedzanie nim całych kolumn pojazdów, tylko ja się na to decydowałem. Acz na własną odpowiedzialność. Jeden ruch nie tak - i tragedia gotowa. Pięknie się na nich bokiem jeździ, tylko trzeba się nauczyć. Zarzucisz tyłem w lewo, w prawo i każdy pięknie oddala się od Poloneza i nie chce już siedzieć na zderzaku.. Doskonałe oponki!
Jak Kuba Bogu - tak Bóg Kubańczykom!

jakie opony 13
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 26, 2009, 00:00:29 am »

e1mo

  • Gość
tylko jakoś przód na mokrym nie bardzo chciał skręcać :) no ale moje passio na przodzie nie miały już dużo do TWI :)

jakie opony 13
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 26, 2009, 00:04:49 am »

Offline oprawca_1978

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 575
Najlepiej na nich hamuje się na mokrym asfalcie albo jeszcze lepiej, na zaśnieżonej drodze. W mieście jest lepiej, bo można widzieć to jakże piękne, narastające przerażenie w ludzkich twarzach, gdy widzą, że wszystkie samochody hamują normalnie, a w Polonezie przednie koła raz po raz stają w miejscu, a samochód jeszcze jedzie.. I ta ich niepewność - wchodzić już na pasy, jest przecież już zielone, ale Polonez rośnie jeszcze w oczach a przednie koła "szszsz..." w miejscu.. Takich doznań nie dadzą żadne inne opony - tylko niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju - Dębica Passio! Ich nazwa na prawdę - jest dobrana perfekcyjnie!
Jak Kuba Bogu - tak Bóg Kubańczykom!

jakie opony 13
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 26, 2009, 00:09:03 am »

Barnii

  • Gość
Ja skręcałem, one NIE ;/


jakie opony 13
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 26, 2009, 00:12:39 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Z letnich Vivo i Passio I to opony dla samobójców. Nie wiem jak sie jezdzi na Passio II ale nie mam zamiaru sprawdzać juz :).

Co do opon zimowych to polecam Nokian`a , chyba jedne z niewielu dobrych zimówek na rynku. Tylko fakt... cena niezbyt przyjazna....  :?

Wiele opon przetestowalem zimowych w Norwegii i tylko Nokian i Michelin w tamte rejony się nadają , a tam są zimy nie tak poblazliwe jak u nas. Wiec u nas tym bardziej bede dobre na nasze warunki :).
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

jakie opony 13
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 26, 2009, 00:26:06 am »

Offline oprawca_1978

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 575
Cytat: "Barnii"
Ja skręcałem, one NIE ;/

[url=http://images49.fotosik.pl/241/98cc901a8a243d4fm.jpg]Obrazek[/URL]


Widzisz! Nie dość, że piękne, tanie, to jeszcze opony posiadające nie tylko własną inteligencję, ale i integralną wolę, która czasami stoi w sprzeczności z zamiarami kierowcy! Niejednokrotnie już płynąłem Polonezem w kierunku dowolnie dobranym przez te jedyne w swoim rodzaju oponki, ale na razie kończyło się zawsze na modyfikowaniu kształtu przydrożnych zasp. I oby jak najdłużej, szkoda by takiego fajnego Poldorovera rozbić..
Jak Kuba Bogu - tak Bóg Kubańczykom!

jakie opony 13
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 26, 2009, 00:30:58 am »

Offline maciek89

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
Barnii Bardzo smutny widok. Jakie będa dalsze losy poldroverka ? ; -(

jakie opony 13
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 26, 2009, 00:48:07 am »

Barnii

  • Gość
Cytat: "maciek89"
Barnii Bardzo smutny widok. Jakie będa dalsze losy poldroverka ? ; -(


To stara fotka z Maja. Teraz auto wygląda mniejwiecej tak:


jakie opony 13
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 26, 2009, 00:56:09 am »

Grejfrut

  • Gość
a testowaliście już może Barumy Bravurisy w rozmiarze 195/50r15??
cena nie straszy... może właściwości też nie :)

jakie opony 13
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 26, 2009, 10:50:26 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3412
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Cytat: "Grejfrut"
a testowaliście już może Barumy Bravurisy w rozmiarze 195/50r15??
cena nie straszy... może właściwości też nie :)


Kliknij tu: http://www.opony.com/opony_osobowe_Barum_BRAVURIS_opinie.html
Od ilości opinii aż głowa może rozboleć.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

jakie opony 13
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 26, 2009, 16:17:31 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Ja mam z przodu zimowe YOKOHAMY, co prawda temat jest o 13" a ja mam 14", jestem bardzo zaskoczony, tym bardziej że kupiłem używki. Rozmiar 185/60 14". Z tyłu mam opony zimowe z TRUCKA, chyba Dębica, w ogóle się do niczego nie nadają, no może do ogródka czy na podwórko do wkopania jako kwietnik. Dupa tańczy na nich masakrycznie :mrgreen: A są do tego o wiele wyższe niż przód, Normalnie tył mam jak w drezynie wysoko :lol: Kapcie są 175/70 lub 80, niestety napisana jest tylko szerokość laczka.
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

jakie opony 13
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 26, 2009, 18:31:21 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

jakie opony 13
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 27, 2009, 14:48:53 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "BARTEK#1925"
Ja mam z przodu zimowe YOKOHAMY, co prawda temat jest o 13" a ja mam 14", jestem bardzo zaskoczony, tym bardziej że kupiłem używki.


