Autor Wątek: Szarpie podczas ruszania, sprzęgło??  (Przeczytany 3023 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szarpie podczas ruszania, sprzęgło??
« dnia: Sierpień 03, 2004, 10:29:36 am »

Dziekan

  • Gość
Witam, od pewnego czasu mam taki problem, że podczas ruszania samochód kilka razy szarpnie, efekt ten występuje tym intensywniej im szybciej puszczam sprzęgło. Jeżeli ruszam trzymajac go dlużej na półsprzęgle efekt nie występuje... Czy możliwe żeby sprzęgło miało juz dosyć?? 12kkm temu podobno była wymieniana całość ( nie byłem przy mechaniku ), a może to drobniejsza usterka, tylko co może być odpowiedzialne za takie zachowanie??
Z góry dziękuję za sugestie

pozdrawiam
Krzysiek

Szarpie podczas ruszania, sprzęgło??
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2004, 16:34:21 pm »

marior#1828

  • Gość
nie wiem jakiego masz poldka ale może to problem z mieszanką...

Szarpie podczas ruszania, sprzęgło??
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2004, 17:27:29 pm »

XDX#1825

  • Gość
Mialem dokladnie to samo. Tylko ze u mnie to wina czegos innego niz sprzeglo na 100 % .. bo i strzaly w filtrze mialem ... zobacz to: http://www.fso.inds.pl/viewtopic.php?t=2160

Szarpie podczas ruszania, sprzęgło??
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2004, 10:08:01 am »

Dziekan

  • Gość
Silnik chodzi idealnie zarówno na benie jak i na gazie także raczej to coś z przeniesieniem napędu, na razie nic nie będę robił, poczekam aż sie pogorszy :?

dzięki za odpowiedzi
pozdrawiam
Krzysiek

Szarpie podczas ruszania, sprzęgło??
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2004, 10:24:48 am »

Guciu1801

  • Gość
jezeli auto nie tylko szarpie, ale tez lekko sie "buja" to mozesz miec urwana poduszke pod silnikiem. Dlatego silnik ci sie buja.. ja mialem tak w DF-ie. Pierwsze dwa tygodnie jak go mialem, to uczylem sie jak nim ruszyc:P

Szarpie podczas ruszania, sprzęgło??
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2004, 13:26:36 pm »

ajk#1212

  • Gość
nasmruj,naoliw  linkę sprzęgła, sprawdŹ skok pedału

Szarpie podczas ruszania, sprzęgło??
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2004, 11:06:08 am »

Pablo-X

  • Gość
moim zdaniem to wina sprzegła. mam/miewam tak samo.

Szarpie podczas ruszania, sprzęgło??
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 05, 2004, 16:34:20 pm »

Tomala#1829

  • Gość
Tak jak mówisz że sprzęgło podobno było wymieniane to może to być wina sprzęgła, mechanik założył jeszcze dobra tarcze docisk pewnie też i na 12kkm starczyło więc może to wina sprzegła. Z mechanikami tak jest jak nie dopilnójesz to nie masz pewności

Szarpie podczas ruszania, sprzęgło??
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 05, 2004, 18:22:06 pm »

wojaczek

  • Gość
mozliwe ze to zle ustawiony zaplon, mozliwe ze to zly sklad mieszanki (mimo ze silnik chodzi rowno), mozliwe ze to swiece, mozliwe ze to kable wysokiego napiecia, mozliwe rowniez ze to sprzeglo, ale na ostatnie bym nie stawial biorac pod uwage te 12kkm...
pozdrawiam