Autor Wątek: Kwalifikacja Wstępna i prawo jazdy kat C , D  (Przeczytany 7633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kwalifikacja Wstępna i prawo jazdy kat C , D
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 07, 2009, 00:54:03 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Kat. E nie ma zadnego wpływu na Kwalifikacje Wstępna czy tez Kurs na przewóz rzeczy. Jest kategorią doszkalajacą tylko i jest to tylko sam koszt kursu w nauce jazdy+lekarz i egzaminy. We Wrocławiu to jest około 1900-2300złw zalezności gdzie Jezeli planujesz pójśc na kurs to dowiedz sie czy po nowym roku nie podrozeje w Twoich rejonach poniewaz ma wejśc VAT na te uslugi i napewno jezeli wejdzie VAT to podrożeją kursy minimum o 22%.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Kwalifikacja Wstępna i prawo jazdy kat C , D
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 24, 2010, 18:43:45 pm »

Grzesiu793

  • Gość
Panowie powiedzcie lepiej czy nie wku*wia was fakt że wprowadzili kwalifikacje wstępną która kosztuje 6 tys, a do tego kurs około 2 tys na kat C a na D jeszcze drożej???

Re: Kwalifikacja Wstępna i prawo jazdy kat C , D
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 24, 2010, 20:45:17 pm »

zyzio

  • Gość
no ja sie jeszcze zalapalem na te 800zl

Kwalifikacja Wstępna i prawo jazdy kat C , D
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 24, 2010, 21:02:10 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "Grzesiu793"
Panowie powiedzcie lepiej czy nie wku*wia was fakt że wprowadzili kwalifikacje wstępną

Nie , a dlaczego ??

Cytuj (zaznaczone)
która kosztuje 6 tys, a do tego kurs około 2 tys na kat C a na D jeszcze drożej???


Dlaczego do innych zawodow trzeba sie uczyc , niejednokrotnie wywalac kupe kasy (studia itp) a do tego zawodu miec taki łatwy dostep ??

W/g mnie dobrze zrobili , może rynek pracy sie ustabilizuje i kierowcy zaczną zarabiać więcej , adekwatne sumy do ich wlozonej pracy w wykonywanie tego zawodu.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Kwalifikacja Wstępna i prawo jazdy kat C , D
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 24, 2010, 22:19:34 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Sterciu, mam młodszego od siebie kolegę, który jeździ na autobusach na trasach zagranicznych, chciał zmienić robotę, to dostał podwyżkę, żeby nie odejść. Ale widocznie rynek kierowców autobusów nieco się różni od C+E  :roll:
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Kwalifikacja Wstępna i prawo jazdy kat C , D
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 25, 2010, 01:34:50 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
w przypadku kat D jest inaczej bo tam zawsze były braki w kierowcach , w przypadku kat C jest juz inaczej bo kierowców jest nadmiar , więc jak idzie taki kierowca prosić o podwyzkę to niejednokrotnie słyszy ze jak mu sie nie podobają obecne zarobki to na jego miejsce jest 10 innych chetnych...
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Kwalifikacja Wstępna i prawo jazdy kat C , D
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 31, 2010, 00:48:10 am »

Dragster

  • Gość
A ja powiem tak Zaje...... się cieszę z faktu zwiększenia tych kosztów ale mam na myśli kat D sam od kilku lat wykonuję ten uwierzcie mi wbrew pozorom bardzo ciężki zawód i to co oni wymyślili jest spoko-Dlaczego?A bo wreszcie kierowca autobusu będzie doceniany i poszukiwany ze świecą,traktowany jak Pan kierowca a nie-Kierowca,księgowy, sprzątaczka,mechanik,itd to tylko niektóre prace wykonywane przez kierowców D,a nawet obowiązki.Co za tym idzie płace na pewno się podniosą popytajcie znajomych ile się zarabia w tym zawodzie,STANOWCZO za mało.Można by pisać i pisać to moje zdanie-a jeśli chodzi o wypadki to powiem tak wszyscy je powodują i nie ma co rozgraniczać ci mniej ci więcej ten co nie trenuje mistrzem nie zostanie...Ja życzę wszystkim tyle powrotów ile wyjazdów sobie również-Pozdrawiam

Kwalifikacja Wstępna i prawo jazdy kat C , D
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 15, 2010, 14:32:29 pm »

Grzesiu793

  • Gość
znajomy jeździ w MPK w Olsztynie to wyciąga około 2200 albo 2300 nie wiem dokładnie ale w komunikacji miejskiej to jak wiadomo musi sie obżerać z mocherami bo wiecznie takie stękają że kierowcy wożą kartofle... a weź tu jedź normalnie po dziurawych drogach... do tego jeszcze ten rozkład... kierowcy są zmuszani do takiej jazdy... więc po mojemu może i nawet dobra jest ta kwalifikacja ale niech pracodawca da troche więcej kasy...

