Autor Wątek: Ściąga w lewo po ustawieniu zbieżności.  (Przeczytany 3733 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ściąga w lewo po ustawieniu zbieżności.
« dnia: Lipiec 28, 2004, 20:24:19 pm »

bartheziko

  • Gość
Mam poważny problem!!
Ostatnio ustawiał mi znajomy zbieżność ustawił ale nie elektronicznie tylko tak wiecie:D
i nie wiem czemu czy to przez to
ale jak hamuje to sciaga na lewo. i to troszke bardzo!! jak hamuje to w ostatnim etapie jest najgorzej bo sciaga masakrycznie!! od czego to jest:( pomocy!!:(
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2013, 11:38:09 am wysłana przez BARTEK#1925 »

Czy to zbieżno?ć???? need help!!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2004, 20:46:36 pm »

Raptor

  • Gość
Twój znajomy prawdopodobnie coś Źle ustawił... Chociaż jest też możliwość, że któreś koło nie chamuje... ja tak kiedyś miałem (zapiekł się chamulec)

Czy to zbieżno?ć???? need help!!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2004, 21:33:41 pm »

Piotrek_

  • Gość
To równie dobrze może być rozlatująca sie tulejka wachacza. Hamulce mozesz sprawdzic organoleptycznie - słabiej hamujące koło bedzie miało chłodniejszą felgę.

Czy to zbieżno?ć???? need help!!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2004, 22:05:37 pm »

michal.

  • Gość
ja mam ten sam problem zbierznosc mi ustawiali na diagnostyce tylko zę sciaga mnie równiez w zasie jazdy a bardziej przy hamowaniu równierz w lewo i nie wiem włąśnie czy to nie będzie czasem wina tulejki.

Czy to zbieżno?ć???? need help!!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2004, 23:25:46 pm »

bartheziko

  • Gość
tez podczas jazdy lekko w lewo sciaga.
a wszystkie kola hamuja rownoczesnie bo sprawdzalem!!!
na zwirze takim ubitym dobrze hamowalem i hytaly rowniutko. zeby nie yblo ze na zwirze nie sciaga to mowie od razu ze na lewo w ostatnim etapie hamowaniekierownica sama jak ja puszcze wykonuje z pół obrotu w lewo. co to qrcze jest:(

Czy to zbieżno?ć???? need help!!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2004, 23:27:21 pm »

bartheziko

  • Gość
michal gosc. mam pytanie jeszcze do ciebie. a cyz na diagnostyce ustawili ci elektronicznie??
i czy przed diagnostyka tez miales taki objaw??
sorki ze 2 posty na raz. ale jako gosc nie moge edytowac

Czy to zbieżno?ć???? need help!!
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2004, 22:45:23 pm »

michal.

  • Gość
nie nie miałem alektronicznie ale byłem u kolesia któr6y naprawde się na tym zna i to umi wszystko wyrównali mi kąty jak izbierznosć opony mi nie drze i nie piszcza na zakretach wiec jest wszystko wporządku ale jak mówisz zę w ostatniej fazie hamowania kierownica robi sama obrót o 90 stopni czy tam nawet 180 to umnie jest włąśnie to samo i jutro albo po jutrze gnam na kanał i badam sprawe :-)

Czy to zbieżno?ć???? need help!!
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 30, 2004, 13:07:40 pm »

Lachu

  • Gość
Miałem ten sam problem ale u mnie po rozebraniu i wyczyszczeniu zacisków wszystko wróciło do normy :P

Czy to zbieżno?ć???? need help!!
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 30, 2004, 16:52:06 pm »

Yahoo

  • Gość
Cytat: "bartheziko"
tez podczas jazdy lekko w lewo sciaga.
a wszystkie kola hamuja rownoczesnie bo sprawdzalem!!!
na zwirze takim ubitym dobrze hamowalem i hytaly rowniutko. zeby nie yblo ze na zwirze nie sciaga to mowie od razu ze na lewo w ostatnim etapie hamowaniekierownica sama jak ja puszcze wykonuje z pół obrotu w lewo. co to qrcze jest:(


Moim zdaniem zacisk, to że wygląda na żwirze że jest o niczym nie świadczy ponieważ koła zablokują się w miarę równo w momencie zerwania kontaktu z podłożem a na żwirze o to chyba nie jest trudno. Powinieneś sprawdzić zaciski, możesz wstępnie ocenić ich pracę po tempereturze tarcz, ja kiedyś miałem podobnie, okazało się że jeden tłoczek "nie odbijał" po wyczyszczeniu było OK.

Czy to zbieżno?ć???? need help!!
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 30, 2004, 21:02:34 pm »

Raptor

  • Gość
A może mieć na to wpływ złe wyważenie auta? Nacisk na jeden bok auta może być sporo większy niż na drugi i stąd taki efekt....

Czy to zbieżno?ć???? need help!!
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 30, 2004, 23:33:58 pm »

ajk#1212

  • Gość
Ja mam to samo, sciaga w lewo pdczas hamowania w czsie jazdy minimalnie i to na dlugim odcinku;-) Ja stawiam na hamulce bo wiem ze musze odczyscic tloczki i wyminic tarcze bo jedna mam juz prawie cala zjechana;-) ale jakos nie mam czau sie za to wziasc wiec poki co jedze do zimy to tak strszanie nie przeszkadza..;-) a moze to amorki??

Czy to zbieżno?ć???? need help!!
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 01, 2004, 08:11:58 am »

michał.

  • Gość
no tak tylko ze ja juz przeczyscuiłem tłoczki przesmarowałem silikonem do tłoczków i co ? to samo :D a teraz jeszcze dosżło jakies stukanie w prowadnicha na klocki hamulcowe nie wiem czy dostały wszystkie 4 koła luzy czy co ale przy wpadnieciu w dziure karzde koło wydziela jakis brzdęk :D a amorki mam nowe ale z lewej strony mam słabsza sprężyne moze to jej wina ? :-/ już jedna gum,a jest podłozona.