 YOKOHAMA to juz wyzsza półka opon . Pozatym to jest jeszcze chyba jedyna japońska marka która trzyma poziom caly czas i nie robi gówna pomimo ze produkcje równiez mają w Chinach. Ale jak sie chce to nawet w chinach mozna dobry sprzęt zrobić tylko nie idąc w calości na oszczędnośc. Tylko ze oni bardziej krolują w oponach letnich , ale zimówki tez mają spoko. TOYO juz nie ma takiej renomy w europie jak Yokohama. Tylko szkoda ze u nas w PL Yokohama jak i Toyo są mało popularnymi oponami.... U na królują marki takie jak  Continental , Michelin , Bridgestone , Dayton (choć znikł w tym roku a szkoda bo była to dobra alternatywa dla Dębicy , Barum czy Sava , słyszałem ze nazwe mieli zmienic) , Barum , Dębica , Sava , Kleber  , BF Goodrich , badziewny GoodYear.

Hankook równiez robi dobre opony , przynajmniej do dostawczych , zresztą wogóle koreańce sie podciągly przez ostatnie lata w produkcji opon. A cena jest umiarkowana ich i są zbyt drogie. Na pierwszy montaz do malych dostaczych VW nawet szły , ale co z tego jak to równiez mało popularna marka w PL.

W/g hurtowni opon z którymi wspólpracowalismy i im felgi dostarczalismy to w zimówkach zawsze najlepszą sprzedaż miały dwie marki , Kleber i Dayton , i to z pośród praktycznie czterech chyba najwiekszych hurtowni w PL tak było.... Kleber swoim Krisalp HP a Dayton najpierw modelem DW500 pózniej DW510.

a z 13" polecam wlasnie Daytona lub klebera , opony w porównaniu z dębicą w podobnej cenie.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

jakie opony 13
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 27, 2009, 16:20:09 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Sterciu,  ja mam letnie TOYO T1R 195/50/15 :P
dobrze mi się na nich jeździ, identyczne używa Mr D.
Oponki są bardzo dobre, ciężko zerwać przyczepność :twisted:
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

jakie opony 13
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 27, 2009, 16:53:42 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytuj (zaznaczone)
Sterciu napisał/a:


Hankook równiez robi dobre opony , przynajmniej do dostawczych , zresztą wogóle koreańce sie podciągly przez ostatnie lata w produkcji opon. A cena jest umiarkowana ich i nie są zbyt drogie. Na pierwszy montaz do malych dostaczych VW nawet szły , ale co z tego jak to równiez mało popularna marka w PL.





EDIT: Mała poprawka poniewaz zgubiłem slowo "NIE"  

[ Dodano: 2009-12-27, 17:04 ]
BARTEK#1925, ja mam letnie TOYO H-08 215/75/16C w Ducato zalozone , ale tam sa juz dostawcze ze znaczkiem "C". Dobrze się na nich jezdzi tylko mają jedną duzą wade , po jednym sezonie czyli jakiś 50kkm juz prawie nie ma bieznika  , co w Michelinie , Nokianie to jest dopiero polowa ich zuzycia i średnio starczają na dwa sezony.

Toyo są u nas tez mało popularne ale to z tego względu poniewaz jest jeden dystrybutor tych opon w PL , ten sam co Nokiana , nie to co innych bardziej popularnych marek opon które sprowadza kto popadnie. Ogólnie Toyo są nienajgorsze i sam teraz wlasnie mysle aby kupic albo Toyo PROXES CF1 albo Nokian H na lato w rozmiarze 185/6014 do Corolli. Ale co kupie to się jeszcze okaze. Chcialem wziąsc własnie Yokohamy ale ogólnie cięzko jest z ich dystrybucja ....

Ja przykladowo jezdze w Carinie na BF Goodrich Profiler 2 i o ile te opony byly calkiem przyzwoite i calkiem przyzwoicie się trzymaly jak byly nowe na mokrej nawierzchni , tak jak troche się przytarły to i na mokrej nawierzchni trzeba brac troche poprawkę na nie. Ale moze to dlatego ze mam rozmiar szersze niz producent wskazuje , zamiast 185/65/14 zalozne mam 195/60/14.W Is`ie mam letnie Yokohamy i w/g mnie rewelacja i na suchym i mokrym , tragedia na sniegu , kompletne zero przyczepności.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.