kwalifikacja wstępna z dofinansowaniem z UE
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 18, 2010, 15:22:11 pm »

kierowca 52

  • Gość
w Olsztynie dla terenu Warmii i Mazur jeden z ośrodków prowadzi kurs kwalifikacji z dofinansowanie z UE i wtedy kurs kosztuje nie 5 czy 6 tysięcy ale 1300zł. Więc na prawdę się opłaca. Mają też dużo promocji na kursy prawa jazdy. Ośrodek nazywa się CENTRUM Nauka jazdy i mają swoją siedzibę w CH Jakub, tel 89 534 01 10 lub 660 452 719

Re: kwalifikacja wstępna z dofinansowaniem z UE
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 18, 2010, 18:28:56 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "kierowca 52"
w Olsztynie dla terenu Warmii i Mazur jeden z ośrodków prowadzi kurs kwalifikacji z dofinansowanie z UE i wtedy kurs kosztuje nie 5 czy 6 tysięcy ale 1300zł. Więc na prawdę się opłaca. Mają też dużo promocji na kursy prawa jazdy. Ośrodek nazywa się CENTRUM Nauka jazdy i mają swoją siedzibę w CH Jakub, tel 89 534 01 10 lub 660 452 719
Pewnie chodzi o realizatora projektu którym jest  Centrum Szkolenia IGIELSKI ze Szczecina. Organizują oni szkolenia Kwalifikacji Wstępnej oraz szkolenia okresowe dla kierowców zadowodych (w przypadku szkoleń okresowych są pewne warunki , m.in taki ze kierowca musi miec wczesniej ukończony kurs na przewóz rzeczy i ukończone 45 lat życia). W projekcie tym bierze udział wiele OSK w Polsce , więc warto spróbować skorzystać z tego choć cięzko jest się dostać na ten kurs poniewaz srodki są jak zawsze ograniczone a chetnych jest jak zwykle za duzo.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Kwalifikacja Wstępna i prawo jazdy kat C , D
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 20, 2010, 22:43:44 pm »

Grzesiu793

  • Gość
Do Kierowcy52: wiesz kolego ja byłem w OCK na Wyszyńskiego się mieszczą... to jak o to pytałem to mi nic nie powiedzieli o tej zniżce do kwalifikacji wstępnej tylko powiedzieli że jak u nich zrobie kat C to mam 500 zl zniżki na KW która kosztuje 5500... a wiesz może kolego czy ta kwalifikacja jest dofinansowana dla bezrobotnych czy dla wszystkich???

Kwalifikacja Wstępna i prawo jazdy kat C , D
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 08, 2010, 16:29:01 pm »

kierowca52

  • Gość
Cytat: "Grzesiu793"
Do Kierowcy52: wiesz kolego ja byłem w OCK na Wyszyńskiego się mieszczą... to jak o to pytałem to mi nic nie powiedzieli o tej zniżce do kwalifikacji wstępnej tylko powiedzieli że jak u nich zrobie kat C to mam 500 zl zniżki na KW która kosztuje 5500... a wiesz może kolego czy ta kwalifikacja jest dofinansowana dla bezrobotnych czy dla wszystkich???


Sory, że dopiero teraz... OCK nic nie mowiło bo oni tego dofinansowania nie dostali a firma, ktora go dostala jest konkurencja to co mieli Cie do konkurencji wyslac? Projekt, ktory realizuje firma o ktorej wczesniej pisalem nazywa sie EUROkierowca.eu. Ja sie zapisalem wlasnie do CENTRUM nauka jazdy do Olsztyna, mielismy juz troche zajec i jest calkiem spoko. Rozmawialem z goscmi z innych grup (takich w tygodniu bo ja chodze na zajecia tylko w weekendy) to mowili, ze bardzo fajnie organizuja zajecia praktyczne. W sumie tego najbardziej nie moge sie doczekac. A my na kursie mamy wszystkie materialy za darmo i catering przywozi nam jedzenie i napoje i spoko calkiem.
Wiem, ze organizuja tez kwalifikacje wstepna przyspieszona i to bardzo tanio bo za 2800zl. chyba najtaniej w kraju. Dla jasnosci powiem jeszcze raz- chodze na kurs do Centrum nauka jazdy w CH Jakub w Olsztynie www.centrum-osk.pl, www.centrum-osk.pl NIE DO OCK

Kwalifikacja Wstępna i prawo jazdy kat C , D
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 09, 2010, 10:27:19 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Od kwietnia można wkońcu Robić Kwalifikacje Wstępną Przyspieszona czyli w formie 140 godzin. Najtańsza opcja w tej chwili to 2600zł , więc jezeli gdzies organizują za 2800zł to nie jest to zła opcja podjęcia takiego kursu.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Kwalifikacja Wstępna i prawo jazdy kat C , D
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 09, 2010, 12:29:38 pm »

Grzesiu793

  • Gość
w Olsztynie w OCK kosztuje 3500 to chyba trochę za wysoko z ceną skoro szkolą za 2600...