Autor Wątek: Silnik z fwd do rwd?  (Przeczytany 22735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Silnik z fwd do rwd?
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 01, 2009, 09:07:07 am »

200sx

  • Gość
Cytat: "Redbull998"
a jeśli wziac pod uwage że jeździ sie autkiem z obciążeniem to załadowny diesel z porównania ze zdania wcześniej pobije wtedy bene na głowe bo momentu ma więcej.
Cały dylemat powinien się ograniczyć do tego ile kto chce kasy wydać na paliwo :D jak mniej to weźmie diesla a jak kasy ma jak lodu to weźmie bene :D
czy kazdemu po kolei trzeba tłumaczyc ze są takie benzyniaki dla ktorych takie zadanie to banał? wiec jesli piszesz takie cos to zaznacz w poscie ze dotyczy on silniczków a nie silników

Silnik z fwd do rwd?
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 01, 2009, 10:11:07 am »

e_gregor

  • Gość
Niech mi nikt nie pier... że diesel jest tani w utrzymaniu! Może taki poldas 1.9GLD albo golf SDI ale nie współczesne plastikowe śmierdziele. Benzyna z LPG wychodzi często nieco taniej w tankowaniu niż diesel, koszt zakupu diesla jest wyższy no i jak coś sie zepsuje (a psuje się często) to przy kopciuchu koszty są miażdżące. Popatrzcie na same koszty części: kół dwumasowych, wtrysków, pomp wtryskowych czy turbin. Masakra!

Silnik z fwd do rwd?
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 01, 2009, 10:29:45 am »

Redbull998

  • Gość
mówisz o nowszych plastikach, że są droższe w zakupie a czy do nowszych benzyniaków nie idzie już gaz sekwencyjny ktory jest wcale nie tani ?
jak narazie nie miałem problemu z żadnym dieselem ktorym jeździłem (nieliczac almery dci ale ta jako że była służbowa to po przekroczeniu 100k rozpadła sie na częsci pierwsze, nie tylko silnik) tyle że i o benzyniaka i o diesela dbam a jak sie dba to sie jedzie. tak sie smiejecie ze diesel to śmierdziel a o ile gorszy jes benzyniak z gazownia za ktora może dymu niema ale smród nie do wytrzymania ...
Zaraz pewnie stwierdzicie że smrod gazowni nie jest zły albo cuś byle wyszło na wasze ale są gusta i guściki, o nich sie nie dyskutuje.

P.S. dopiero teraz zwróciłem uwage na temat na jaki wszyscy tu piszemy <lol> chyba lekko zrobił sie off-topic :D:D

Silnik z fwd do rwd?
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 01, 2009, 14:12:17 pm »

200sx

  • Gość
a ja mam problemy z dwiema na trzy vectry C 2.2 DTI w pracy, wcaleni e są jezdzone często, w jednej juz drugi raz turbina byla wymieniana

Silnik z fwd do rwd?
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 01, 2009, 14:16:22 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Turbinę bardzo łatwo wykończyć, wystarczy, że po dość dynamicznej jeździe się stanie i zgasi silnik...
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Silnik z fwd do rwd?
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 01, 2009, 15:02:30 pm »

200sx

  • Gość
nie jezdzą dynamicznie te auta, to są auta starszych właścicieli.

Silnik z fwd do rwd?
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 01, 2009, 15:24:46 pm »

Redbull998

  • Gość
fakt u starszych właścicieli nie są dynamiczne :P