Autor Wątek: Sprzęgło łapie na samym końcu  (Przeczytany 3496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sprzęgło łapie na samym końcu
« dnia: Sierpień 04, 2009, 23:13:34 pm »

8850

  • Gość
Zastanawiam się czy jest możliwość regulacji sprzęgła w miarę prostą metodę bez rozkręcania połowy silnika. Obecnie łapie na ostatni moment czyli na samym końcu, czy to normalny objaw?

Sprzęgło łapie na samym końcu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2009, 23:26:30 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Tak. To normalny objaw.
Żeby sprawdzić zużycie sprzęgła robisz prosty eksperyment. Jadąc pod górkę (najlepiej na benzynie) wrzuć czwórkę lub piątkę i dociśnij gaz do dechy.... jeśli w pewnym momencie obroty gwałtownie wzrosną a auto nie przyśpieszy.. sprzęgło się ślizga i jest do wymiany.

jeśli bierze na samym końcu możesz poluzować trochę nakrętkę na lince przy łapie od skrzyni.
 (chyba 13mm czy 14mm klucz)
Po kilku podejściach znajdziesz odpowiednie ustawienie.

Nie da się sprawdzić stopnia zużycia "sprzęgła" inaczej niż przez zdjęcie skrzyni. A to jest trochę roboty jakby nie było, a jak już masz zdjętą.. to warto wymienić olej w skrzynce, łożysko oporowe... a tarcza.. no tutaj albo suwmiarka albo dobre oko... jak okładzina będzie na równo z nitami to do wyrzucenia.

ty czekaj czekaj.. gdzie sa krzeszowice ?

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Sprzęgło łapie na samym końcu
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2009, 23:33:07 pm »

Sprzęgło łapie na samym końcu
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2009, 23:52:56 pm »

Offline Morales

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • No wAr, No bamBu :)
    • Polonez 1.4 16V MPI
... a jeśli, załóżmy, tarcza jest na wykończeniu, to czy regulacja na lince zadziała, czy też będą tego jakieś inne objawy. Ja obecnie posiadam sprzęgło, które wyżej już chyba brać nie może, przy mocniejszym wciśnięciu gazu ślizga niemiłosiernie, a na 5 biegu przy 3 tys. obrotów silnik zaczyna mocno wyć, biegi wchodzą ładnie, ale o dynamicznej jeździe mogę sobie pomarzyć...
Polonez 1.4 16V MPI

Sprzęgło łapie na samym końcu
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2009, 00:16:39 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
to wymień. Jeśli docisk jest ok. to tarcza kosztuje grosze,

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Sprzęgło łapie na samym końcu
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2009, 10:30:13 am »

8850

  • Gość
Dzięki chłopaki za cenne rady.
A Krzeszowice są w Małopolsce niedaleko Krakow, dopisałem do profilu :)