Autor Wątek: Zawiasy tylnej klapy w Caro.  (Przeczytany 2896 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zawiasy tylnej klapy w Caro.
« dnia: Sierpień 05, 2004, 15:09:00 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
JAk w temacie. Zawiasy tylnej klapy w caro. Jak się demontuje, czy są jako całość z klapą i czy da sie je wymienić same czy tylko z całością. Pytam bo mi nieżle stuka lewy zawias szczególnie jak jest otwarta klapa. Prawy jest sztywny. Boję się że przy okazji wyrobionego zawiasu wyrobi się coś jeszcze. Czekam zatem na wasze propozycje i pomysły w tej kwestii.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Zawiasy tylnej klapy w Caro.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2004, 20:18:37 pm »

Chudson

  • Gość
Do samochodu jest przykręcany a do klapy przyspawany. Można zdjąć klape i wyciągnąć trzpień z zawiasu a następnei dorobić większy na wymiar wyrobionej szczeliny.  Same zawiasy chyba występują jako część zamienna ale trzeba będzie przespawać równo je.

Zawiasy tylnej klapy w Caro.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2004, 08:08:42 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Qrcze to niedobrze, to bardzo niedobrze  :sad:  :sad: .
jakieś pomysły na wymianę poza spawaniem czy to jedyna droga:?:.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Zawiasy tylnej klapy w Caro.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2004, 14:53:26 pm »

wiciu

  • Gość
ALe dlaczego stuka? Czy jest wyrąbane mocowanie zawiasu czy jest ułamana ośka zawiasu?

Zawiasy tylnej klapy w Caro.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2004, 15:21:46 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Prawdopodobnie wyrobiona jest sama ośka zawiazu. W czasie jazdy nie stuka ale jak się klapę podniesie to na lewym zawiasie jest spory luz a na prawy zawias jest sztywny.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Zawiasy tylnej klapy w Caro.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2004, 17:25:33 pm »

Chudson

  • Gość
Umnie też są luzy i nie narzekam :D  trzeba się przyzwyczaić.  Ale tak jak już mówiłem najłatwiej dorobić jest nadwymiarowy trzpień u ślusarza i wbić na ciasno ( oczywiście rozwiercająć do równego otwór )

Zawiasy tylnej klapy w Caro.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 06, 2004, 21:37:39 pm »

wiciu

  • Gość
Jeśli ośka to robisz tak: odkręcasz śrubami zawiasy, odkręcasz siłowniki, kładziesz gruby koc na dach i kładziesz klapę na dach obracjąc ją zewnętrzną stroną do dachu (żeby wiązki kabli nie trzeba było ucinać). Starą ośkę wybijasz lub rozwiercasz i wbijasz nową - tu już musisz sam coś dobrać. Jeśłi będziesz musiał rozwiercać, to uważaj, bo ciężko jest tam podejść z wiertarką - może się okazać, że trzeba przedłużyć wiertło poprzez spawanie.

Zawiasy tylnej klapy w Caro.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 08, 2004, 15:55:49 pm »

Patryk#153

  • Gość
Te zawiasy dobrze jest od czasu do czasu przesmarowac jakos, wd czy czyms podobnym, bo czesto sie zaciera ten trzpień i w pewnym momemcie otwieramy klape i klapa w reku zostaje... Ja tak mialem na szczescie tylko jeden, a bywa ze i dwa na raz. Sciagnałem klape, przedłuzyłem wiertło, rozwierciłem i wstawiłem wiekszy trzpien-2rok spokój.